1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Zdjęcie Polaka nagrodzone w konkursie Wiki Science Competition

Zdjęcie Polaka nagrodzone w konkursie Wiki Science Competition

Zdjęcie nagrodzone w konkursie Wiki Science Competition (fot. MarekMiś / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)
Zobacz galerię 11 Zdjęć
Mikroskopowe zdjęcie rodzącej dafni autorstwa Marka Misia zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie Wiki Science Competition.

Mikroskopowe zdjęcie rodzącej dafni autorstwa Marka Misia zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii fotografii mikroskopowej w konkursie Wiki Science Competition.

Podobnie jak Wikipedię tworzą zapaleńcy, tak i Wikimedia, czyli magazyn ilustracji, zdjęć i plików multimedialnych to zasługa pasjonatów. Zgromadzone na platformie zasoby multimedialne można wykorzystywać do publikacji za darmo, pod warunkiem podania autora i źródła.

Twórcy Wikimedii organizują raz na trzy lata konkurs na zdjęcia dokumentujące świat nauki. W Wiki Science Competition biorą udział tysiące fotografii. Konkurs jest podzielony na kategorie: ludzie nauki, zdjęcia mikroskopowe, media niefotograficzne, zestawy zdjęć, natura i kategoria ogólna. W tegorocznej edycji w kategorii zdjęć mikroskopowych główną nagrodę otrzymał Polak, Marek Miś. Nagrodzone zdjęcie to fotografia ukazująca rodzącą dafnię.

Rodząca dafnia, zdjęcie nagrodzone w Wiki Science Competition, fot. MarekMiś / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)

Wszystkie nagrodzone w konkursie fotografie trafiają do zbioru Wikimedia Commons. Będą  ilustrować artykuły w każdej wersji językowej Wikipedii.

W galerii zdjęć możecie zobaczyć inne nagrodzone zdjęcia.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze