1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

WOŚP 2022 – 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

(Fot. Marcin Michon/WOŚP)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka zagra już po raz trzydziesty. W tym roku zbieramy – bo przecież gramy z nią wszyscy – na potrzeby okulistyki dziecięcej. Czy uda się pobić kolejny rekord?

30. finał WOŚP w najbliższą niedzielę – 30 stycznia. W zeszłym roku zebrano blisko 220 milionów złotych! Ta kwota robi ogromne wrażenie. Niech jednak do pobicia kolejnego rekordu zmotywują nas nie tylko zwykła potrzeba działania na rzecz najbardziej potrzebujących, lecz także nieco zawstydzające dane – według szacunków i raportów firmy Kantar łączne wydatki na zakup fajerwerków w Polsce sięgnęły w ubiegłym roku ponad 700 mln zł. Damy radę przebić tę sumę? Nawet jeśli jeszcze nie w tym roku, to – chcemy w to wierzyć – niebawem.

W najbliższą niedzielę w 1633 sztabach z pomocą blisko 120 tysięcy wolontariuszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla dzieci z wadami i chorobami oczu. Zebraną kwotę WOŚP przeznaczy na zakup sprzętu dla 25 ośrodków z oddziałami okulistyki dziecięcej w 17 miastach, tak aby zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Jerzy Owsiak zaprasza do wzięcia udziału w 30. finale WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 30. Jurek Owsiak zachęca tym razem do wsparcia dziecięcych oddziałów okulistycznych.

Pieniądze na rzecz WOŚP w tegorocznym finale można wrzucać nie tylko do puszek. Zbiórka toczy się przeróżnymi kanałami: można wpłacać na konto fundacji (szczegóły na końcu artykułu), a także wziąć udział w jeden z tysięcy licytacji na Allegro, w tym w licytacjach „Rzeczy od Serca”, w których udział biorą znane osobistości.

Niedziela 30 stycznia upłynie w całości pod znakiem WOŚP – relacje ze sztabów i imprez towarzyszących będą nadawane zarówno w Internecie, jak i w telewizji z Placu Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Poza namiotem studia powstanie również namiot koncertowy, w którym zagra 17 zespołów i artystów. Wszędzie będzie można spotkać grupki dzieci i młodzieży zbierających do puszek pieniądze i przyklejających wpłacającym charakterystyczne serduszka.

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 miliarda zł i kupiła ponad 67 300 urządzeń. Potęga Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rośnie bowiem z roku na rok. Pięknie widać to na zamieszczonym na początku stycznia na FP Fundacji WOŚP wykresie:

Wiele osób wspiera Orkiestrę od samego początku, czyli od 1993 roku, kiedy WOŚP rozpoczął swoją działalność. Kiedyś sami chodzili z puszką, teraz towarzyszą w zbiórce swoim dzieciom. Zebraną w 1. finale kwotę 3 773 443,38 zł przekazano na leczenie chorób serca najmłodszych pacjentów.

Jak wesprzeć WOŚP

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można zasilać, wpłacając pieniądze tradycyjnie na konta fundacji, ale również wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75 565 (do 14 lutego 2022), wrzucając pieniądze do e-skarbonki, a także licytując Złote Serduszka wykonane ze złota przekazanego Fundacji WOŚP w poprzednich Finałach. Szczegóły znajdziecie na stronie wosp.org.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze