1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Książka za worek śmieci – akcja sprzątania w 16 miastach Polski

Książka za worek śmieci – akcja sprzątania w 16 miastach Polski

Anna Jaklewicz organizując akcję "Książka za worek śmieci" kieruje się zasadą "To nie moje śmieci, ale moja planeta". (Fot. materiały prasowe)
Każdego roku do mórz i oceanów wyrzuca się około 13 mln ton plastiku, do 2050 roku w wodach będzie więcej śmieci niż ryb. Na lądzie nie jest lepiej. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce i dołączamy do akcji "Książka za worek śmieci".

Akcję „Książka za worek śmieci” zainicjowała w 2019 roku Anna Jaklewicz, podróżniczka i edukatorka. „Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam, podczas festiwalu podróżniczego, promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia” - opowiada Anna Jaklewicz.


W tym roku 18 września do wspólnego sprzątania będą mogli przyłączyć się mieszkańcy 16 miast: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Uczestnicy będą wspólnie sprzątać lasy, brzegi rzek, miejskie parki, a także w wybranych miastach elektrośmieci. Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czeka w podziękowaniu 1000 książek. Otrzymają je te osoby, które jako pierwsi zarejestrują swój udział w wydarzeniu.

Szczegóły i zapisy na fejsbuku na stronie wydarzenia.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze