1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. 10 małych wielkich gestów w czasie pandemii

10 małych wielkich gestów w czasie pandemii

Screen: Instagram @pieswkoronie @wzywamyposilki
Screen: Instagram @pieswkoronie @wzywamyposilki
Pandemia koronawirusa postawiła nas w nieznanej nam dotąd, niezwykle trudnej sytuacji. Jesteśmy jednak w niej wszyscy i to właśnie jest naszą siłą. Pokażmy, że istnieje coś o wiele bardziej zaraźliwego niż wirus – zwykła, ludzka życzliwość.

Tęsknimy za poczuciem bezpieczeństwa, komfortem i wygodą naszego zwykłego życia. Dlatego teraz, ważniejsze niż kiedykolwiek, jest szukanie nawet najmniejszych rzeczy, które dadzą nam dawkę pozytywnej energii. Pośród setek smutnych i przerażających wiadomości dotyczących pandemii koronawirusa są też takie, które dodają otuchy i pokazują, jak wielką moc posiadamy, gdy działamy razem. Co powiecie na zmianę narracji, z tej przerażającej, na pełną troski? Przedstawiamy 10 dobrych wiadomości, które udowadniają, że miłość, dobroć i życzliwość zwyciężają nad pandemią.

Pomóż Jadzi

Sklep ogrodniczy "U Jadzi", przy ulicy Bagatela 13 w Warszawie, działa w tym samym miejscu od ponad stu lat. Pandemia sprawiła, że sklep mógłby nie przetrwać do kolejnego miesiąca. "Hitler nie zamknął sklepu, a koronawirus to zrobi" - powiedział jego współwłaściciel. Pomóc postanowiła jedna z mieszkanek Warszawy. Opublikowała na Facebooku wpis, w którym prosi o wsparcie: Jeśli planowaliście kupić ziemię, kwiatki, doniczki nie kupujcie w sieciówkach - pomóżcie Jadzi.  Internauci nie zwiedli, wpis udostępniło już ponad 10 tys. osób. Wspierajmy polskich przedsiębiorców!

https://www.facebook.com/anna.ski.9066/posts/2592413807744632

Akcja "Maseczki dla Polski"

"Maseczki dla Polski" to inicjatywa pięciu przyjaciół, między innymi dr Łukasza Grabarczyka, neurochirurga z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, którzy postanowili wesprzeć mieszkańców naszego kraju tworząc akcję, dzięki której każdy będzie mógł posiadać maseczkę na twarz. Chcą wyprodukować minimum 20 milionów sztuk maseczek wielokrotnego użytku - bezpłatnych i dostępnych dla każdego. Do akcji dołączyły się cztery fabryki włókiennicze z różnych regionów Polski, które już zaczęły produkcję maseczek. Razem możemy powstrzymać tego groźnego wirusa!

https://www.facebook.com/maseczkidlapolski/posts/111636523815033

Prześlij trochę wsparcia

"Prześlij trochę wsparcia" to akcja pomocy fryzjerom, kosmetyczkom i fizjoterapeutom, zorganizowana przez Booksy Poland - aplikację do umawiania wizyt online. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zamknięto ponad 90% instytucji z branży beauty, co dla pracujących tam osób oznacza nagłą utratę źródła dochodów. W ramach akcji "Prześlij trochę wsparcia", za pomocą Booksy Poland, można przekazać datek na rzecz wybranego salonu. Przecież każdy z nas ma swój ulubiony salon, z którego usług skorzysta z ogromną przyjemnością, kiedy tylko to wszystko się skończy. Pomóżmy!

https://www.instagram.com/p/B96YLHxp-Iw/?utm_source=ig_web_copy_link

Pajacyk również pomaga!

Pajacyk, Polska Akcja Humanitarna, ogłosił, że na czas pandemii nie zostawi swoich podopiecznych bez pomocy. Z powodu koronawirusa zostały zamknięte nie tylko firmy, ale również ośrodki pomocy społecznej i świetlice. Dlatego Pajacyk postanowił nieco zmienić swoją formułę i dowozić paczki żywnościowe o wartości 150-200 zł potrzebującym rodzinom, nawet tym, które nie są objęte ich programem.

https://www.facebook.com/PajacykPL/posts/10159720024864768

Widzialna ręka

"Widzialna ręka" to grupa na Facebooku, która początkowo powstała dla kilku znajomych, w razie, gdyby w kwarantannie chcieli porozmawiać lub potrzebowali pomocy. Teraz ma ponad 100 tys. użytkowników, którzy wzajemnie oferują sobie wsparcie, zrobienie zakupów, wyjście z psem. Co więcej, członkowie grupy prowadzą internetowe porady prawne, konsultacje psychologiczne, lekcje gry na gitarze, kursy językowe czy przeróżne warsztaty online. Powstają również kolejne grupy "Widzialnej ręki", działające lokalnie, których jest już ponad sto.

https://www.facebook.com/widzialnarekaPL/posts/107678960864264

Świeży kwiatek umili czas kwarantanny

Pandemia koronawirusa powoduje straty w wielu branżach, wśród których jest ogrodnictwo. Jeden z łódzkich rolników postanowił zaapelować do znajomych i sąsiadów, by kupowali od niego kwiaty, których obecnie nie ma gdzie sprzedać. Choć liczył jedynie na odzew najbliższych, jego post momentalnie zyskał ogromną popularność w Internecie. Wpis polubiło prawie półtora tysiąca osób, a udostępniło ponad 6 tysięcy użytkowników.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1049477398759303&id=100010911583122

Pies w koronie

Jesteś na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, obawiasz się wyjść z domu, jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko i brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko - NIE BÓJ SIĘ POPROSIĆ O POMOC - czytamy na Facebookowej grupie "Pies w koronie". Grupa zrzesza już prawie 40 tys. członków i ma jeden cel - pomoc właścicielom czworonogów w spacerach z ich podopiecznymi. Może do niej należeć każdy, kto potrzebuje pomocy lub chce tę pomoc zaoferować. 

https://www.instagram.com/p/B-LMpd6FXpe/?utm_source=ig_web_copy_link

Wzywamy posiłki

"Wzywamy posiłki" to inicjatywa Macieja Wocia, menagera Dawida Podsiadły, Sokoła i Artura Rojka, mająca wspierać pracowników służby zdrowia, którzy w tym trudnym czasie dają z siebie wszystko na wielogodzinnych dyżurach, pracując ponad siły. Akcja łączy restauratorów, którzy chcą przekazać jedzenie pracownikom szpitala, ratownikom medycznym czy osobom pracującym w laboratoriach. W jej ramach zostało już dostarczonych ponad 26 tys. posiłków.

https://www.instagram.com/p/B-AMou7HjJa/?utm_source=ig_web_copy_link

Laptopy dla uczniów

Akcja "Laptopy dla uczniów" została zainicjowana przez grupę "Społczenik OBC", która wystąpiła z apelem do trójmiejskich przedsiębiorców o przekazanie potrzebującym dzieciom używanych laptopów i komputerów, które w obecnej sytuacji są im niezbędne do zdalnej nauki. Misji wsparcia i promocji akcji podjęło się również Olivia Business Centre, co szybko doprowadziło do rozprzestrzenienia się inicjatywy wśród firm rezydujących w Olivii Business Centre oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

https://www.facebook.com/oliviabusinesscentre/posts/2765439673540935

#zostańwdomu

#zostańwdomu to przecież najpopularniejsza inicjatywa, w której udział bierzemy wszyscy, bez żadnych wyjątków!

https://www.facebook.com/135889759813803/photos/a.1950402485029179/2761585400577546/?type=3&theater

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze