1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Święto czekolady w Óbidos

Zobacz galerię 11 Zdjęć
Czekoladowe rzeźby, pokazy kulinarne oraz rozmaite smakołyki przygotowane na bazie czekolady – wszystko to można podziwiać, a niektóre z tych specjałów nawet spróbować, na rozpoczynającym się 2 marca Międzynarodowym Festiwalu Czekolady w Óbidos. Głównym tematem tegorocznej edycji jest paryski Disneyland.

W dniach od 2 do 25 marca w Óbidos odbywa się 10-ty Międzynarodowy Festiwal Czekolady (International Chocolate Festiwal). W tym roku zainteresuje on zwłaszcza dzieci, ponieważ tematem przewodnim festiwalu jest 20-rocznica powstania parku Disneyland w Paryżu. Nie zabraknie więc nawiązań do bajek.

W sferycznym namiocie, zlokalizowanym u stóp jednego z siedmiu cudów Portugalii - średniowiecznego zamku Castelo de Óbidos, można podziwiać czekoladowe rzeźby przedstawiające sceny i postacie znane z filmów Disney’a. Rybka Nemo i jego przyjaciele, kapitan Jack Sparrow z „Piratów z Karaibów”, Zygzak McQueen i Złomek z „Aut”, Śpiąca Królewna, Piotruś Pan oraz myszka Micky i Minnie - profesjonalni cukiernicy przygotowali prawdziwe dzieła sztuki. Bajkowe postacie można oglądać także na Cake Design, czyli wystawie udekorowanych ciast, w Galeria do Pelourinho (ulica Rua Direita).

W festiwalowym miasteczku można degustować i zakupić rozmaite specjały przygotowane z czekolady. Biała czy gorzka, mleczna czy deserowa – każdy znajdzie tu coś dla siebie. W programie przewidziano pokazy kulinarne, pokazy body painting i face painting z użyciem czekolady, warsztaty kulinarne, a także występy artystyczne (koncerty, przedstawienia taneczne). Dodatkowo w Auditório da Casa da Música utworzono Cinema Disney, gdzie wyświetlane będą takie filmy jak Toy Story 3, Zakochany kundel czy Zaplątani. W Kids’ Chocolate House na dzieci czekają różne zabawy, w tym także wspólne przygotowywanie czekoladowych łakoci.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń festiwalu jest pokaz mody - Passagem de Modelos de Chocolate. W sobotę, 24 marca na placu Praça de Santa Maria, będzie można podziwiać eleganckie kreacje portugalskiej projektantki mody, Rity Bonaparte, ozdobione czekoladowymi dodatkami, przygotowanymi przez szefów kuchni z Pastelaria do CFPSA. Stroje zostały zainspirowane kreacjami disney’owskich księżniczek. Na wybiegu pojawi się znana modelka - Merche Romero. Podczas festiwalu odbędą się także dwa konkursy. Profesjonalni cukiernicy, a dokładniej pięciu finalistów, będzie rywalizować o tytuł najlepszego portugalskiego Chocolatier’a Roku. Ich zadanie polega na przygotowaniu dań według własnych przepisów - przed jury i publicznością. Natomiast w konkursie na najlepszy przepis z wykorzystaniem czekolady - International Competition of Chocolate Recipes weźmie udział sześciu amatorów, wybranych spośród wielu chętnych, którzy wcześniej przesłali swój przepis. Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowała się także Polka, Paulina Stępniowska, z przepisem na czekoladowe Martini.

Festiwalowe miasteczko można zwiedzać w piątki (od godz. 14 do 22) oraz w weekendy (od godz. 10 do 22). Co roku  Międzynarodowy Festiwal Czekolady przyciąga do Óbidos ponad 200 tysięcy turystów.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: oraz .

Więcej informacji na temat Portugalii można znaleźć na stronie: oraz na Facebook’u .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze