1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Siła jest kobietą – jak odnaleźć w sobie moc

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
Jest ich coraz więcej – świadomych kobiet, które realizują swoje marzenia, wierząc w siebie i we własne możliwości. Kobiety, które czują, że mają wpływ na otaczającą je rzeczywistość, są silne, mądre i idą przez życie z podniesioną głową.

Termin „grzeczna dziewczynka” większość z nas zna od przedszkola. Nie jest on niestety jedynie niewinnym sloganem określającym słodką, uśmiechniętą dziewczynkę z warkoczykami. Według dr Lois P. Frankel i Carol Frohlinger – autorek książki Grzeczne dziewczynki nie dostają tego, co chcą – to kobieta, która nie pozwala sobie na rozwój w życiu, bo boi się wyjść poza stereotypowe zachowania, które przyswoiła sobie w dzieciństwie. „Jeśli często czujesz, jakbyś była niewidzialna, jeżeli masz wrażenie, że jesteś wykorzystywana, inni nie okazują ci należnego szacunku albo nie wiesz, jak zdobyć to, na czym najbardziej ci w życiu zależy – witaj w klubie grzecznych dziewczynek” – piszą we wstępie do swojej książki.

Grzeczne dziewczynki charakteryzują niechęć do zwracania na siebie uwagi i robienia szumu wokół siebie oraz wielka potrzeba, by wszyscy je lubili. Nie chcą się wyróżniać, wolą być „niewidoczne”, wtapiają się w tłum, bardziej przejmują się opiniami innych niż własnym zdaniem. Nie dają sobie prawa do błędu.

Dr Natasza Berezecka-Kosakowska – psycholożka z Uniwersytetu Gdańskiego i badaczka postrzegania kobiet i mężczyzn w rolach zawodowych i rodzinnych – w 2018 r. podczas „Konferencji o kobietach i dla kobiet” w Gdańsku zwróciła uwagę na to, że kobiety są w ten sposób wychowywane. – Jeśli się popatrzy, jak rodzice wychowują dzieci, to w wychowywaniu dziewczynek nie jest raczej popularny trend: bądźcie odważne, nie lękajcie się. My, kobiety, musimy być perfekcyjne, dopiero wtedy czujemy, że świetnie sobie radzimy. Chłopcy wychowywani są w ten sposób, że nie oczekuje się od nich, że będą akuratni, zawsze idealni. Dziewczynek nie uczy się, że mogą popełniać błędy, że mogą być nielękliwe.

Na szczęście coraz więcej kobiet przestaje być „grzecznymi dziewczynkami” i daje sobie prawo do bycia sobą, popełniania błędów oraz życia na własnych warunkach. Kobiety coraz częściej stawiają swoje potrzeby na pierwszym miejscu i akceptują siebie takimi, jakie są – z zaletami i wadami.

Frankel i Frohlinger, autorki Grzeczne dziewczynki nie dostają tego, co chcą podkreślają: „Nie zrozum nas źle, bycie miłą jest ważne, jednak nie wystarczy, by osiągnąć to, czego pragniesz w życiu” – piszą. Nie muszą cię wszyscy lubić, ważne by cię szanowali”.
By to osiągnąć, trzeba porzucić klub grzecznych dziewczynek i wszystko, co podcina nam skrzydła, wyzwolić się z wyuczonych zachowań i stereotypów oraz uwierzyć w siebie i swoją kobiecą moc. To może dać poczucie niezależności.

Każda z nas jest inna, mamy inne osobowości, sposoby bycia i talenty, ale łączą nas typowe dla naszej płci cechy: wrażliwość, czułość, intuicja. Silna emocjonalność nie ułatwia nam poruszania się po twardym i bezwzględnym świecie biznesu, jednak nieustanna praca nad rozpoznawaniem własnych potrzeb i emocji pozwala lepiej bronić swoich granic i odkrywać pokłady swojej kobiecej mocy.

Również asertywność to ważny krok w budowaniu swojej niezależności. Nie jest to jedynie sztuka mówienia „nie”, ale raczej sposób na wyrażanie szacunku dla własnych potrzeb, uczuć i opinii.

Odpowiedzialność za siebie to kolejny ważny krok w budowaniu własnej niezależności i szukaniu wewnętrznej mocy. Polega on na zrozumieniu, że mamy tylko jedno życie i że to od nas zależy, jak je przeżyjemy. To również uświadomienie sobie, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co czujemy i co robimy. Jeśli za swoje pomyłki, nieudane związki czy niesatysfakcjonującą pracę będziemy obwiniać innych, stawiamy się w roli ofiary. A przecież ostatecznie to nasze życie i tylko my dokonujemy wyboru.

Warto też zrobić instrukcję obsługi sobie – zastanowić się, co najbardziej lubimy robić, jakie są nasze ulubione smaki, kolory, zapachy. Co jest naszym hobby? Czego się boimy? W jaki sposób wyrażamy swoje emocje? Jak się zachowujemy i reagujemy w określonych sytuacjach? Po prostu wsłuchaj się w siebie i swoje potrzeby.

Kolejna rzec to „akceptacja sobie” – jak powiedział Nathaniel Branden, „akceptacja jest odmową bycia swoim wrogiem”. Nie jest możliwe, aby mieć dobrą samoocenę i jednocześnie nie akceptować siebie. A przestrzegając swoich zasad, uniezależniamy się od tego, co myślą o nas inni.

Ułatwiaj sobie życie. Ogromną kobiecą mocą jest multitasking. Kobiety potrafią ogarnąć tyle rzeczy naraz, że większości mężczyzn nie mieści się to nawet w głowach.

Zwłaszcza kobiety, które łączą rolę zawodowe z byciem matką, są świetnie zorganizowane i nie marnują czasu. Skupiają się na zadaniach, bo mają silną motywację, by zrobić wszystko najlepiej i na czas.

Na szczęście nowoczesne technologie wychodzą kobietom naprzeciw.

Nowy Notebook HP Spectre x360 też jest kobietą – zmysłową, niepozorną, ale odważną i skrywającą ogromną moc. Stworzony dla kobiet, które wiedzą, czego chcą i potrzebują niezawodnego sprzętu, który stanie się ich sprzymierzeńcem, przyjacielem i wizytówką.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

HP Spectre x360 zachwyca designem, co dla kobiet – wiadomo – ma znaczenie. w nowej 14-calowej wersji jest efektowny, elegancko wykończony, a jednocześnie minimalistyczny. W tym przypadku design łączy się z funkcjonalnością – laptop jest lekki a przez to ultramobilny – można go wszędzie zabrać ze sobą. Daje się również złożyć do poziomu tableta (jest wyposażony w rysik), a konstrukcja 360 umożliwia ustawienia go w pozycji przypominającej namiot.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Duży ekran dotykowy ze specjalną powłoką antyrefleksyjną redukuje odbicia i zwiększa kontrast. Dzięki takiej technologii można korzystać ze sprzętu o poranku, w jasnym pomieszczeniu czy na tarasie –obraz na ekranie pozostanie wyraźny i kontrastowy. Dobra wiadomość również dla wrażliwych uszu – cztery głośniki dostrojone przez ekspertów Bang & Olufsen.

Wyświetlacz 3K2K OLED sprawia, że barwy są wyraziste i intensywne, a przy tym przyjazne dla oczu (a także cery!), bo ekran ma certyfikat Eyesafe potwierdzający redukcję niebieskiego światła. Ten sprytny laptop ma też największy na rynku aktywny obszar wyświetlenia (tzn. ile contentu możesz zobaczyć na ekranie) dzięki bardzo cienkiej ramce monitora.

Notebook ma wysokiej klasy wydajność – procesory Intel® Core™ i7 11. generacji z grafiką Iris Xe do szybszej edycji filmów wideo i tworzenia treści 3D – to ważne zwłaszcza dziś, kiedy obraz i dźwięk stały się nie tylko częścią naszej pracy, lecz także elementami budowania naszej osobistej i zawodowej marki. Notebook ma Wi-Fi 6i Bluetooth 5.0 do superszybkiej wymiany danych.

Notebook Spectre to ulepszona konstrukcja termiczna – lepszy przepływ powietrza i dystrybucja ciepła chronią laptopa przed nagrzewaniem się, a automatycznie regulowana wydajność i ustawienia wentylatora zapewniają płynną pracę. To ważny parametr zwłaszcza dla tych z nas, które od czasu do czasu muszą „tylko coś dokończyć” na kanapie z laptopem na kolanach…

Bateria w Notebooku
gotowa jest do pracy przez cały dzień – do 17 godzin strumieniowania filmów w rozdzielczości HD.

Najnowsza, czternastocalowa wersja laptopa jest dostępna na rynku w 3 wariantach kolorystycznych: srebrnym, czarno-złotym oraz niebieskim/morskim. Oryginalna nazwa najlepiej oddaje ten odcień – Posejdon blue.

Notebook to wyjątkowy sprzęt z niezawodnym wnętrzem i nienagannym wizerunkiem dla mocnych kobiet.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze