1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Lato 2020 w USA. Słoneczna Floryda i kultowe Miami, czyli wakacje jak z filmu

(fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Zalane słońcem plaże, palmy, luksusowe jachty i rezydencje milionerów. Wakacyjna stolica Florydy zaprasza na wakacje w amerykańskim stylu.

Miami, nazywane Magic City to rzeczywiście magia i cuda. Robi wrażenie, angażuje, cieszy i bawi. Jego dźwięczna nazwa pochodzi od słowa „mayami” z dialektu Indian Tequesta, co znaczy słodka woda. Miami nazywane jest także stolicą Ameryki Łacińskiej - jest stąd bliżej do Hawany niż do stolicy stanu. Na jego niepowtarzalną atmosferę składają się karaibski luz, latynoamerykański temperament, hipsterskie klimaty i wielkie bogactwo. Tu „zimno” znaczy 20°C +, dzięki czemu wspaniałe plaże jak magnes przyciągają spragnionych słońca przez cały rok.

(Fot. materiały prasowe)

Bajeczna plaża South Beach i biegnąca wzdłuż niej Ocean Drive to miejsca – ikony, uwiecznione na wielu filmach i w literaturze. Niezapomnianym widokiem jest Ocean Atlantycki, plaża i charakterystyczne kolorowe budki ratowników, które urosły do rangi kolejnego symbolu miasta.

(fot. materiały prasowe)

SoBe jest rozrywkowe, tętni życiem od zmroku, jest miejscem spotkań ludzi z całego świata, którzy przyjeżdżają, aby wziąć udział w niekończącej się zabawie. Jest tu mnóstwo restauracji, barów, klubów, z przepięknie odrestaurowanymi budynkami w stylu art dèco i fantastyczne sklepy. Jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic Miami jest barwna Little Havana, gdzie od lat osiedlają się emigranci z Kuby.

(fot. materiały prasowe)

Pełna kolorów jest także Art District Wynwood Walls, przyprawiająca o zawrót głowy ekspresyjnymi graffiti w wyrazistych kolorach, których autorami są najsłynniejsi twórcy street artu. Tętniące życie, wielkomiejskie Miami ma kilkaset parków, wspaniałe ogrody i leży między dwoma parkami narodowymi: Biscayne National Park i Everglades National Park, chętnie odwiedzanymi przez turystów. Ten pierwszy obejmuje lasy namorzynowe i Zatokę Biscayne z rafą koralową, wspaniałym miejscem do nurkowania. Everglades to dzika, subtropikalna przyroda, fantastyczne piesze szlaki i tysiące aligatorów. Miami jest jeden z największych portów statków wycieczkowych na świecie. To właśnie stąd wypływają rejsy na Bahamy, Karaiby i do Meksyku, obsługiwane przez prestiżowe rejsy Carnival.

(fot. materiały prasowe)

Na Lato 2020 w USA zaprasza ITAKA, największe polskie biuro podróży.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze