1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Praga na weekend – co warto zobaczyć w dwa dni?

Praga na weekend – co warto zobaczyć w dwa dni?

Fot. materiały partnera
Stolica Czech to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych europejskich miast, które można zwiedzić w 48 godzin. Chcesz spędzić weekend w Pradze i nie wiesz, jak zaplanować swój pobyt? Oto praktyczny przewodnik po najciekawszych zakątkach miasta, dzięki którym przeżyjesz niezapomniane chwile.

Praga na weekend – perełki architektury w stolicy Czech

Weekend w Pradze warto rozpocząć od przejścia przez XIV-wieczny Most Karola, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Łączy ze sobą dwie dzielnice - Malá Strana i Staré Město i ma prawie 500 m długości. Warto dodać, że ten piękny kamienny most w 1992 roku trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Moście Karola znajduje się słynna figura św. Jana Nepomucena. Zgodnie z legendą każdy, kto dotknie płaskorzeźby pod posągiem, zapewni sobie szczęście w życiu.

Godny uwagi jest również monumentalny zamek w Hradczanach, który robi ogromne wrażenie na turystach. Pierwsze wzmianki o budowli pochodzą z IX wieku. Zamek zajmuje powierzchnię prawie 70 000 m2, ma około 570 m długości i blisko 130 m szerokości. Różne style architektoniczne zaprezentowane w budynkach zamkowych czynią kompleks niezwykle interesującym. Co roku zamek odwiedza blisko 2 mln turystów. Będąc w tym miejscu, warto odwiedzić też ogród królewski .

Kolejnym punktem na liście wartym zobaczenia jest średniowieczny zegar astronomiczny, który znajduje się na południowej stronie Ratusza Staromiejskiego w Pradze. Jego powstanie datuje się na 1403 lub 1410 rok. Ten cenny zabytek został skonstruowany przez znanego w całej Europie Hanusa z Ruze, który był mistrzem w swoim fachu. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że zegar praski jako jedyny pokazuje jednocześnie czas środkowoeuropejski, staroczeski i babiloński.

Będąc w centrum Pragi, nie można nie wstąpić do Muzeum Narodowego przy placu Wacława, które powstało w 1818 roku. Imponujące wnętrza gmachu na długo pozostają w pamięci odwiedzających. W trakcie zwiedzania Starego Miasta warto zobaczyć też Bramę Prochową, która ze względu na swoją wysokość (65 m) góruje nad innymi obiektami.

Praga na weekend – największe atrakcje dla dzieci

Jeśli planujesz weekend w Pradze z dziećmi, Twoje pociechy z pewnością nie będą się nudzić. Warto zabrać maluchy do praskiego zoo, gdzie zobaczą wiele gatunków zwierząt. Mali turyści z pewnością będą zachwyceni wizytą w Muzeum Lego, gdzie znajduje się nawet kultowy czeski Krecik. Fani wodnego szaleństwa mogą skorzystać z atrakcji, jakie oferuje aquapark. Interesującym punktem jest też Ogród Botaniczny, który zajmuje około 50 ha i jest zlokalizowany tuż przy centrum miasta. Małych podróżników z pewnością zaciekawi unikatowa tropikalna szklarnia, dzięki której dzieci będą mogły poczuć się jak w prawdziwym lesie tropikalnym.

By móc w pełni skorzystać z weekendu w Pradze, warto wybrać się również na rodzinny rejs statkiem po Wełtawie. Dzięki temu możesz podziwiać wraz z dziećmi Most Karola i Zamek Praski z zupełnie innej perspektywy. Dobrym pomysłem jest też przejażdżka kolejką linową na szczyt wzgórza Petřín, skąd można podziwiać piękną panoramę miasta. Kolej działa od ponad 130 lat i cieszy się ogromną popularnością. Będąc na wzgórzu, warto zabrać pociechy do Labiryntu Luster.

Praga na weekend – ile kosztuje pobyt w czeskim hotelu?

Zastanawiasz się, ile kosztuje pakiet typu „Praga na weekend”? Cena za nocleg dla 2 osób to wydatek rzędu od 200 złotych za dobę (hotel 3-gwiazdkowy). W zależności od preferencji i budżetu możesz wybrać obiekt oferujący pokoje w wersji basic lub postawić na miejsce z wieloma atrakcjami, strefą SPA & Wellness i basenem. Bogaty wybór ofert noclegowych znajdziesz na portalu Travelist. Zarezerwuj swój pobyt już dziś i ciesz się wymarzonym weekendem w czeskiej Pradze.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze