1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Nauka przez zabawę – najlepszy sposób na angielski

Nauka przez zabawę – najlepszy sposób na angielski

Bezpieczne środowisko i otoczenie najbliższych sprzyja nauce (Fot. iSTock)
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Najłatwiej i najszybciej języka obcego uczą się dzieci. Badania naukowe wykazały, że najlepszy moment w naszym życiu, aby naturalnie przyswoić drugi język to okres od niemowlęctwa do 11 roku życia. To właśnie wtedy uczenie się języków jest naturalne i instynktowne. Dzieci mają rewelacyjną pamięć, interesują się wszystkim, co nowe, nie znają jeszcze pojęcia błędu i potrafią cieszyć się najdrobniejszym sukcesem. Kontakt z nowym językiem nie dziwi ich ani nie onieśmiela.

Dlatego warto wykorzystać ten czas jak najlepiej, aby oszczędzić naszym dzieciom konieczności mozolnego wkuwania słówek i regułek gramatycznych w przyszłości.

Baw się i ucz

Dodatkowym atutem nauki języka obcego w dzieciństwie jest możliwość połączenia jej z zabawą. Im ciekawsza tym lepsza: kolorowe obrazki, wesoła animacja, muzyka wpadająca w ucho. W interaktywnej zabawie dziecko oswaja się z brzmieniem języka obcego, uczy się je odpowiedników słów, z którymi styka się na co dzień w języku polskim. W tak sprzyjających warunkach nowe słowa i zwroty zasilają dziecięcy słownik szybko i naturalnie. Starszym dzieciom, które najchętniej spędzają czas przed komputerem, warto zaproponować wykorzystanie go w nauce. Angażujące gry i programy do nauki języków wykorzystują obecnie wszystkie zmysły i spełniają różne potrzeby dziecka, w tym naturalną potrzebę ruchu.

Naturalną potrzebę ruchu warto wykorzystać również w nauce języka obcego (Fot. iStock)

W domowym zaciszu

Aby nauka języka obcego stała się jeszcze skuteczniejsza, warto wpleść ją w codzienne  aktywności domowe. Tu duże pole do popisu mają rodzice, którzy w taką zabawę mogą się włączyć. We rodzinnym gronie można ćwiczyć stosowanie słów takich jak proszę, dziękuję, przepraszam w języku angielskim (lub innym obcym języku, którego dziecko się uczy), a także prostych zwrotów: „czy mogę...”, „chciałabym...”, „nie rób tego”, „czy mógłbyś...". Takim momentom zwykle towarzyszą naturalne emocje i zaangażowanie, co zdecydowanie ułatwia zapamiętanie nowych słów i fraz. Równie dobrym pomysłem jest wspólne oglądanie bajek i granie w edukacyjne gry w języku obcym.
Nauka przez zabawę, która odbywa się w domu o dowolnej porze, w przyjaznym otoczeniu to jeszcze większa gwarancja szybkiego przyswojenia drugiego języka.
W nauce języka obcego coraz częściej wykorzystuje się nowe media (Fot. iStock)

Przyjaźnie i profesjonalnie

Pierwsze kroki w nauce języka obcego dziecko może stawiać pod okiem rodziców. Potem warto poszukać dodatkowych zajęć, które w najbardziej optymalny sposób będą znajomość języka szlifowały.

Jedną ze szkół, które proponują ciekawy program nauczania języka, jest .  - szkoła języka angielskiego online. Wykorzystuje metodą komunikatywną Cambridge i techniką uczenia nowych słów i zwrotów poprzez ruch (TPR). Technika TPR opiera się na zaangażowaniu wszystkich głównych kanałów percepcji dziecka: słuchowych, wizualnych i kinestetycznych (doznania). Na przykład, ucząc się czasowników języka angielskiego, dziecko nie tylko patrzy na karty i powtarza wyrazy „biegnij”, „skacz”, „lataj”, ale w rzeczywistości biega, skacze i „lata”, wymawiając słowa podczas ruchu. W ten sposób zaangażowana jest pamięć ruchowa, co wspomaga szybkie zapamiętywanie nowych słów.

Lekcje angielskiego odbywają się w sali interaktywnej na stronie internetowej i są realizowana z uwzględnieniem zainteresowań, charakteru i poziomu wiedzy dziecka. Są prowadzone przez doświadczonych w pracy z dziećmi nauczycieli posiadających odpowiednie certyfikaty.

Korzystanie z lekcji w AllRight.com/pl nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania, wystarczy kliknąć w link do lekcji i już można brać udział w zajęciach w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Uczeń może sam rezerwować, przekładać i anulować zajęcia w dogodnym dla siebie czasie na swoim profilu na stronie szkoły.

(Fot. materiały promocyjne)

Szkoła języka angielskiego Allright.com/pl przygotowujemy dzieci do lekcji w szkole, matury, egzaminów oraz do wyjazdu do krajów anglojęzycznych. Wszyscy uczniowie mogą bezpłatnie brać udział w konwersacjach prowadzonych w Speaking Club i ćwiczyć angielski w małych grupach z profesjonalnymi nauczycielami lub rówieśnikami z USA i Wielkiej Brytanii.

Do końca października na kursy w szkole Allright.com/pl obowiązuje

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze