1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zwierzęta – ciche ofiary wojny w Ukrainie

Ty też możesz pomóc zwierzętom z Ukrainy (Fot. iStock)
Dzisiaj wszystkie oczy zwrócone są w stronę Ukrainy – każdy pomaga, jak może. I chociaż sytuacja jest bardzo ciężka, musimy pamiętać też o pozostawionych tam zwierzętach, które są zdezorientowane i zagubione. Na szczęście różne fundacje angażują się w akcje ratunkowe i organizują zbiórki dla czworonogów z Ukrainy.

Jedną z fundacji, które czynnie angażują się w pomoc, jest Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Wolontariusze poświęcają całą swoją energię na pomoc zwierzętom zza wschodniej granicy – przygarniają je, leczą, kupują najpotrzebniejsze produkty i szukają im nowego domu.

Wielkie wsparcie okazują także inne organizacje, chociażby Schronisko Pegasus czy Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt DIOZ, który angażuje się w pomoc ukraińskim przedstawicielom organizacji ratujących zwierzęta oraz samym czworonogom, np. organizuje transport zwierzętom z Ukrainy.

Do tej pory uratowano już mnóstwo zwierząt – a to nadal niewielki odsetek tych, które zostały w Ukrainie. Odratowane czworonogi potrzebują zarówno jedzenia, pomocy medycznej, jak i domu – nawet tymczasowego. Wynędzniałe, przestraszone i skołowane są kolejnymi ofiarami tej tragicznej wojny.

W pomoc dla zwierząt oraz ich właścicieli z Ukrainy włączyła się także Fundacja Viva! Już pod koniec lutego organizowała dostawę karmy dla psów i kotów przekraczających granicę – były to „paczki z karmą na start”. Zbiórka dla zwierząt-uchodźców trwa cały czas. Potrzebne są m.in.: karma sucha i mokra, smycze, szelki, kagańce i transportery.

Jeśli też chcecie pomóc zwierzakom, więcej informacji znajdziecie na fanpage’ach organizacji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze