1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Włoch?

(Fot. materiały partnera)
Ubezpieczenie narciarskie jest niezbędne podczas wszelkich wyjazdów na stoki, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W przypadku urlopu we Włoszech konieczne okazuje się jednak wybranie takiej polisy, która będzie obowiązywała za granicą. Jak kształtują się ceny podobnych produktów? Czym kierować się, wybierając odpowiednią polisę?

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie narciarskie do Włoch?

Ceny poszczególnych ubezpieczeń narciarskich znacznie się od siebie różnią. Czasami różnica wynosi nawet kilka złotych dziennie, dlatego przed zdecydowaniem się na dany wariant warto przeanalizować wszystkie szczegóły. Cena zależy bowiem od wielu parametrów. Na ogół jednak towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dość podobne kwoty.

Ubezpieczenie narciarskie kosztuje zwykle około kilkudziesięciu złotych za tydzień pobytu dla jednej osoby. Czasem korzystne okazuje się wykupienie polisy dla całej rodziny, dzięki czemu cena jednostkowa spada. Warto jednak pamiętać, że każde ubezpieczenie różni się maksymalną kwotą, jaka zostanie zwrócona za ewentualne leczenie. Z tego powodu niektóre towarzystwa oferują kilka opcji – tańszą i droższą – pozwalając na dopasowanie ich szczegółów do własnych potrzeb.

Od czego zależy cena ubezpieczenia na narty?

Cena ubezpieczenia narciarskiego do Włoch może zależeć od wielu parametrów. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala bowiem własny cennik. Na ogół na ostateczny koszt takiego produktu wpływają również następujące czynniki:

 • zakres obowiązywania,
 • dodatkowe produkty w pakiecie,
 • zakres wyłączeń,
 • maksymalna kwota pokrywająca leczenie,
 • czas obowiązywania,
 • ewentualne zniżki w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Warto wiedzieć, że sytuacja na rynku związanym z ubezpieczeniami dynamicznie się zmienia. Z tego powodu dobrą praktyką okazuje się porównywanie poszczególnych ofert na bieżąco. Czasem można bowiem znaleźć produkt o podobnym zakresie obowiązywania w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż inny.

Trzeba pamiętać, że w skład ubezpieczenia na narty często wchodzą również dodatkowe produkty. Mowa tu m.in. o polisie na bagaż. Sprawdzi się ona doskonale, gdy dojdzie do uszkodzenia twoich rzeczy w trakcie podróży samolotem lub ich skradzenia. Warto jednak pamiętać, że takie sytuacje muszą spełnić określone warunki. Wszelkie zaniedbania właściciela mogą bowiem sprawić, że towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi przyznania pieniędzy.

W skład ubezpieczenia na narty często wchodzi również ochrona sprzętu. Działa ona podobnie jak w przypadku bagażu. Takie dodatki mogą wpływać na ostateczną cenę polisy, jednak w niewielkim stopniu. Z tego powodu dobrym pomysłem okazuje się postawienie na bardziej kompletne ubezpieczenia, które chronią w razie różnych niespodziewanych sytuacji.

Więcej o ubezpieczeniu na narty do Włoch i jego cenach przeczytasz w tym artykule: https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-na-narty-do-wloch-jakie-wybrac.

Jakie ubezpieczenie narciarskie do Włoch wybrać?

Od 1 stycznia 2022 roku we Włoszech zacznie działać ustawa, która nakłada na każdego narciarza obowiązek wykupienia ubezpieczenia. Z tego powodu nawet Polacy podróżujący do tego kraju nie mogą zrezygnować z takiego wydatku. W innym przypadku grozi bowiem mandat, a nawet odebranie wstępu na stok. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie polisy obowiązują poza granicami Polski. Z tego powodu podczas wyjazdów konieczne okazuje się wybranie produktu działającego również we Włoszech.

Z tego powodu tak ważne okazuje się wybranie odpowiedniego ubezpieczenia na stoki we Włoszech. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt warto jednak porównać dostępne propozycje. Możesz to zrobić samodzielnie, przeglądając osobne strony towarzystw ubezpieczeniowych. Znacznie wygodniejszą opcją okazuje się jednak skorzystanie z porównywarek internetowych. Pozwalają one na zestawienie wszystkich dostępnych propozycji w jednym miejscu, oszczędzając czas i umożliwiając szybkie zauważenie ewentualnych różnic, zarówno w cenie, jak i zakresie obowiązywania.

 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze