1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. World Press Photo - zdjęcia nominowane w kategorii Natura

World Press Photo - zdjęcia nominowane w kategorii Natura

Organizacje takie jak Sumatran Orangutan Conservation Program (SOCP) opiekują się i resocjalizują zagubione i ranne orangutany, dążąc do ich ponownego wprowadzenia do życia na wolności. Ludzcy opiekunowie wcielają się w rolę ich matek. (Fot. Alain Schroeder dla National Geographic)
Zobacz galerię 7 Zdjęć
W konkursie World Press Photo nagradzane są najlepsze fotografie prasowe, które niosą za sobą niezwykle poruszające historie. Poznajcie zdjęcia tegorocznej edycji konkursu nominowane w kategorii Natura. 

World Press Photo uznawany jest za najbardziej prestiżowy konkurs fotograficzny na świecie. Organizowany jest od 1955 roku przez holenderską fundację o tej samej nazwie. W tegorocznej 63. edycji wzięło udział ponad 4 tys. fotografów ze 125 krajów. Zwycięzców poznamy 16 kwietnia na uroczystej gali w Amsterdamie.

Jury, oprócz najważniejszych tytułów Zdjęcia Roku 2019 i Fotoreportażu Roku, wybierze również najlepsze fotografie i fotoreportaże w kategoriach: Problemy Współczesne, Środowisko, Wiadomości Ogólne, Projekty Długoterminowe, Natura, Portret, Aktualności i Sport. Przedstawiamy zdjęcia nominowane w kategorii Natura.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze