1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wakacje last minute w Grecji — piękne plaże, serdeczni mieszkańcy i moc zabytków

(Fot. materiały partnera)
Grecja jest jednym z najchętniej wybieranych przez polskich turystów kierunków wakacyjnych. Kraj ten oferuje nie tylko liczne, piękne krajobrazy, piaszczyste plaże i lazurowe morze o przyjemniej temperaturze, ale także wiele zabytków i wspaniały klimat. Dlaczego warto jechać do Grecji na wakacje last minute? Podpowiadamy.

Piękne plaże w Grecji

Warto wybrać się na wakacje last minute do Grecji ze względu na jej zachwycające, czyste plaże i krystaliczną wodę. Kraj ten posiada linię brzegową o długości prawie 160 000 km, dlatego można znaleźć tam zarówno piasek, żwir, jak i kamienie. Z tego powodu z pewnością każdy odkryje idealne dla siebie miejsce do wypoczynku.

Państwo to posiada kilkaset plaż, które zostały nagrodzone Błękitną Flagą. Wyróżnienie to nadawane jest tylko tym miejscom, które spełniają światowe standardy bezpieczeństwa i czystości. Do najsłynniejszych należy Zatoka Wraku na Zakynthos i czerwona plaża na Santorini.

Moc zabytków w Grecji

Wybierając się na wakacje do Grecji, można spędzić urlop, leżąc na plaży lub zwiedzając zabytki, a kraj ten ma ich wiele do zaoferowania. 18 miejsc w tym państwie zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W każdym regionie znajdziemy niesamowite budowle. Do najsłynniejszych można zaliczyć Akropol w Atenach, który był miejscem narodzin współczesnej cywilizacji, a także starożytne Mykeny na Peloponezie czy antyczny teatr w Epidauros. Oferty wakacji w Grecji znajdziemy na https://www.traveligo.pl/.

Serdeczni mieszkańcy Grecji

Grecy są znani na całym świecie ze swojej gościnności. Z tego powodu warto chociaż raz odwiedzić ten kraj, by doświadczyć ich niezwykłej otwartości i uśmiechu. Osoby te są bardzo pozytywnie nastawione do świata i innych ludzi, dlatego w razie potrzeby zawsze nam pomogą lub wskażą miejsce, którego szukamy. To naród bardzo towarzyski, który żyje zgodnie z maksymą carpe diem.

Kraj ten jest idealnym miejscem na wakacje również dla osób, które lubią nocne życie, ponieważ ze względu na ciepły klimat tawerny i restauracje wypełniają się ludźmi dopiero po zmroku. Miasta takie jak Saloniki czy Ateny nigdy nie kładą się spać. Będąc na miejscu, warto również skosztować przepysznej greckiej kuchni, która zachwyca śródziemnomorskimi smakami. Prawdziwą ucztą dla podniebienia są tutejsze pomidory, papryka i oliwa z oliwek, uchodzące za jedne z najlepszych na świecie. Wakacje last minute w Grecji można znaleźć na https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze