1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak czytać książki bez wydawania majątku?

Jak czytać książki bez wydawania majątku?

Fot. materiał partnera
Okazuje się, że jest wiele sposobów na tanie książki. Antykwariaty, kiermasze czy biblioteki – to tylko część możliwości. Warto je poznać, aby móc powiększyć swoją biblioteczkę o nowe egzemplarze.

1. Antykwariaty nadal w modzie

Używane nie znaczy gorsze. Dotyczy to wielu przedmiotów codziennego użytku, także książek. Wiele osób decyduje się na zakup wybranego tytułu w antykwariatach z wielu przyczyn, nie zawsze tylko ekonomicznych. Z całą pewnością jednak można powiedzieć, że antykwariaty cieszą się cały czas dużym powodzeniem.

Używane książki są znacznie tańsze. Wyjątkiem są jedynie bardzo rzadkie egzemplarze, czyli tak zwane białe kruki. Oprócz nich większość tytułów możemy nabyć po atrakcyjnej cenie. Ponadto takie antykwariaty jak  umożliwiają nie tylko zakup, ale także sprzedaż książek używanych. Jeśli zatem chcemy uszczuplić naszą biblioteczkę, możemy zarobić przy tym trochę pieniędzy.

2. Kiermasze oraz targi

Kultowe namioty z książkami, jakie często możemy spotkać w turystycznych lokalizacjach, niekoniecznie oznaczają, że w środku nie odnajdziemy ciekawych pozycji. Wręcz przeciwnie. Być może odnajdziemy w nich ciekawe perełki. Tego rodzaju miejsca są jednymi z najlepszych na tanie książki.

Zwróćmy także uwagę na organizowane kiermasze. Odbywają się one najczęściej na terenach instytucji kulturalnych, a także w bibliotekach. W trakcie takich wydarzeń możemy dostać książki za parę złotych. W ofercie zaś mogą znajdować się nie tylko książki używane, ale także nowe. Oprócz nowego tytułu na półce zyskamy coś jeszcze – poczucie, że wsparliśmy ważną dla nas instytucję lub organizację.

3. Wymieniaj lub wypożyczaj

Książki nie zawsze trzeba też kupować. Jeśli często zmieniamy miejsce zamieszkania, cięgle podróżujemy i nie chcemy zabierać ze sobą całej domowej kolekcji, warto rozważyć wypożyczanie książek. Biblioteki są darmową opcją dla każdego, kto nie chce lub nie może zakupić książki na własność.

Oprócz samego wypożyczania książek możemy je także wymieniać. Od kilku lat bowiem panuje moda na tak zwany book crossing, który polega na zostawianiu swoich książek w wybranych miejscach, przy jednoczesnym zabieraniu nowych, które już ktoś zostawił. Tym sposobem za darmo możemy poznawać nowe tytuły i wymieniać się na okrągło. Jak widzimy, czytanie nie jest drogą pasją. Tanie książki używane oraz nowe są na wyciągnięcie naszej ręki. Wystarczy, że rozejrzymy się dookoła. Antykwariaty odnajdziemy nie tylko w naszym mieście, ale także w internecie. Dzięki temu odległość przestaje już być przeszkodą, a my możemy odkrywać nowe tytuły.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze