1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Co zwierzęta chciałyby powiedzieć człowiekowi?

Małpki makaki długoogonkowe do kupienia na targu zwierząt Denpasar, Bali. Pierwsza nagroda w kategorii „Człowiek i natura”. Zdjęcie zatytułowane „Samotne". Fot. Luke Massey (Hiszpania)/NPOTY 2019.
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Konkurs Nature Photographer of the Year afirmuje piękno natury. W kategorii „Człowiek i natura” pokazuje jak to piękno bywa sponiewierane w imię ludzkiej chciwości, głupoty, próżności, rozrywki i wygody. Poznajcie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia.

 

Drugie miejsce, Trofea z białego nosorożca

Fot.  Britta Jaschinski (Wielka Brytania)/NPOTY 2019

Te dwa białe nosorożce (a właściwie ich głowy) zostały skonfiskowane przez specjalne służby na granicy USA.  Łowcy trofeów sprzedali prawdziwe rogi tych nosorożców i zastąpili je sztucznymi. Wartość rogu nosorożca znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat (z 10 do 500 tys. dol.), co zachęca kłusowników do nielegalnej sprzedaży rogów.

Wyróżnienie, Zachody słońca

Pedro Narra (Portugalia)/NPOTY 2019

Wyróżnienie, Pomóż nam

Tom Svensson (Szwecja)/NPOTY 2019

Wyróżnienie, Kubek i krab "

Noel Guevara (Filipiny)/NPOTY 2019

Nagrody przyznano w 11 kategoriach, m.in: Ptaki, Ssaki, Rośliny i grzyby, Zdjęcie biało-czarne, Krajobraz lądu, Młode. Wyniki konkursu ogłoszono 9 listopada podczas festiwalu fotograficznego Nature Talks Photo w Holandii. 1 grudnia 2019 r. ruszy kolejna edycja na 2020 r. Konkurs jest otwarty dla fotografów przyrody z całego świata, amatorów, profesjonalistów, młodych i starych.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze