1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia

„Pomagamy jak umiemy kobietom” – powraca akcja wspierająca kobiety

(Fot. materiały partnera)
Właśnie ruszyła szósta edycja akcji uwielbianej przez klientów Rossmanna. Zeskanuj aplikację i pomagaj. Już teraz możesz dokonać wyboru, jaka organizacja otrzyma twoje wsparcie. Warto, bo pula pomocy to 5 milionów złotych.

Jeśli jesteś klientem Rossmanna, wystarczy, że przy każdych zakupach zeskanujesz aplikację, a będziesz mógł wesprzeć jedną z organizacji pomagających kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Sam decydujesz, na którą spośród 88 placówek przekażesz gromadzone przez siebie punkty. Wyboru możesz dokonać poprzez aplikację Rossmann PL.

– Dla nas pomoc kobietom jest czymś naturalnym. Jesteśmy blisko nich każdego dnia, bo to głównie one odwiedzają nasze drogerie. Znamy więc nie tylko ich kosmetyczne upodobania, lecz także ich troski, codzienne wyzwania. Do tegorocznej edycji zakwalifikowaliśmy aż 88 organizacji, a to się przełoży na ogromną skalę pomocy. Dotychczas klienci bardzo chętnie włączali się w akcję, wierzę, że i tym razem nie odmówią wsparcia, tym bardziej że sami te organizacje proponowali do programu – mówi Joanna Wojtasik, kierownik sekcji ds. Zrównoważonego Rozwoju w Rossmannie.

(Fot. materiały partnera)

Klienci Rossmanna najpierw zgłaszali do programu lokalne organizacje pomagające kobietom. Po weryfikacji placówek na liście tegorocznej akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom” znalazło się ich aż 88. Wspierają one nastoletnie matki, kobiety będące ofiarami przemocy domowej, samotne matki oraz te mające pod opieką niepełnosprawne dzieci, wychowanki domów dziecka wkraczające w dorosłe życie oraz kobiety, które z powodu ubóstwa nie mają dostępu do środków higienicznych podczas miesiączki. Dlaczego akurat te grupy potrzebują szczególnej pomocy?

 • Nastoletnim matkom wciąż brakuje wsparcia i pomocy, czasem również ze strony najbliższych. Bywają przerażone i osamotnione, czasami nawet bezdomne.
 • Ofiary przemocy domowej to – jak wynika ze statystyk – w zdecydowanej przewadze kobiety. Gdy ten problem dotyka nas lub naszych bliskich, nie wiemy, jak pomóc i zareagować. Nie do przecenienia są więc: telefony zaufania, pomoc prawna i psychologiczna, centra interwencyjne czy placówki oferujące schronienie, które pomogą uwolnić się od przemocowego piekła.
 • Codzienność matek dzieci z niepełnosprawnością (również tych dorosłych) to często samotność, wyzwania finansowe znacznie przewyższające ich możliwości, niemożność pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego, a także ogromne obciążenia fizyczne i psychiczne.

(Fot. materiały partnera)

 • Samotne macierzyństwo to trud, zmęczenie, niepewność finansowa. Priorytety takich kobiet to zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo i dobry start w dorosłe życie, więc najczęściej zapominają o sobie, przez co pogarsza się ich kondycja fizyczna i psychiczna.
 • Dziewczęta, które opuszczają domy dziecka i wkraczają w dorosłość, często nie wierzą w siebie, boją się niepowodzeń. Dla nich osiemnaste urodziny to niekoniecznie ekscytacja i huczna impreza. Tracą miejsce, w którym czuły się bezpiecznie, nie mają wsparcia rodziny, a muszą rozpocząć życie na własny rachunek.
 • Nawet co 5 dziewczynka lub kobieta w Polsce ma problem z dostępem do środków higieny menstruacyjnej. Temat okresu wciąż jest przemilczany, bo wiąże się ze skrępowaniem i wstydem. Do tego dochodzi aspekt edukacyjny – aż 25 proc. kobiet i 21 proc. nastolatek uważa, że podczas miesiączki nie można zajść w ciążę.

(Fot. materiały partnera)

Czasu na podjęcie decyzji, komu pomóc, jest sporo, bo aż do 30 czerwca. Ważne jednak, by skanować aplikację podczas każdej wizyty w drogerii, bo punkty pomocowe gromadzą się na koncie już od teraz i po wskazaniu konkretnej placówki zostaną przekazane na jej „konto”. Im więcej osób wybierze daną organizację i im częściej będzie skanować aplikację, tym większą pomoc ona otrzyma. Warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, ponieważ w ciągu roku nie ma możliwości jej zmiany.

Co jeśli klient nie wskaże organizacji do 30 czerwca 2022? Rossmann wskaże ją za niego, w oparciu o lokalizację, w której najczęściej dokonuje zakupów – osobiście lub online. Regulamin oraz szczegółowe informacje są dostępne na www.rossmann.pl/pomagamy oraz w aplikacji Rossmann PL.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze