1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Gwiazdy na pomoc bezdomnym psiakom

Angelika Wątor i Krzysztof Gonciarz (Fot. materiały partnera)
Bite, chore, porzucane w przydrożnych lasach – nie każdy pies może liczyć na ciepły dom i bezgraniczną miłość człowieka. Jednak dzięki interwencjom takich podmiotów jak Fundacja dla szczeniąt Judyta bezpańskie maluchy i ich psie mamy dostają szansę na lepsze życie. W tym roku potrzebujące bezdomniaki wspiera także inicjatywa Angeliki Wątor – do sprzedaży trafił Charytatywny Kalendarz Gwiazd 2022, z którego całkowity zysk zostanie przeznaczony na działania statutowe fundacji.

Wspólnie dla tych, którzy sami nie potrafią się obronić

Angelika Wątor, polska szablistka, zdobywczyni złotego medalu I. Igrzysk Europejskich w Baku, przygotowuje kalendarz charytatywny od 6 lat. Do udziału w projekcie po raz kolejny przyjęli zaproszenie: polskie gwiazdy, aktywiści i twórcy internetowi, z których pomocą powstało wyjątkowe wydawnictwo – każda kartka z kalendarza to inna psia historia, choć łączy je wspólny cel: wszyscy czworonożni bohaterowie poszukują nowych domów.

Do tegorocznej edycji przyłączyli się: prezenterka TVN Style Kinga Zawodnik, zapaśnik Damian Janikowski, twórca internetowy Krzysztof Gonciarz, twórczyni internetowa Malwina Bakalarz, aktorka Edyta Herbuś, aktywistka Jagna Niedzielska, aktor Tomasz Ciachorowski, aktorka Natalia Janoszek, twórczyni internetowa Lili Antoniak, trener Qczaj, twórczyni internetowa Michalina Grzesiak (Krystyno, nie denerwuj matki).

Pomysłodawczyni Angelika Wątor jako cel wybrała pomoc czworonogom, bo jak mówi: „[…] ze zwierzętami jest trochę jak z dzieciakami. Są całkowicie zdane na nas, są pod naszą opieką. I na dobrą sprawę jesteśmy odpowiedzialni za to, że je oswoiliśmy”.

Każda historia zasługuje na szczęśliwe zakończenie

Najlepszy dzień w życiu Tomcia Palucha? Niewątpliwie 6 lipca, gdy trafił pod opiekę Fundacji dla szczeniąt Judyta. Liczba pasożytów trawiących jego wychudzone ciało zaskoczyła nawet lekarza weterynarii. Jednak największy dramat skrywały jego łapy – nierówno obcięte palce sugerowały, że okaleczenie nie było nieszczęśliwym wypadkiem, a celowym działaniem człowieka. Wystające kości uniemożliwiały gojenie się ran, przez co psa czekała amputacja. Jednak liczne operacje i kilkumiesięczne leczenie przyniosły dobre zakończenie: Tomcio wrócił do zdrowia, znalazł nowy dom i znowu mógł uwierzyć, że na świecie nie brak dobrych ludzi. Równie dużo cierpienia doświadczył Gucio, który mimo doznanego bólu miał w sobie ogromne pokłady zaufania i psiej miłości. Kiedy wreszcie nadeszła pomoc, był sparaliżowany, z poranionymi od tułaczki łapkami i odstrzelonym kręgosłupem, w którym lekarze znaleźli śrut. Podobnie jak Tomcio musiał przejść kilkumiesięczne leczenie. I podobnie jak Tomcio trafił do adopcji. Do psiaków los uśmiechnął się już podczas sesji zdjęciowej. Jednego z czworonogów zaadoptowała Edyta Herbuś, do nowych domów trafiły również suczka Lila i labrador Teza.

Malwina Bakalarz i Edyta Herbuś (Fot. materiały partnera)

Każdego miesiąca w dwóch oddziałach fundacji pomoc otrzymuje około 100 psów. Szczegóły dotyczące działań oraz procesu adopcyjnego dostępne są między innymi na stronie internetowej organizacji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze