1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Pol'and'Rock Festival i Najpiękniejsza Domówka Świata już niebawem. Kto wystąpi?

Pol'and'Rock Festival i Najpiękniejsza Domówka Świata już niebawem. Kto wystąpi?

Pol'and'Rock Festival, (Simone Kuhlmey/Pacific Press/Alamy Live News, agencja FORUM)
Pol'and'Rock Festival, (Simone Kuhlmey/Pacific Press/Alamy Live News, agencja FORUM)
W związku z pandemią koronawirusa wszystkie większe imprezy muzyczne oraz festiwale zostały odwołane. Na zupełnie inny pomysł wpadli jednak organizatorzy jednego z największych i najpopularniejszych festiwali w Polsce - Pol'and'Rock Festival organizowanego przez Fundację WOŚP i Jerzego Owsiaka. Jak w tym roku będzie wyglądał Pol'and'Rock Festival?

"Najpiękniejsza Domówka Świata to nie tylko internetowa wersja festiwalu, ale również podziękowanie za Wasze wsparcie akcji przeciwdziałania koronawirusowi oraz wkład w Fundusz Interwencyjny" - dowiadujemy się ze strony festiwalu. W tym roku impreza odbędzie się na nieco innych zasadach.

Od 30 lipca do 1 sierpnia trwać będzie festiwal on-line, który zapowiadany jest jako "Najpiękniejsza Domówka Świata". Artyści wyjdą na scenę, aby zaprezentować się fanom podczas internetowego streamingu i wspólnie przeżyć kolejną odsłonę tego historycznego wydarzenia. Dawny Przystanek Woodstock zapowiedział występ takich gości, jak m.in. Majka Jeżowska, która zaprezentuje się widzom przed ekranami monitorów już pierwszego dnia festiwalu, Jelonek, Renata Przemyk, Elektryczne Gitary, Big Cyc, Happysad, Sidney Polak, Kwiat Jabłoni, czy Ania Rusowicz.

Oprócz artystów występujących na Dużej Scenie, internauci będą mogli wziąć udział w tzw. Akademii Sztuk Przepięknych, która słynie z ważnych spotkań i rozmów. W tym roku wśród gości: Ewa Ewart - jedna z najbardziej cenionych dokumentalistek i wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych, Joanna Kulig - aktorka, która po roli w oscarowym filmie "Zimna wojna" podbija świat filmu, Tomasz Sekielski - dziennikarz i współautor takich dokumentów, jak "Nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego", Andrzej Mleczko - jeden z najsłynniejszych polskich rysowników, Wojciech Mann - ceniony dziennikarz muzyczny, który opowie o nowej inicjatywie byłych pracowników radiowej "Trójki", a także Janusz Gajos - jeden z najbardziej znanych polskich aktorów wcielający się w wiele kultowych postaci polskiego kina.

Organizatorzy festiwalu zachęcają również, aby przeżyć ten wspólny czas w wyjątkowy sposób i urozmaicić sobie uczestnictwo w nim. Wśród 13 rzeczy, które warto przygotować na Najpiękniejszą Domówkę Świata znaleźć można informacje m.in. o zaopatrzeniu się w kwiat słonecznika - symbol festiwalu, zakupieniu koszulki festiwalowej, dzięki której będzie można poczuć klimat Pol'and'Rock Festivalu, czy wywieszeniu "festiwalowej flagi" w swoim mieszkaniu.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze