1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Festiwal Wibracje – w dobrym rytmie

(Fot. materiały prasowe)
Wibracje to festiwal nietypowy. Główną osią programu są wykłady i warsztaty na temat holistycznego i naturalnego podejścia do zdrowia. Impreza odpowiada na rosnącą potrzebę harmonii, zwolnienia, i odbicia się od korporacyjnego świata emocjonalnego smogu.

Po czterech edycjach nad Zalewem Zegrzyńskim organizatorzy przenieśli wydarzenie na mazurskie moreny koło Ełku – blisko przyrody, gdzie jest naturalne środowisko dla takiego wydarzenia. Festiwal trwa 5 dni: zaczyna się w środę 21 lipca i kończy w niedzielne popołudnie.

Program Wibracji odbywa się równocześnie na 2 scenach plenerowych i w 2 dużych namiotach. Na scenach dominują zajęcia ruchowe, np.: tai-chi, tao yin, czy joga – tym festiwalowicze zwykli zaczynać dzień. Potem są tańce afrykańskie, 5 rytmów czy movement medicine. Tematy związane z metodami Aleksandra Lowena, czyli o uwalnianiu świadomym ruchem napięć w ciele.

(Fot. materiały prasowe)

(Fot. materiały prasowe)

Wieczorem rozpoczyna się część muzyczna gdzie dominują klimaty reggae’owe, etnohouse, ambient czy jazz. W tym roku na scenie wystąpi Leszek Możdżer. Nie będzie to-li zwykły koncert, ale koncert na dwa fortepiany w strojeniach 432 i 440 Hz. O tym strojeniu jest teraz coraz głośniej więc będzie można posłuchać o tej różnicy i samej różnicy od koronnego świadka w tej dziedzinie. W duecie z Gooralem swój nowy projekt muzyczny zaprezentuje też Włodek Paprodziad Dembowski – frontman Łąki Łan. O naturalny taniec zadba Iwona Olszkowska – krakowska szkoła choreografii i improwizacji, Ania Sierpowska (movement medicine) oraz Adam Barley, światowy guru metody 5 rytmów, która opiera się ona na improwizowanym autentycznym ruchu przywracającym jedność pomiędzy psychiką a ciałem.

Z kolei wśród prelegentów posłuchamy w tym roku dr Marka Kaczmarzyka, który opowie o naszych pierwotnych mózgach i atawistycznych odruchach, które nadal w nas drzemią. O Emocjach i ich dyscyplinie opowie doktorantka SWPS Klaudia Krystecka; odbędą się pogadanki i warsztaty tantry prowadzone przez państwa Rzepeckich. Psychoterapeuta Norbert Jamróz będzie z kolei opowiadał o świeżych badaniach w wykorzystaniu psychodelików w terapiach. Temat ziół, ich właściwościach i zastosowaniu zaprezentuje Joanna Nestorowicz z Instytutu Zielarstwa Polskiego. Będzie między innymi mowa o naturalnych ziołowych afrodyzjakach czy o dzikich roślinach jadalnych.

(Fot. materiały prasowe)

Do tego masę dobrego wegetariańskiego jedzenia, przechadzających się kuglarzy, strefy masażu, slackline, hipnozy, chilloutu wszystko wśród pagórków otoczonych lasami – tak wyglądają Wibracje.

Aktywności jest dużo więcej, bo na Wibracjach odbywa się łącznie ponad 100 wykładów i warsztatów.

(Fot. materiały prasowe)

Aktualizowany program oraz bilety znajdziecie tutaj: wibracje.com.pl

Film z ubiegłego roku:

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze