1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Fototapety 3D – jakie wzory sprawdzą się w sypialni?

(Fot. materiały partnera)
Fototapeta w sypialni może pełnić nie tylko funkcję estetyczną. Odpowiednio dobrany wzór sprawi też, że w pomieszczeniu zagości przyroda, a niewielki metraż w oka mgnieniu zacznie sprawiać wrażenie o wiele bardziej przestronnego. Na jaką dekorację warto się więc zdecydować? 

Zanim zaczniemy szukać inspiracji do przeprowadzenia metamorfozy sypialni, zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jaki klimat powinien panować w pomieszczeniu, gdzie wypoczywamy? Z pewnością warto postawić na takie rozwiązania, które stworzą warunki do relaksu. Niektórzy postawią na jasną i pogodną kolorystykę wnętrza, która będzie dodawać energii, inni sięgną po akcenty ze świata natury, która koi zmysły, a jeszcze inni zadbają o to, by optycznie powiększyć kameralny metraż, który sprawiał do tej pory klaustrofobiczne wrażenie.

A gdybyśmy powiedzieli, że każdy z tych pomysłów uda się zrealizować za pomocą ściennej dekoracji? Fototapety do sypialni to prawdziwe bogactwo wzorów i aranżacyjnych możliwości! Jakie przedstawienia będą tu pasować jak ulał? Oto nasze propozycje.

Efektowne fototapety do sypialni – zobacz, jak wiele zmienią!

Montaż fototapety 3d do sypialni to zadanie nie tylko proste, ale i szybkie w realizacji. Bez wymieniania mebli i przemalowania ścian pomieszczenie zyska całkiem nowy wygląd. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko odświeżony wygląd, ale także nowa jakość tego pokoju. Przestrzenny wzór sprawi, że płaska ściana za łóżkiem otworzy się na rozległy widok, dzięki czemu zyska się wrażenie powiększonego optycznie metrażu. Z kolei inspirowane naturą fototapety 3d spowodują, że pokój zazieleni się i rozkwitnie bujną roślinnością.

Pomysłem, który także sprawdzi się w sypialni, są nastrojowe pejzaże skąpane w promieniach wschodzącego słońca. Jasna tonacja wzorów spowoduje, że pomieszczenie nabierze pogodnego charakteru i nawet ciemny pokój uda się nieco rozświetlić. W świecie aranżacji wnętrz bardzo modne są także pastelowe dodatki, dlatego warto rozważyć geometryczny przestrzenny wzór właśnie w pastelowej tonacji.

Prawdziwa moc natury, czyli ściana w sypialni pokryta liśćmi

Bez względu na to, w jakiej strefie klimatycznej mieszkamy, pod naszym dachem może się pojawić soczysta i tropikalna roślinność. Fototapeta do sypialni 3d przedstawiająca gęstwinę zielonych liści sprawi, że zwykły pokój zamieni się w wymarzoną oazę spokoju. Tym, co zasługuje na uwagę, jest właśnie przestrzenny charakter przedstawienia. Nie jest to bowiem floralna ilustracja, lecz fotografia przedstawiająca prawdziwą roślinność. Właśnie to sprawia, że taki wzór do złudzenia przypomina prawdziwe liście.

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się tzw. ogrody wertykalne lub inaczej green walls, czyli pionowe ściany pokryte żywymi roślinami. Jeśli kochamy naturę i chcemy, by nasza sypialnia przypominała zakątek pośrodku tropikalnej dżungli, to jest idealna fototapeta. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku osób, które dużo pracują przy komputerze, bo zieleń pozytywnie wpływa na zmęczone oczy.

Fototapety 3d do sypialni urządzonej w nietypowy sposób

Do odważnych świat aranżacji wnętrz należy! Miłośnikom nietuzinkowych aranżacji z pewnością spodobają się zebrane w tym akapicie pomysły. Fototapeta 3d do sypialni utrzymana w estetyce wabi sabi to przykład rozwiązania, od którego ciężko oderwać oczy. Ta wywodząca się z Japonii estetyka kładzie nacisk na piękno ukryte w niedoskonałościach i rzeczach nadgryzionych zębem czasu. Wzór roślinnej fototapety z widocznymi przetarciami lub smugami farby nie tylko sprawi, że przestrzeń nabierze artystycznego charakteru, ale zyska też przytulny klimat. Ciekawą alternatywą są przestrzenne desenie w stylu retro – w secesyjnym lub wiktoriańskim duchu – również imitujące delikatnie podniszczony materiał.

Z kolei miłośnikom surowych w wyrazie i industrialnych wnętrz możemy polecić fototapetę imitującą ścianę o delikatne łuszczącej się farbie lub odsłoniętym tynku spod którego widać ceglany mur. To odważna propozycja, ale w połączeniu z miękkimi i pastelowymi tekstyliami da bardzo ciekawy i intrygujący efekt.

Fototapeta do małej sypialni w nowoczesnym stylu

Na sam koniec warto zwrócić uwagę na propozycje, który jeszcze bardziej niż przywołane do tej pory wzory, odznaczają się przestrzennym charakterem. Trójwymiarowa fototapeta do małej sypialni pozwoli bowiem diametralnie odmienić kameralny metraż, dzięki czemu niewielkie pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie o wiele większego. W takiej sytuacji ważne jest to, by sam wystrój wnętrza odznaczał się minimalizmem, bo im mniej przedmiotów, tym więcej miejsca zostanie do użytku.

Na ścianie niech więc pojawi się utrzymana w jasnej tonacji kompozycja przedstawiająca tunel bądź korytarz. Doskonałym źródłem inspiracji mogą być filmy science-fiction, których akcja rozgrywa się w sterylnie czystych pomieszczeniach statków kosmicznych! A dla osób mocniej stąpających po ziemi przygotowaliśmy fototapety przedstawiające spiralne klatki schodowe bądź klasyczne arkady z rzędem greckich kolumn.

Sypialnia powinna sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi, a także ułatwiać wejście w nowy dzień. Do ozdobienia wnętrza można wykorzystać wiele różnych motywów dekoracyjnych, ale szukając najlepszego rozwiązania, warto mieć na względzie to, by przestrzeń po prostu dobrze na nas oddziaływała. Może to być floralny deseń, kompozycja w stylu retro lub wzór w 3D. Pomysłów z pewnością nie zabraknie, a po więcej inspiracji zapraszamy na redro.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze