1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Aktywuj Dobro – pomoc dla samodzielnie wychowujących matek

Aktywuj Dobro – pomoc dla samodzielnie wychowujących matek

(Fot. materiały partnera)
Fundacja BLESS wierzy w to, że dawać znaczy pomnażać, a dobro to nie tylko popularny slogan. W związku z tym ich projekt – Aktywuj Dobro – objął także samotnie wychowujące matki. Projekt ten walczy z ich wykluczeniem, zapewnia pomoc w codziennych obowiązkach, a także czas tylko dla nich.

Czy wiesz, że w Polsce jest aż 1,3 mln rodzin, w których dzieci wychowywane są przez samotnych rodziców? 90 procent z nich to kobiety. Bardzo często zdarza się, że z nadmiaru obowiązków samodzielna mama nie jest w stanie w pełni zaopiekować się dziećmi i zająć domem, nie mówiąc już o znalezieniu czasu dla siebie – na rozwój czy odpoczynek. W związku z tym Fundacja BLESS wyciągnęła dłoń w stronę samotnie wychowujących mam, organizując warsztaty z terapeutą i zapewniając im czas dla siebie.


W lutym tego roku Fundacja BLESS rozpoczęła pracę warsztatową z sześcioosobową grupą mam. Już na wstępie okazało się, że projekt będzie dotyczył również młodzieży i dzieci. No bo jak samotna mama, to z kim zostawić potomstwo?
Warsztaty są niczym innym jak zarówno grupową, jak i indywidualną pracą z terapeutą. Dzięki tym spotkaniom zapewnia się mamom czas tylko dla nich.

(Fot. materiały partnera)


Pomiędzy warsztatami pracownicy fundacji i wolontariusze pomagają mamom w drobnych, codziennych czynnościach, które każdorazowo okazują się wręcz zbawienne: posprzątanie mieszkania, przykręcenie szafki, pomoc w przypilnowaniu dzieci, pomoc prawna, słowo wsparcia.

Pracownicy fundacji wierzą, że każdy ma w sobie ogromne pokłady dobra, które oni – poprzez swoje działania i zapraszanie do współpracy – pomagają aktywować. Nie odmawiają pomocy – szukają rozwiązań. I apelują: „Jeśli znasz samotnie wychowującą mamę lub wdowę w potrzebie – daj nam znać”.


Więcej o projekcie dowiecie się na Facebooku fundacji.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze