1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Kalendarz adwentowy od Mokosh Cosmetics otwiera akcję charytatywną

Kalendarz adwentowy od Mokosh Cosmetics otwiera akcję charytatywną

(Fot. materiały partnera)
Już po raz drugi zespół Mokosh Cosmetics przygotował Kalendarz adwentowy. Tak jak w zeszłym roku zostały w nim ukryte flagowe produkty tej polskiej marki produkującej kosmetyki naturalne: limitowane wersje, gadżety i premierowy kosmetyk o zupełnie nowym zapachu i przeznaczeniu.

Tegoroczna edycja kalendarza ma wyjątkowy charakter, ponieważ wraz z odkryciem zawartości pierwszego kartonika rozpoczyna akcję charytatywną, dzięki której wsparcie otrzymają 4 organizacje opiekujące się dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną, dziećmi, seniorami i zwierzętami.

(Fot. materiały partnera)

Na czym polega ta akcja? Począwszy od 1 grudnia, codziennie, w nawiązaniu do kosmetyku odkrytego w danym dniu w kalendarzu, w sklepie mokosh.p będą dostępne niespodzianki z 15 proc. rabatem, a Mokosh przekaże 15 proc. z niespodziankowej sprzedaży na cele charytatywne.

Organizacje, które otrzymają wsparcie to:

 1. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, której głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. To z myślą o nich wybudowała i prowadzi ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. W obu placówkach osoby najbardziej zagrożone wykluczeniem społecznym czują się potrzebne i spełnione. Na przestrzeni osiemnastu lat działalności fundacja wsparła leczenie, rehabilitację i edukację ponad trzydziestu pięciu tysięcy osób w całej Polsce. Realizuje także projekty edukacyjno-artystyczne o charakterze integracyjnym, które znacząco przyczyniają się do zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

 2. Stowarzyszenie SIEMACHA, które od blisko 30 lat pomaga dzieciom i młodzieży poprzez organizację zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych. Pomaga rozwijać zainteresowania i pasje, a także oferuje pomoc terapeutyczną i wsparcie w życiowych kryzysach. SIEMACHA łączy wiele placówek dla dzieci w jeden organizm o zróżnicowanej ofercie. Trzy filary działalności stowarzyszenia – wychowanie, sport i terapia – wzajemnie na siebie oddziałują, a placówki połączone w jeden system zapewniają wszechstronną pomoc dzieciom i ich rodzinom. SIEMACHA obejmuje opieką ponad 2000 dzieci, które na co dzień korzystają z oferty placówek dziennych, 100 dzieci w domach dziecka, prowadzi ponad 1000 spotkań terapeutycznych miesięcznie i wspiera 500 seniorów.

 3. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich – od kilkunastu lat wspomaga osamotnione osoby starsze i zapobiega ich izolacji społecznej w Polsce. Ponad pół tysiąca wolontariuszy codziennie wspiera samotnych seniorów, służąc swoim czasem, dobrym słowem i odwiedzając ich regularnie w domach. Stowarzyszenie podejmuje liczne aktywności, by przeciwdziałać samotności i marginalizacji osób starszych. Również w tym roku organizuje świąteczną akcję „Podaruj Wigilię”, dzięki której wolontariusze zapewnią seniorom bliskość drugiej osoby, a każdy podopieczny otrzyma kolację wigilijną i świąteczny upominek. Każda wpłata ma znaczenie – wystarczy wejść na stronę zbiórki www.podarujwigilie.pl i wesprzeć akcję.
 1. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych – to organizacja prowadząca schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, która już od wielu lat charytatywnie niesie pomoc najbardziej potrzebującym zwierzętom. Psy, koty oraz inne zwierzaki (m.in. wielbłąd, kucyki, osiołki, świnki i papugi), którymi fundacja się opiekuje, są na ogół ofiarami ludzkiego bestialstwa, głupoty, ignorancji. Obecnie opiekę w fundacji ma zapewnionych ponad 300 psów oraz 50 kotów, ale w kolejce wciąż czekają nowe, porzucone przez ludzi albo uratowane przed ludzką przemocą zwierzęta.

(Fot. materiały partnera)

Start akcji 1 grudnia! Uwierzmy, że pomaganie jest naturalne.

 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze