1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Damski rower damka - czy warto?

Fot. materiał partnera
Fot. materiał partnera
Rower damka wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla kobiet, które cenią sobie połączenie atrakcyjnego wzornictwa oraz świetnych parametrów użytkowych. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji jednoślady w nowoczesnym wydaniu, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Pierwszym krokiem jest oczywiście określenie osobistych preferencji oraz oczekiwań. Należy zastanowić się, jakie trasy najczęściej pokonujemy. Poniżej przedstawiono najważniejsze zalety omawianego typu pojazdu.

Wysokiej jakości damki znajdziesz na stronie

Prosta konstrukcja

Rower damka wyróżnia się prostą konstrukcją, co można uznać za ogromną zaletę. Ograniczona ilość komponentów sprawia, że jednoślad jest lekki i wygodny w prowadzeniu. Wykonywanie manewrów podczas przemierzania ciasnych uliczek nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Oczywiście wiele zależy od producenta dwóch kółek. W tym temacie lepiej nie ryzykować! Postawmy na zaufaną markę, która cieszy się pozytywną opinią klientów. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że rozsądnie zainwestowaliśmy gotówkę. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, jeśli zależy nam na inwestycji na długie lata.

Niska waga

Rower miejski nie może być ciężki. Dużą uwagę zwróćmy na materiał ramy, ponieważ to on decyduje o masie całkowitej.  Damka z aluminiową ramą to często spotykane rozwiązanie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to materiał lekki, a jednocześnie trwały. Przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie, co zmniejsza ryzyko pojawienia się problematycznych usterek. Nie oznacza to jednak tego, że z góry powinniśmy odrzucić ramę stalową. Jej najważniejszą zaletą jest nieprzeciętna stabilność. Ponadto, jest ona sporo tańsza, co wpływa na cenę pojazdu. Wiele zależy od tego, jak zbudowana jest rama. Może okazać się, że konstrukcja stalowa posiada porównywalny ciężar, co aluminiowa.

Wygoda użytkowania

Rower damski damka zapewnia ponadprzeciętną wygodę użytkowania. Atutem jest możliwość jazdy w ergonomicznej pozycji. Cyklista nie musi pochylać się nad kierownicą. Oczywiście jej położenie można lekko modyfikować, tak aby dopasować posiadane dwa kółka do indywidualnych preferencji. Model dla kobiet powinien także posiadać właściwie wyprofilowane siodełko. Najczęściej jest ono nieco szersze, niż w przypadku siodełka męskiego. Nie może być jednak zbyt szerokie, gdyż będzie wywoływać liczne obtarcia oraz odparzenia. Dużą rolę odgrywa również jakość tworzywa, z którego zostało ono wykonane. Powinno być trwałe i niepodatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Powierzchnia nie może pękać np. pod wpływem ciężaru użytkownika lub warunków otoczenia. Nie każdy wie, że istnieje coś takiego, jak siodełka testowe. Ułatwiają one bezbłędny dobór pasującego modelu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze