1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Bezsenność z powodu partnera – jak zadbać o sen obojga w związku?

(Fot. materiały partnera)
Czy cierpisz na bezsenność? Jeśli tak, zapewne dobrze wiesz, jak negatywny wpływ może mieć ona na twoje samopoczucie, a w dalszej perspektywie – ogólną kondycję organizmu. Na problemy z nocnym odpoczynkiem niejednokrotnie skarżą się pary. Zdarza się, że jeden z partnerów wcześnie wstaje, późno się kładzie lub po prostu często zmienia pozycję leżenia. Czy w takiej sytuacji druga osoba musi zapomnieć o nieprzerwanym, komfortowym śnie? Wcale nie! Dowiedz się, jak zadbać o sen obojga w związku.

Idealny materac dla pary – jaki powinien być?

Na jakość snu może wpływać wiele czynników. Jednym z kluczowych jest dobór materaca do spania. Mogłoby się wydawać, że dostępne na rynku modele nie różnią się niczym poza ceną. Prawda jest jednak taka, że nie każdy materac prawidłowo spełnia swoją funkcję. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy potrzebne jest komfortowe podłoże do snu dla dwóch osób. Pamiętaj, że przyczyna twojej bezsenności może leżeć w źle dobranym materacu. Czy sprężyny w twoim materacu skrzypią, gdy ty albo twój partner zmieniacie pozycję snu? Czy masz wrażenie, że odczuwasz każdy, nawet najmniejszy ruch swojej drugiej połówki? A może czujesz, jak materac zapada się pod ciężarem ciała partnera, a tym samym nie odpowiada twoim indywidualnym potrzebom? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, powinnaś poważnie zastanowić się nad kupnem nowego materaca.

(Fot. materiały partnera)

Materac dwuosobowy musi mieć odpowiednią wielkość, aby zapewniać dostateczną ilość przestrzeni tobie i twojemu partnerowi. To, jaka powierzchnia będzie dla was wystarczająca, jest kwestią indywidualną. Przyjmuje się jednak, że materac dla dwojga powinien mieć co najmniej 140 centymetrów szerokości i 200 centymetrów długości. W sklepach można znaleźć także większe materace. Na przykład w ofercie Hilding dostępne są modele o wymiarach 160 x 200 centymetrów lub 180 x 200 centymetrów. Podczas podejmowania decyzji dotyczącej tego, jak duży powinien być materac dla ciebie i twojej drugiej połówki, weź pod uwagę waszą masę ciała oraz wzrost.

Materac kieszeniowy dla dwojga – recepta na bezsenność

Wśród materaców dwuosobowych można wyróżnić podłoża wykonane z zaawansowanej technologicznie pianki, a także modele, których konstrukcja bazuje na sprężynach. Oba te rodzaje mają swoje zalety. Jeśli jednak cierpisz na bezsenność z powodu partnera, który często zmienia pozycję lub wstaje z łóżka, idealnym rozwiązaniem może być materac kieszeniowy. Jego konstrukcja opiera się na niewielkich sprężynach, z których każda jest umieszczona w oddzielnej kieszonce, przez co może reagować na ruch niezależnie od pozostałych. Co to oznacza w praktyce? Nacisk wywierany na jedną sprężynę nie przenosi się na sąsiednie. Drgania są rozpraszane na powierzchni podłoża i stają się niemal nieodczuwalne dla drugiego użytkownika materaca. Nawet gdy twój partner przewraca się z boku na bok, ty możesz cieszyć się nieprzerwanym, komfortowym snem! Doskonałym przykładem materaca kieszeniowego jest model Hilding Lambada. W jego wkładzie zastosowano 7-strefowy system drobnych sprężynek, które gwarantują wysoką elastyczność punktową. Produkt ten jest szczególnie polecany parom o dużej różnicy wagowej. Podłoże dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, spełniając potrzeby obu użytkowników i zapewniając solidne podparcie dla kręgosłupa.

Jak dobrać twardość materaca dwuosobowego?

Jednym z głównych parametrów, na który należy zwrócić uwagę, kupując materac do spania, jest jego twardość. Modele dostępne na rynku oznaczone są literą H oraz cyfrą porządkową, która informuje o stopniu twardości danego podłoża. Materace H1 są najbardziej miękkie, natomiast H4 – najtwardsze. Jak dobrać twardość materaca, jeśli ty i twój partner znacznie różnicie się wagą i wzrostem? W takim wypadku strzałem w dziesiątkę może okazać się model z wysokogatunkowego tworzywa dopasowującego się do anatomicznej budowy ciała obu użytkowników. Zobacz na przykład materac Hilding Tango, który z jednej strony posiada piankę lateksową, a z drugiej – piankę HR. Jego konstrukcja opiera się na wspomnianych wyżej sprężynach kieszeniowych. Uginają się tylko te strefy materaca, na które w danym momencie jest wywierany nacisk, co gwarantuje komfort codziennego użytkowania.

(Fot. materiały partnera)

Dobrym wyborem może okazać się także wielofunkcyjny materac hybrydowy, taki jak Hilding Electro. Zaawansowana technologicznie konstrukcja daje możliwość dopasowania twardości podłoża aż na 6 poziomach. Model ten polecany jest zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych, ponieważ odznacza się wyjątkową uniwersalnością. Zanim ty i twój partner zdecydujecie się na konkretny materac, rozważcie różne opcje i zapytajcie o radę specjalistów. Gdy już znajdziecie idealny materac dla waszej dwójki, będziecie mogli pożegnać się z bezsennością i cieszyć komfortowym snem każdej wspólnej nocy!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze