1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Przyszłość? Zdrowie? Zacznij od wody 

Przyszłość? Zdrowie? Zacznij od wody 

Wrzesień to mały nowy rok. Rodzice i dzieci mają postanowienia, wprowadzają w swoje życie zmiany, pracują nad dobrymi nawykami. Picie wody to podstawa profilaktyki zdrowia i nigdy dość mówienia na ten temat. Jak wyrobić w sobie nawyk regularnego nawadniania organizmu? Mamy patent! 

Picie wody jest ważne, ale bywa trudne – dlaczego?


Picie odpowiedniej ilości wody może wydawać się oczywiste i łatwe, ale wcale takie nie jest. Wiele osób w natłoku codziennych zajęć o regularnym piciu po prostu zapomina.
Niestety, woda nie gromadzi się w naszym ciele na zapas, musimy więc regularnie pić, by cały czas utrzymywać właściwy poziom nawodnienia.

Naukowcy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie kilka lat temu przebadali stan nawodnienia dzieci w wieku szkolnym i co się okazało? Niemal połowa z nich jest odwodniona. Wyniki pokazały, że ulubionym napojem polskich dzieci jest słodzona herbata, która jednak nie nawadnia organizmu tak jak woda i w ogóle nie wpisuje się w aktualne wytyczne dotyczące zdrowego odżywiania.

Odwodniony organizm nie działa tak, jak powinien. Charakterystycznymi objawami niedostarczania do ciała odpowiedniej ilości wody są m.in. obniżona zdolność koncentracji, zaburzenia pamięci oraz bóle głowy, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza dla dzieci uczących się.

Z powodu odwodnienia dochodzi także do wysychania błon śluzowych, co znacznie obniża odporność organizmu, na co warto zwrócić uwagę szczególnie w sezonie zachorowań.

W Europejskim Instytucie Nawodnienia przeprowadzono eksperyment, w trakcie którego sprawdzano, jak zachowuje się kierowca, który popija płyny w czasie jazdy, i taki, który nie pije nic. Okazało się, że po dwóch, trzech godzinach jazdy na symulatorze ten, który nie nawadniał organizmu, popełniał tyle błędów, ile grupa kontrolna, która przed jazdą dostawała dawkę alkoholu…

Jednym z najlepszych i sprawdzonych sposobów na regularne picie odpowiedniej ilości wody dziennie jest posiadanie swojej osobistej butelki na wodę, którą ma się zawsze przy sobie.

Butelki filtrujące Dafi stały się znakiem rozpoznawczym osób świadomie dbających o siebie, uprawiających sport i troszczących się o środowisko.

Solid to najnowszy model butelki filtrującej marki Dafi. Nowość wykonana została z wytrzymałego Tritanu® – materiału, który jest superlekki i bezpieczny dla zdrowia, a dodatkowo nie pochłania zapachów i można go myć w zmywarce. Butelka Solid wyposażona jest w filtr węglowy, który należy wymieniać co miesiąc. Usuwa on z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia jednak niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu), dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Poza tym lekko podwyższa pH wody, co przekłada się na jej jakość.

 • Jest całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu A i S; została dopuszczona do kontaktu z wodą na podstawie odpowiednich atestów.
 • Butelka filtrująca Solid jest poręczna i ergonomiczna, ma optymalną pojemność 0,7 l, dzięki czemu można mieć ją zawsze przy sobie, nie martwiąc się o konieczność kupowania wody w jednorazowych opakowaniach. Dostępna jest również butelka o pojemności 0,5 l – idealna dla młodszych użytkowników.
 • Ostatnią nowością, przeznaczoną dla najmłodszych, jest butelka Dafi Soft 0,3 l z logo bajki „Psi Patrol”. Kolor logotypu dopasowany jest do koloru zakrętki. Ponadto miłośnicy „Psiego Patrolu” otrzymają w zestawie 27 naklejek z bohaterami swojej ulubionej bajki.

Dafi – wspólna walka o przyszłość

Czy wiesz, że przeciętna trzyosobowa rodzina zużywa ponad 1000 jednorazowych butelek rocznie?* A taka butelka rozkłada się do 500 lat… Na całym świecie co minutę sprzedaje się ich ponad milion. Oznacza to, że jeszcze przez około 6 pokoleń w przód nasi potomkowie będą potykać się o śmieci, które wyrzuciliśmy dzisiaj. Statystyki mówią, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej odpadów niż organizmów morskich**.

Ziemia jest naszym wspólnym domem, jedynym miejscem, w którym możemy żyć. Nie mamy planety B. Każdy z nas jest więc odpowiedzialny za Ziemię, na której żyje. Dbajmy o naszą planetę, by nasze dzieci nie musiały szukać innej. W trosce o nią liczy się każdy gest – mały i duży. Nasze codzienne wybory wpływają na środowisko.

Ograniczenie jednorazowego plastiku to jeden z pomysłów na działanie, które każdy z nas może podjąć od zaraz.

Marka Dafi podejmuje wyzwanie – kampania „Kosmiczne Wyzwanie” szerzy wiedzę o ekologii i podkreśla wagę codziennych decyzji i niewielkich zmian mających wpływ na przyszłość Ziemi oraz nas samych. Bo nie ma planety B.

Kampania promuje wielorazowe produkty do filtrowania wody kranowej – butelki i dzbanki filtrujące wodę.

Dzięki nim możliwe jest ograniczenie liczby odpadów, a tym samym zadbanie o przyszłość Ziemi. Czy wiesz, że stosując w domu dzbanki filtrujące wodę, możesz zużyć o 60 kg mniej plastiku rocznie i nie wyrzucić 1200 jednorazowych butelek plastikowych?!

Brzmi kosmicznie? To jest realne.

W kampanię „Kosmiczne Wyzwanie” zaangażował się znany i lubiany aktor – Tomasz Kot.

Jesteś autorytetem – masz supermoce!

Eksperci od wychowania są zgodni – przykład to najskuteczniejsze narzędzie w rękach każdego rodzica. Każda mama i każdy tata jest dla swojego dziecka źródłem, z którego czerpie ono wiedzę, nawyki i uczy się jak dorastać.

Ekologia i troska o planetę stały się ważnym elementem życia każdego świadomie żyjącego na Ziemi człowieka.

Mamy jedną planetę-matkę, o którą powinniśmy zadbać nie tylko ze względu na nas samych, ale przede wszystkim na najmłodszych. Nasz wpływ na środowisko odbije się główne na nich. Styl życia, codzienne wybory i nawyki stosowane w rodzinie na co dzień mają wpływ na przyszłość i warto świadomie o nich mówić i uczulać najmłodsze pokolenie. W tej kwestii liczy się każdy gest – torba zabrana na zakupy, noszenie ubrań z drugiego obiegu, świadomy wybór kosmetyków, ograniczanie śladu węglowego czy posiadanie własnej butelki na wodę, by ograniczać kupowanie tej w jednorazowym plastiku. Warto też pamiętać, by wybierać produkty marek, które inwestują w działania wspierające ekologię oraz inne ważne dla społeczeństwa inicjatywy. Firmy oferujące tzw. podróbki nie są zainteresowane takimi działaniami najczęściej ze względu na oszczędność spowodowaną oferowaniem niskiej ceny jako jedynej zachęty do zakupu mało znanego produktu.

Świadome życie i nauka szacunku do natury to inwestycja w jego przyszłość.
Decyzje, które podejmiesz dziś, będą miały wpływ na twoje dzieci, wnuki i prawnuki. Daj im szansę i przyłącz się do „Kosmicznego Wyzwania”.

Zalety butelki filtrującej Solid:

 • szczelne zamknięcie chroniące przed zabrudzeniem ustnika;
 • przycisk szybkiego otwierania – OneTouch;
 • szeroki otwór do łatwego napełniania;
 • hipoalergiczny, silikonowy ustnik umożliwiający picie bez przechylania;
 • wygodny uchwyt do przenoszenia;
 • rurka z filtrem węglowym, który zapewnia miesiąc smacznej wody.

*(źródło: portalkomunalny.pl)

**(źródło: fundacja MARE)

 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze