1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Charytatywna akcja Rossmanna powraca – podaruj misia temu, kogo kochasz

Podaruj misia temu, kogo kochasz – po raz szesnasty
To już szesnasta edycja akcji charytatywnej tak lubianej przez klientów drogerii Rossmann. W tym roku cały dochód ze sprzedaży pluszaków zostanie przekazany na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

„Podaruj misia temu, kogo kochasz” to tradycja, która na stałe wpisała się w nasze świąteczne zwyczaje. W tym roku akcja organizowana jest wspólnie z Fundacją TVN Nie Jesteś Sam, a jej celem jest budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka.

Będzie to obiekt o powierzchni blisko 6 tysięcy mkw., w którym znajdą się: oddział pobytu dziennego dla 30 pacjentów, oddział pobytu stacjonarnego (32 łóżka) oraz poradnia psychiatryczna (w tym gabinety lekarskie, terapii grupowej oraz rodzinnej).

– Od lat zmagamy się z dramatycznym niedoinwestowaniem psychiatrii w Polsce. Brakuje łóżek, brakuje placówek, a te które są – cóż, nierzadko wizualnie przypominają więzienia. Jak w takich warunkach mierzyć się z depresją? Czas też nie jest naszym sprzymierzeńcem, bo niestety liczba samobójstw wśród najmłodszych jest wysoka. Musimy też pamiętać, że objawy psychiczne są często objawem chorób somatycznych. To, że Ośrodek Psychiatrii powstanie w CZD oznacza, że pacjenci będą mieli automatycznie dostęp do specjalistycznego zaplecza i wykwalifikowanego zespołu – również w zakresie chorób rzadkich, co przenosi się na podniesienie jakości i efektywności – zarówno samej diagnostyki, jak i leczenia. Innymi słowy: Ośrodek Psychiatrii będzie miejscem innym niż wszystkie – pod każdym względem; ale to oznacza też poważne nakłady finansowe, więc taka akcja z misiami w tle to niezwykle istotna cegiełka – tłumaczy Katarzyna Rogala, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, Kierownik Ośrodka Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Dziecka.

Przed Ośrodkiem Psychiatrii stoi też inne zadanie – zachęcenie lekarzy do specjalizowania się w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Obecnie specjalistów w dziedzinie psychiatrii w Polsce jest zaledwie 400, z czego połowa w wieku przedemerytalnym.

W tym roku maskotki zostały przygotowane przez znane duety.

Elegancką Małgosię stworzyły Bizuu i Małgorzata Kożuchowska.

grafika

Wyluzowana Dorotka to dzieło Roberta Kupisza i Doroty Wellman.

Misia Dorotka (Fot. materiały prasowe)

Góralka Paulinka jest autorstwa Petite Maison i Pauliny Krupińskiej-Karpiel.

Misia Paulinka (Fot. materiały prasowe)

A stylowego Marcinka stworzyli Tomasz Ossoliński i Marcin Prokop.

Miś Marcinek (Fot. materiały prasowe)

Każdy miś kosztuje 50 zł. Maskotki są dostępne tylko w drogeriach Rossmann i na www.rossmann.pl.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze