1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Lenovo Yoga Slim 7

(Fot. materiały prasowe Lenovo)
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Wydajny, niezawodny i mobilny, a przy tym posiadający ciekawy design. Brzmi jak ideał? Marka Lenovo pokazuje, że w świecie laptopów wszystko jest możliwe.

W marcu większość z nas po raz pierwszy w życiu doświadczyła izolacji. Pandemia i lockdown w ekspresowym tempie zmusiły nas do zmiany sposobu myślenia o życiu na odległość - pracy zdalnej, nauki on-line, zakupach przez internet. I tak rozpoczęła się nieodwracalna zmiana cywilizacyjna – wszyscy sięgnęliśmy po nowe technologie i okazało się, że dzięki nim wiele rzeczy da się załatwić bez wychodzenia z domu. I choć bardzo tęsknimy za normalnością, i nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwych spotkań z ludźmi, korzystanie z dobrodziejstw nowoczesności pozwala przetrwać trudne czasy.

Nawet osoby przywiązane do tradycyjnych metod komunikacji, nauki czy pracy przekonały się, że korzystanie z nowych rozwiązań wcale nie jest trudne, a także umożliwia bezproblemową realizację codziennych zadań. Pod jednym warunkiem – konieczne jest planowanie swojego czasu, a także wybór odpowiedniego, niezawodnego sprzętu. Najnowszy model Lenovo Yoga Slim 7 to przede wszystkim siła, która nie zawiedzie nawet wtedy, kiedy po 8 godzinach pracy, zrobisz przez internet zakupy w trzech różnych sklepach, a potem dla rozrywki obejrzysz film czy pograsz w ulubioną grę komputerową.

Gwarantuje to nowy procesor dedykowany do urządzeń mobilnych AMD Ryzen 4000 Series wyposażony w nawet osiem rdzeni oraz grafikę Radeon. Technologie te zapewniają wyjątkową szybkość działania i reakcji komputera na każdą komendę. Aplikacje otwierają się w mgnieniu oka, a wymagające zadania możesz wykonywać przy użyciu kilku programów otwartych jednocześnie. Pomimo większej wydajności komputer nie przegrzewa się za sprawą najnowszych 7-nanometrowych rdzeni Zen 2. Bateria wystarcza nawet na 19 godzin pracy. Parametry te to największa w tej klasie laptopów wydajność i mobilność. Kiedy energii w laptopie zacznie już brakować, dzięki technologii Rapid Charge Pro uzupełnisz ją do 50 proc. w ciągu zaledwie pół godziny. Wydajność baterii dodatkowo wspierana jest przez funkcję czujnika ruchu, która automatycznie wylogowuje użytkownika odchodzącego od komputera.

Jakość obrazu

Każdy, kto od marca pracuje zdalnie, przyzna że laptop to jego osobiste centrum zarządzania. Z nim zaczyna dzień robiąc prasówkę przy kawie, to jego narzędzie pracy, platforma zakupowa, rozrywkowa i okno kontaktów z najbliższymi. To na nim często wyświetla swoje ulubione filmy, seriale, mecze. Ile czasu spędzasz patrząc w monitor swojego laptopa?

Wyświetlacz o przekątnej 14 cali w laptopach Yoga Slim 7 wyposażony jest w wąskie jak brzytwa ramki oferując oszałamiającą wyrazistość o rozdzielczości FHD ze 100-procentową paletą kolorów sRGB. Zaawansowana technologia HDR inspirowana obrazem kinowym zapewnia lepsze wrażenia wizualne dzięki Dolby Vision, a wbudowana grafika AMD Radeon oszałamia szybkością klatek. Towarzyszy im trójwymiarowy dźwięk z przednich głośników Dolby Atmos Speaker System co sprawia, że Yoga Slim 7 sprawdzi się nie tylko podczas oglądania filmów czy seriali. Parametry te z pewnością ucieszą czynnych i biernych użytkowników mediów społecznościowych, dla których jakość obrazu i dźwięku staje się coraz bardziej kluczowa, przy wyborze sprzętu.

Smukły i inteligentny

Yoga Slim 7 ułatwia życie na co dzień dzięki pomysłowym funkcjom, które pozwalają zaoszczędzić czas. Czujniki uwagi rejestrują nieobecność po odejściu od komputera i błyskawicznie rozpoznają twarz użytkownika po powrocie, umożliwiając bezproblemowe logowanie. Potrzebujesz czegoś? Wystarczy poprosić. Ustawiaj przypomnienia, odtwarzaj muzykę, zamawiaj pizzę i wykonuj wiele innych zadań dzięki sterowanej głosem cyfrowej asystentce Alexa*. Wystarczy poprosić (nawet w trybie uśpienia) a dzięki mikrofonom dalekiego zasięgu i dostępowi pomimo blokady ekranu, urządzenie zrealizuje naszą prośbę. Alexa może usprawnić cały Twój dzień dzięki rozbudowanym funkcjom wizualnym oraz inteligentnemu centrum sterowania wszystkimi urządzeniami. * funkcja dostępna w wybranych regionach.

Ile czasu spędzasz „w bliskości” swojego laptopa? Otaczanie się ładnymi przedmiotami pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, poprawia komfort naszego życia, jest przyjemne.

Inwestycja na lata

Jeśli szukać pozytywnych stroną przymusowego odosobnienia, na liście na pewno powinny znaleźć się takie pozycje:

  • przyspieszony kurs funkcjonowania w trybie zdalnym;
  • większa otwartość na świat nowych technologii;
  • docenienie mobilnych technologii.

Wielu pracodawców i sceptyków nowoczesnych form pracy przekonało się, że „bajki o pracy na odległość” wcale nie są fantazją. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że model pracy zdalnej zostanie z nami na dłużej - nawet po tym jak pandemia się skończy.

Już od dawna wiadomo, że praca zdalna się opłaca - ekonomista z Uniwersytetu Stanforda Nicolas Bloom wykazał, że home office jest o 13 proc. wydajniejszy od tradycyjnego modelu pracy. Dodatkowo aż 80 proc. pracodawców zauważyło, że możliwość pracy zdalnej przyciąga najzdolniejszych pracowników (badaniu Grupy IWG z 2018 roku). Wybór odpowiedniego sprzętu, wyposażonego w najnowsze technologie - szybkiego, lekkiego, gwarantującego wysoką jakość obrazu i dźwięku, to inwestycja na lata. Mobilność staje się więc coraz ważniejszym aspektem rozwoju - osobistego i biznesowego.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze