1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Małgorzata Kożuchowska startuje z nową akcją #milionnamilion

Małgorzata Kożuchowska startuje z nową akcją #milionnamilion

"Milion na milion" to nowa akcja zainicjowana przez Małgorzatę Kożuchowską
Właśnie wystartowała akcja "Milion na milion" zainicjowana przez Małgorzatę Kożuchowską, której celem jest zapewnienie potrzebującym dzieciom sprzętu, umożliwiającego im uczestnictwo w zajęciach online, zdobywanie wiedzy i podjęcie walki o lepszą przyszłość. Pretekstem jest milionowa liczba obserwatorów konta aktorki na Instagramie.

Powszechny dostęp do edukacji to furtka do lepszej przyszłości. Tym bardziej w momencie, gdy ze względu na sytuację epidemiologiczną szkoły w całym kraju są zamknięte. W Polsce nawet pół miliona dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. Edukacja jest często jedyną szansą na to, by ich sytuacja uległa poprawie, a szkoła stanowi okno na świat, o którym marzą. W obecnej sytuacji większość placówek oświatowych stara się realizować program nauczania zdalnie, do czego konieczny jest własny sprzęt. Jednak nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić na jego zakup.

Małgorzata Kożuchowska, aktorka angażująca się od lat w działania na rzecz potrzebujących dzieci, postanowiła uruchomić zbiórkę środków, które w całości zostaną przekazane na zakup komputerów, laptopów i tabletów.  Na start przeznaczyła 30 000 PLN, które zasiliło konto inicjatywy. Pretekstem do tytułu akcji: „Milion na milion” jest milionowa liczba obserwatorów konta aktorki na Instagramie.

"Wierzę w ludzi i ich dobrą wolę. Te wszystkie osoby, które obserwują mnie w mediach społecznościowych to ogromny kapitał, który chcę jako osoba publiczna wykorzystać realizując projekt charytatywny. Pomyślałam – skoro mam milion obserwujących na Instagramie, to razem możemy zrobić coś naprawdę wielkiego! Razem możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują i bez tej pomocy nie mają szans na lepsze jutro!", mówi inicjatorka zbiórki Małgorzata Kożuchowska, która ruszyła właśnie na portalu siepomaga.pl

Małgorzata Kożuchowska (fot. materiały prasowe) Małgorzata Kożuchowska (fot. materiały prasowe)

Akcja „Milion na milion” została stworzona z myślą o dzieciach, które mają znacznie trudniejszy start od innych. Nierówności społeczne sprawiają, że dla takich osób często jedyną szansą na lepsze jutro jest wykształcenie i dostęp do nauki. Teraz kiedy w dobie pandemii COVID-19 od kilku tygodni najmłodsi z najuboższych rodzin nie uczestniczą w zajęciach szkolnych i nie mają dostępu do nowych technologii – te nierówności społeczne jeszcze bardziej się pogłębiają… A kiedy dzieci w końcu wrócą do swoich normalnych zajęć, dostęp do tych narzędzi nadal będzie stanowił niezbędny element w ich codziennej edukacji.

Zbiórka dostępna jest na stronie: https://www.siepomaga.pl/milion

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze