1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Dzień Kobiet z Pocztą Kwiatową

(Fot. materiały partnera)
Coraz bliżej 8 marca, a więc także Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jest to dzień świętowany w wielu państwach na świecie. Jego początki zaczęły się około stu lat temu i są ściśle powiązane z historią. Kobiety zaczęły wówczas walczyć o równouprawnienie, lepsze warunki pracy oraz edukację. W Polsce Dzień Kobiet zyskał popularność w czasach PRL.

Najczęstszym upominkiem wręczanym kobietom są kwiaty. Z początku najpopularniejsze były czerwone goździki, lecz warto wspomnieć, że dalej nie wyszły one z mody. Czerwone goździki są symbolem miłości, podziwu i pasji. Przy wyborze kwiatów warto zapoznać się z ich symboliką, chociaż na pierwszy miejscu powinniśmy wziąć pod uwagę gust i upodobania kobiety – które kwiaty lub ich kolory lubi najbardziej.

Najpopularniejszymi kwiatami są tulipany i róże, wręczane w postaci pięknych bukietów lub podarowywane pojedynczo. Kwiaty, na które również warto zwrócić uwagę, to niezapominajki, frezje i irysy.

Róże to klasyczny i elegancki wybór. Te w kolorze czerwonym są zarezerwowane do wyrażania głębokiej miłości. Na Dzień Kobiet często wybierane są róże w jasnych, różowych lub herbacianych kolorach. W tym dniu można postawić także na różnokolorowe lub pastelowe bukiety. Do kwiatów można dołączyć również inne upominki. W Poczcie Kwiatowej znajdziesz szeroką ofertę samych bukietów lub bukietów z dodatkami: z winem, pluszowym misiem, czekoladkami lub biżuterią. Wybór jest naprawdę ogromny. W ofercie znajdziecie również szykowne flowerboxy z różami, tulipanami lub goździkami w bardzo eleganckich pudełkach.

W wręczaniu kwiatów najważniejsza jest sama pamięć o raz gest. Pamiętajmy, żeby przed podarowaniem kwiatów odwinąć je z folii lub papieru oraz wręczyć je do góry kwiatami.

Popularność zamawiania bukietów przez Internet, szczególnie w dobie pandemii, znacząco wzrosła. Jeśli nie masz możliwości wyjść z domu lub chcesz po prostu sprawić kobiecie niespodziankę – zamów bukiet z Poczty Kwiatowej, a nasi kurierzy dostarczą go pod same drzwi. Pamiętajmy również o tym, żeby kwiaty wręczyć nie tylko wybrance swojego serca, ale również swojej babci, mamie lub koleżance ze szkoły lub pracy. Do każdego bukietu możesz dołączyć również liścik z życzeniami. Poczta Kwiatowa dostarczy piękne kwiaty na terenie całej Polski i świecie, a wy sprawicie wybranej kobiecie piękną niespodziankę, która na długo zostanie w jej pamięci.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze