1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Na niebie ważny tranzyt – każdy zodiak dostanie prezent od Jowisza 

29 grudnia Jowisz wchodzi do znaku Ryb. (Fot. iStock)
29 grudnia Jowisz wchodzi do znaku Ryb. Jest to mistyczny, magiczny, szczęśliwy tranzyt, który każdemu ze znaków zodiaku przyniesie jakiś dar oraz nowe możliwości. Tylko od nas zależy, czy i jak to wykorzystamy. 

Jowisz jest planetą szczęścia, dobrobytu, ekspansji i pomyślności. W tradycyjnej astrologii rządzi Rybami, więc w tym znaku dobrze się czuje i może pokazać swój pełny potencjał. Podczas pobytu w Rybach tego gazowego giganta spodziewajmy się wszelkiej obfitości i pozytywnych splotów okoliczności. Jowisz działa niczym lupa – to, czego dotknie, powiększa i rozszerza. Wprawia w ruch. Przynosi niespodziewany łut szczęścia.

Ryby zaś odpowiadają za empatię, bezwarunkową miłość, emocjonalność, duchowość, artyzm, kontakt z absolutem. Dlatego tematami tego tranzytu będą: ludzka wspólnota, kreatywność, wzajemna pomoc, intuicja, miłość.

Podczas wędrówki Jowisza przez Ryby poczujemy się bardziej związani z ludźmi, otworzymy się na ich uczucia, na okazywanie współczucia oraz hojność. Zatęsknimy za miłością – prawdziwą, taką z przeznaczenia, intensywną. Zwłaszcza kwiecień zapowiada się romantycznie – 12 dnia tego miesiąca Jowisz połączy się z Neptunem (też władcą Ryb), a 30 z Wenus – patronką relacji. Romanse i zaloty będą wisiały w powietrzu. To wspaniały czas na zakochanie się, pogłębienie więzi, dzielenie się swoimi uczuciami, czasem, dobrami materialnymi. Również platoniczne i rodzinne relacje nabiorą głębszego znaczenia, ponieważ energia Jowisza w Rybach sprawi, że staniemy się wewnętrznie harmonijni i lepiej zrozumiemy się nawzajem.

Jowisz w Rybach będzie chciał nas nauczyć zaufania sobie, innym, wyższej sile. Zapragniemy odpocząć, zawierzyć, odpuścić. Do głosu dojdą uczucia. Gdy Jowisz przez poprzednie miesiące przebywał w chłodnym i egoistycznym Wodniku, były one zamrożone. Teraz wreszcie możemy zacząć odczuwać smutek, żal, możemy płakać – oczyszczać się z tego, co w nas stłumione, co domagało się uwagi, ale my byliśmy zajęci ucieczką przed lękiem. Poziom adrenaliny obniży się, przestaniemy walczyć o przetrwanie. Przyjdzie czas na bliskość i ukojenie – najlepiej w ramionach ukochanej osoby. Zwrócimy się do siebie nawzajem, ale i do wszechświata. Pobyt Jowisza w Rybach to niezwykle cudowny czas na manifestację marzeń. Pobudźmy swoją wyobraźnię, zapomnijmy o ograniczeniach. Pomyślmy: czego pragnę? Jak ma wyglądać moje życie?
Jowisz pomaga zrealizować marzenia. Mamy czas, aby wykorzystać jego moc i stworzyć coś niesamowitego – w swojej indywidualnej rzeczywistości, w swojej społeczności i w otaczającym świecie. Warunek? Mamy wiedzieć, czego chcemy, ale działać bez napinania się. Odpuszczamy sobie, innym, odpuszczamy kalkulacje, plany, oczekiwania. Otwieramy się na to, co jest i co samo przypływa. Pomogą nam intuicja i kreatywność, przeszkodzi – wyrachowanie. Energia Jowisza w Rybach ułatwia medytację, otwiera na sztukę oraz działania charytatywne. Jowisz zawsze prowadzi, chroni i wnosi radość do naszego życia.

Ale – uwaga – pojawią się jednocześnie niebezpieczeństwo popadania w iluzje, nałogi, wszelka przesada, rozleniwienie, brak kontaktu z rzeczywistością – to te ciemniejsze strony duetu Jowisza z Rybami.

Co Jowisz w Rybach przyniesie poszczególnym znakom?

Znaki zmienne: Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby

Jowisz do tych znaków utworzy dynamiczne kwadratury i opozycje – aspekty wprawdzie nieharmonijne, ale w przypadku Jowisza przynoszące spektakularne zmiany. Znakom zmiennym trudno będzie zignorować błogosławieństwa Jowisza, który namówi je – a nawet wręcz zmusi – do ekspansji, a czasem nawet rewolucji w różnych obszarach życia.
Ryby i Panny jego wpływ najbardziej odczują w związkach. Poczują, że ludzie, którzy staną na ich drodze, są im przeznaczeni. Zakochają się i będą mieć szansę na stworzenie znaczącego związku. A jeśli żyją już w parze, relacja ulegnie pogłębieniu. Ani Ryby, ani Panny nie będą też narzekać na stan swoich finansów, bo Jowisz sypnie nowymi możliwościami zarobków i podwyżkami. Wykorzystacie to, ale i tak wasza uwaga skierowana będzie przede wszystkim na romanse.
Bliźnięta i Strzelce natomiast skoncentrują się na karierze, bo Jowisz wywróci ją do góry nogami. Przedstawiciele tych znaków dowiedzą się, co to znaczy ciągnąć kilka srok za ogon, zanurzą się w chaosie, ale wyjdą z tych zawirowań bogatsze o doświadczenia i pieniądze.

Znaki stałe: Byk, Lew, Skorpion i Wodnik

Dynamiczne sekstyle Jowisza do tych znaków to pozytywne tranzyty, które zagonią je do zdobywania świata. Znaki stałe zrewidują swój stosunek do finansów i uwolnią blokady na obfitość. Jowisz będzie chciał je wyzwolić od wzorca niedostatku.
Lwy i Wodniki poważnie zaczną myśleć o podwyższeniu stanu swojego konta – zapragną dobrobytu i rozważą intratne inwestycje. Lwy zaczną budować stabilizację finansową, a Wodniki przestaną uciekać od materialnych zobowiązań, dlatego się wzbogacą.
Byk i Skorpion za to będą z radością zarabiać i z równą przyjemnością wydawać pieniądze. Pracę połączą z pasją – zarobią na hobby, twórczości, zainteresowaniach i będą współdziałać w grupie przyjaznych ludzi, z którymi połączy je jedna idea. Nawiążą także kontakt ze swym wewnętrznym dzieckiem, powrócą do marzeń z dzieciństwa i stworzą swoje miejsce na ziemi.

Znaki kardynalne: Baran, Rak, Waga i Koziorożec

Te znaki przekonają się, że Jowisz to czysta ekspansja. Największa planeta namówi je, żeby zaistniały dla szerszej publiczności, bardziej efektywnie komunikowały się, postawiły na rozwój osobisty, a także zajęły się swoim zdrowiem fizycznym oraz psychicznym.
Raki i Koziorożce poszerzą swoje umysłowe oraz duchowe horyzonty, zapiszą na kursy, szkolenia, warsztaty. Zaciekawią się wszystkim tym, na co do tej pory miały ochotę, ale nie miały czasu. I szybko przekonają się, że to zmieni ich życie na lepsze.
Barany i Wagi wreszcie położą nacisk na równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz na to, jak wpływa to na ich formę fizyczną i emocje. Priorytetowo potraktują swoje dobre samopoczucie, wsłuchają się w swoje ciało i odbudują energetycznie. Wtedy zaczną przenosić góry.

Chcesz poznać swój horoskop na 2022 rok? Zapisy: sesjeastrologia.com/kontakt/

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze