1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wybieramy najzabawniejsze zdjęcie przyrodnicze roku – The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

(Fot. Martina Novotna/Comedywildlifephoto.com)
Zobacz galerię 46 Zdjęć
Nic tak nie poprawia humoru, jak śmieszne zdjęcia i filmiki ze zwierzętami. Zauważyli to też fotografowie przyrody i od 6 lat co roku organizują konkurs na najzabawniejsze przyrodnicze zdjęcie roku. Właśnie ogłoszono finalistów konkursu The Comedy Wildlife Photography Awards.

Stroją miny, przybierają zabawne pozy, płatają sobie figle - okazuje się, że zwierzęta też mają poczucie humoru. Można to zauważyć nie tylko u swojego psa lub kota, ale także wśród dzikich zwierząt. Dostrzegli to profesjonalni fotografowie przyrody Paul Joynson-Hicks i Tom Sullam którzy przeglądając wykonane przez siebie fotografie zwierząt często pękali ze śmiechu. Postanowili wykorzystać jednoczącą siłę uśmiechu i stworzyli międzynarodowy konkurs dla fotografów przyrody z całego świata The Comedy Wildlife Phtography Award, którego celem jest nie tylko rozbawienie jury i publiczności, ale przede wszystkim wsparcie organizacji ochrony przyrody i dzikich zwierząt.

(Fot. Roland Kranitz/Comedywildlifephoto.com)

W tym roku jury wyłoniło 42 finalistów. Zwycięzca zostanie wybrany 22 października przez profesjonalne jury. W tym roku przyznana zostanie również nagroda publiczności - na najśmieszniejsze zdjęcie przyrodnicze roku może głosować każdy do 12 października poprzez stronę internetową. Link do głosowania znajdziesz TUTAJ. Głosujący również mają szansę na wygraną - nagrodą jest w tym roku iPad.

Wszystkie zdjęcia finalistów prezentujemy w galerii zdjęć.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze