1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Horoskop na nów w Wadze: zatrzymaj się, odetchnij, zastanów, co dalej

Horoskop na nów w Wadze: zatrzymaj się, odetchnij, zastanów, co dalej

(Fot. iStock)
Może nas kusić, żeby zrobić coś niezwykłego. Nie warto jednak. Lepiej rozwiązać stare sprawy, stawiając na kontakty z ludźmi oraz znany sposób działania.

Nów w Wadze: 6 października, godz. 13.05

Na 13 stopniu znaku Wagi wydarzy się koniunkcja Księżyca ze Słońcem. Spotkanie to jest zjawiskiem astrologicznym zwanym nowiem. Zwykle mówi się o nim, że jego energia jest wsteczna, słaba, że tego dnia nie warto porywać się z motyką na słońce. Raczej lepiej zatrzymać się, odetchnąć, pomedytować i zastanowić się, co dalej. Zaplanować nowe, ale na kartce, w wizualizacji, naszkicować jedynie kierunek, jeszcze nic nie robiąc. Nów uczy nas wu wei – fundamentalnej zasady taoizmu, mówiącej o tym, że należy pozwolić rzeczom istnieć zgodnie z naturą. Zdarzenia mają biec tak, jak biec mają, bez wszelkiej ingerencji i narzucania czegokolwiek. A najpierw warto, najlepiej podczas nowiu, stworzyć je mentalnie.

Nasz październikowy nów jest trochę inny, bo wsparty siłą planet Marsa i Merkurego. Pierwsza z nich pobudza do akcji, druga do negocjacji, ustalania, przekazywania informacji. Razem z Księżycem i Słońcem znajdują się w znaku Wagi. Jego patronka – Wenus – przynosi nam dwa obszary do działania – kontakty z ludźmi oraz sferę finansów. Nad nimi dobrze się tego dnia pochylić.

Ważne podczas nowiu 6 października jest również to, że Merkury znajduje się w retrogradacji. Jego pozorny ruch wsteczny skłoni nas, żebyśmy wrócili do spraw, których nie dało się rozwiązać we wrześniu. Odpowiedzi jeszcze nie padły, bo nie było na to czasu ani możliwości. Teraz jakiś problem, którym trzeba się będzie zająć, może wrócić jak bumerang – czy to dotyczący pieniędzy, czy relacji. Coś trzeba będzie postanowić w oparciu o niedawne przeszłe wydarzenia. Może pojawić się w nas chęć do zabezpieczenia się – to za sprawą Saturna, który do nowiu z drugiego domu astrologicznego (odpowiadającego za stan naszego konta) tworzy harmonijny trygon. Będzie chciał od nas opowiedzenia się za twardymi danymi, zachęci do realizmu i praktycyzmu.

Jak to zrobić? Z ludźmi, w grupie, podczas dyskusji. Silna obsada planet w znaku Wagi może stać się impulsem, żeby sięgnąć po dawne znajomości, po kontakty, dzięki którym sprawy mogą posunąć się do przodu. Do 19 października, czyli do momentu wyjścia Merkurego z retrogradacji, mamy czas, żeby się nimi zająć. Położenie Wenus w Skorpionie mówi o tym, że rzeczy będą dotyczyć zarówno zasobów naszych, jak i innych ludzi. Być może przyjdzie nam zająć się wspólną własnością, na przykład finansową, albo razem wpadniemy na pomysły dotyczące współpracy. Bliskość Marsa ze Słońcem w sąsiedztwie Merkurego może jednak spowodować, że powiemy coś za ostro albo za dużo. Lepiej się nie zagalopować, ale jeśli chcemy komuś wreszcie powiedzieć czy nawet wygarnąć, by oczyścić atmosferę – droga wolna. Nie idźmy jednak za ślepymi impulsami.Jest jeszcze jedno ostrzeżenie – Uran – planeta innowacji, oryginalności i nagłych zwrotów akcji, tworzy do nowiu nieharmonijny kwinkunks. Będzie kusić, żebyśmy poszli indywidualną ścieżką i spalili za sobą jakiś most, ale – jeśli uczynimy to bez zastanowienia – będziemy żałować, bo nie osiągniemy upragnionych efektów. Szukajmy raczej rozwiązań spraw, które już z nami są od pewnego czasu. Jeśli tego nie zrobimy, wrócą w listopadzie i grudniu, ale mogą okazać się trudniejsze niż teraz.

Pomocą mogą okazać się kontakty z daleka, zagraniczne, przynoszące szerszą perspektywę – planety, które są głównymi bohaterami nowiu, znajdują się bowiem w 9 domu, a władcą dzisiejszego układu jest Jowisz. Dlatego właśnie informacje mogą spływać do nas z całego świata i to na nie bądźmy otwarci, ale postępujmy w sposób dobrze nam już znany i ramię w ramię z innymi ludźmi. To oni mogą pokazać nam nowe możliwości oraz wskazać aktualne potrzeby, których jakoś nie dostrzegamy. Na tej bazie stworzymy konstruktywne, aczkolwiek nie rewolucyjne, plany na przyszłość.

Więcej o astrologii na sesjeastrologia.com

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze