1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

OLED, QLED, czy LED – na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

(fot. iStock)
Dobry i tani - najczęściej takie określenia wymieniamy w odpowiedzi na pytanie o to, jaki powinien być nasz telewizor. Bo wybór telewizora, szczególnie dla laika, to naprawdę spore wyzwanie. A fakt, że na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, wcale nie ułatwia sprawy. O czym warto pamiętać, przeglądając telewizory?

1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

Smart tv, hdr high dynamic range, full hd - dla kogoś, kto nie interesuje się technologią i nowinkami, pewne pojęcia mogą brzmieć jak czarna magia. Ale idąc do sklepu lub przeglądając oferty online, np tu: https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory.html, jednego możemy być pewni - niektóre pojęcia będą się regularnie powtarzać. A zatem warto się z nimi zapoznać.

Oto najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę, gdy przeglądamy telewizory:

  • przekątna ekranu,
  • technologia wyświetlania – telewizory LED, QLED i OLED, o których mowa w pkt. 2
  • rozdzielczość ekranu
  • system operacyjny - smart TV umożliwia nam korzystanie z usług internetowych. Dlatego też odbiorniki smart tv posiadają dedykowane systemy operacyjne, które różnią się np. po względem ilości aplikacji. Rodzajem smart TV jest android tv.
  • rozwiązania podnoszące komfort użytkowania (kwestia mocno indywidualna, uzależniona głównie od tego, jakie są nasze oczekiwania względem urządzenia)

Jeśli szukasz urządzenia w przyzwoitej cenie i w jeszcze lepszej jakości, warto zwrócić uwagę na Telewizory Samsung z samsung business tv.

2. Telewizor OLED, QLED, czy LED?

Telewizor led, a może OLED lub QLED? To jedno z kluczowych pytań, jakie należy sobie zadać przed zakupem telewizora. Użycie technologii led wyparło telewizory lcd (telewizory plazmowe) i zrewolucjonizowało rynek. Świetlówki zastąpiono diodami elektroluminescencyjnymi, co oczywiście wpłynęło na jakość obrazu. Ale producenci nieustannie pracują nad nowymi rozwiązaniami. Dlatego pojawił się QLED, czyli udoskonalony LED oraz OLED, bazujący na diodach organicznych.

3. Wielkość pokoju ma znaczenie!

Marzy ci się telewizor, dzięki któremu poczujesz się, jak w prywatnym kinie? Pamiętaj, że wielkość pokoju ma znaczenie. Im większy rozmiar ekranu, tym większe powinno być pomieszczenie, w którym zostanie zamontowany odbiornik.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze