1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Testy i ocena serwisu z audiobookami Storytel

Testy i ocena serwisu z audiobookami Storytel

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Współczesny świat aplikacjami stoi. Jesteśmy online niemal w każdym obszarze życia, a ułatwiające życie widżety czy aplikacje właśnie, stały się nieodłącznym elementem codzienności. Finanse, rozrywka czy trening – niemal wszystkim zarządzamy z poziomu tego samego urządzenia, którym najczęściej jest nasz osobisty smartfon lub tablet. Cały nasz wielki świat w jednym małym miejscu.

Serial i dobra książka na ekranie telefonu

Szeroki dostęp do filmów i seriali online nikogo już nie dziwi. Co drugi znajomy opłaca abonament za usługę od jednego z dostawców tej domowej formy kanapowej rozrywki. Korzystamy z niej tym chętniej, im zimniej robi się za oknami, a pandemiczne czasy tylko tę potrzebę wzmagają. Niestety ma to również swoje ograniczenia, którymi coraz większa liczba ludzi nie ma ochoty się przejmować. Brak czasu i możliwości skupienia się, zmęczony po całym dniu pełnym wrażeń wzrok, to tylko kilka z nich. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Wygrywają tym, że słuchać ich można w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, dodatkowo wykonując przy tym inne czynności, jak sprzątanie, jazda samochodem czy gotowanie obiadu na następny ciężki dzień. Wystarczy telefon, aplikacja Storytel oraz dobre słuchawki, żeby na chwilę zniknąć w zupełnie innym świecie.

A o wyboru mamy tych światów niemało! Platforma Storytel, w cenie abonamentu równej zaledwie jednej drukowanej książce, proponuje swoim użytkownikom prawdziwą ucztę gatunków i tytułów. Dla prawdziwych fanów znajdzie się niejedna powieśćsł kryminalna lub obyczajowa, a dla spragnionych dźwiękowych wrażeń dostępne są liczne słuchowiska. Tym pierwszym z pewnością spodoba się mrożący krew w żyłach „Zastrzyk śmierci”. Powieści Małgorzaty Rogali sprzedają się na pniu, a dzięki Storytel istnieje szansa zapoznania się z twórczością autorki poprzez rewelacyjnie przygotowaną wersję audiobooka. Nie jest to jednak lektura lekka, bo trup ściele się gęsto, a zagadki mnożą, dlatego „Zastrzyku śmierci” nie polecam tuż przed snem. Dużo lepiej sprawdzi się w roli towarzysza długiej wyprawy autem.

Kołysanka albo trening – słuchaj wszędzie

Jeśli jednak mamy ochotę na zasypianie przy dźwiękach ulubionej historii, serwis bardzo nam to ułatwia. W menu każdego audiobooka możemy bowiem ustawić czas, po jakim aplikacja wyłączy odtwarzanie danego tytułu i przejdzie w czas uśpienia. Po przebudzeniu, możemy wrócić do lektury w przerwanym miejscu i delektować się nią podczas porannej filiżanki kawy. Co więcej, istnieje również opcja zmiany prędkości odtwarzania, tak, aby dopasować ją do własnych preferencji. Jeśli więc lektor, naszym, zdaniem, czyta nieco zbyt wolno, możemy dodać mu nieco animuszu i podkręcić tempo.

Osobom mocno zapracowanym z pewnością przyda się bogata baza audiobooków mówiących o rozwoju osobistym, motywacji w biznesie, a także relaksacyjne słuchowiska, idealne by odpocząć przy nich na siłowni i skutecznie odciąć się od zgiełku dnia. Co bardzo istotne, aplikacja działa również w tle, dlatego wysyłanie wiadomości czy przeglądanie ważnych danych na telefonie zupełnie nie koliduje ze słuchaniem powieści, która na dobre nas wciągnęła. To bardzo wygodna funkcja, choć jeszcze niewiele aplikacji ją posiada. Storytel zdecydowanie wychodzi tu jednak naprzeciw oczekiwaniom. Nie bez znaczenia jest również fakt, że relaksem w formie audio możemy cieszyć się również offline. Wystarczy włączyć tę funkcję przy wybranym tytule, a książka błyskawicznie znajdzie się na półce naszej wirtualnej biblioteki, dzięki czemu będzie dostępna w każdym miejscu, nawet w zupełnej głuszy dzikich Bieszczad, gdzie o zasięg raczej niełatwo. Wspinaczka i książka w jednym? Brzmi jak relaks doskonały.

Jak widać, Storytel oferuje kilka ciekawych rozwiązań, które sprawiają, że czytanie staje się o wiele prostsze i wszędzie możliwe. W swojej bazie, oprócz audiobooków, serwis posiada także sporą ilość ebooków dla tych, którzy cenią sobie nieco bardziej tradycyjną formę literatury. Każdy tytuł jest odpowiednio oznaczony, aby nie budzić niepotrzebnych wątpliwości: rysunek okularów oznacza ebooka, a grafika ze słuchawkami oczywiście prowadzi nas do wersji audio. Co więcej, niektóre z pozycji proponują nam obie możliwości, co tylko potęguje poziom zadowolenia z usługi.

Aplikacja sama w sobie jest niezwykle czytelna i przejrzysta, intuicyjnie prowadzi nas od procesu rejestracji, aż po wszystkie dostępne opcje. Aby przekonać się czy taki sposób czytania sprawdzi się w naszym przypadku, Storytel oferuje nam kolejny bonus: 14 dni testowania zupełnie za darmo. Po tym czasie rusza subskrypcja, z której można także zrezygnować w dowolnym momencie. Chyba nie ma więc na co czekać. Rejestracja zajmuje tylko chwilę, a poziom satysfakcji rośnie z każdym nowym tytułem, szczególnie zaś po wysłuchaniu „Zastrzyku śmierci” w świetnym lektorskim wykonaniu Adama Baumana. Ten oraz inne pozycje, polecają się zawsze, nie tylko od święta.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze