1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

MacBook Air – piękne połączenie

Marta, jest joginką, instruktorka jogi twarzy. Stanowisko jej pracy zawsze wygląda tak samo – są to: mata do jogi, szklanka wody i MacBook Air.
Został stworzony do pracy, ale jest tak ładny, że mógłby startować w niejednym konkursie designerskim. Wyróżnia go ponadprzeciętnie wydajna bateria oraz pojemna pamięć, która przechowa tysiące zdjęć i plików. Jest lekki i poręczny, dzięki czemu można go zawsze mieć ze sobą. MacBook Air jest codziennym wsparciem dla miliona kobiet na świecie – nie tylko w biznesie.

Zajmij wygodną pozycję, rozluźnij się, Twoje ciało nie powinno być napięte w żadnym miejscu to podstawa tego, aby uspokoić również umysł – mówi Marta, joginka, instruktorka jogi twarzy.

Jesteśmy na kursie masażu głowy. Sztukę tę powinna znać każda kobieta (i powinien każdy mężczyzna) jako codzienny element rytuału pielęgnacji i relaksu.
Masowanie twarzy i skóry głowy to kilka prostych ćwiczeń, które mogą zmienić jakość naszego życia na co dzień. Rozluźniony czepiec to lepiej dotleniona skóra głowy, a więc zdrowsze włosy, mniej zmarszczek i obniżone ryzyko bólów głowy. Gimnastyka twarzy to prosty sposób na uwolnienie codziennego napięcia i droga do lepszego samopoczucia.

Marta jest certyfikowaną instruktorką jogi twarzy. Od kilku lat pasja stała się również jej biznesem. Prowadzi warsztaty w różnych zakątkach Polski, podczas których uczy zestresowanych, spiętych życiem ludzi, jak za pomocą ćwiczeń rozluźniać najbardziej napięte części ciała.

Stanowisko pracy Marty zawsze wygląda tak samo – są to: mata do jogi, szklanka wody i MacBook Air. To tam znajduje się jej całe biuro: kalendarz warsztatów i spotkań, agendy szkoleń, notatki, filmiki szkoleniowe, zdjęcia instruktażowe, muzyka relaksacyjna.

Po każdych zajęciach do Marty ustawiają się kolejki – kursanci mają dużo indywidualnych pytań, na które Marta nie udziela odpowiedzi. Każdy uczestnik od razu dostaje na maila dobrane specjalnie dla niego materiały szkoleniowe, filmiki, tipy. Taki zindywidualizowany i nowoczesny sposób prowadzenia biznesu sprawia, że kalendarz Marty pęka w szwach.

Od kiedy mam MacBook Air, zupełnie zmienił się sposób myślenia o moim biznesie. To pierwszy laptop, z którym czuję się naprawdę pewnie i bezpiecznie. Przede wszystkim jest lekki, dzięki czemu mogę go zawsze mieć przy sobie. Waży zaledwie 1,29 kg! To mniej więcej tyle co kalendarz w eleganckiej skórzanej oprawie. A mam w nim wszystko. W ogóle nie zastanawiam się, czy powinnam go mieć ze sobą, czy nie będzie mi za ciężko. Mam go zawsze przy sobie, w torebce.
Druga rzecz, która okazała się przełomem, to wytrzymałość baterii. To pierwszy komputer, na którym pracuję bez ładowania przez cały dzień. Już się nie zastanawiam, czy miejsce, do którego jadę, będzie miało kontakt, do którego będę mogła się podłączyć. To daje ogromną wolność. Mogę pracować z dowolnego miejsca
– dodaje Marta.

Wydajność baterii w najnowszych MacBookach jest historyczna. Laptopy pozwalają na zrobienie wszystkiego, co chcemy – prędzej zabraknie nam sił albo doby.
W MacBooku Air bateria działa nawet do 18 godzin, a w MacBook Pro do 21 godzin. Nowością jest również bezszelestna konstrukcja bez wentylatora. Tyle ultraprzenośnej i cichej mocy jeszcze nie było.

A mobilność stała się kluczowym hasłem, zwłaszcza w ostatnich dwóch latach. Podczas pandemii wielu sceptyków nowoczesnych form pracy przekonało się, że „bajki o pracy na odległość” wcale nie są fantazją. Co więcej, okazało się, że praca na odległość nie tylko jest możliwa, ale nawet wszystkim się opłaca. Ekonomiści z Uniwersytetu Stanforda wykazali, że home office jest o 13 proc. wydajniejsze od tradycyjnego modelu pracy. Dodatkowo aż 80 proc. pracodawców zauważyło, że możliwość pracy zdalnej przyciąga najzdolniejszych pracowników (badanie Grupy IWG z 2018 roku). Dziś w swoich ogłoszeniach rekrutacyjnych kuszą oni elastycznymi godzinami pracy i możliwością pracy z domu. A przecież domem (czytaj biurem) może być działka na Mazurach, sala do jogi, cicha wioska na Podlasiu albo daleka Australia.

Model pracy hybrydowej zostanie z nami na dłużej, dlatego coraz chętniej inwestujemy w jakość swojego życia i pracy, wybierając odpowiedni sprzęt. Odpowiedni i niezawodny. To ważne zwłaszcza dla kobiet – niezależnych i samodzielnie prowadzących biznes. Takich jak Marta.

Od kiedy mam MacBooka Air, uważam, że świat rzeczy martwych jest mniej złośliwy – mówi żartobliwie Marta. Wiem, że to pewnie złudne, ale dzięki temu, że mój laptop sam pamięta o aktualizacjach, a komputery Mac są mniej podatne na wszelkiego rodzaju ataki i wirusy szczęśliwie mniej odczuwam to wszystko „na własnej skórze.”

Integralną częścią MacBooków jest system operacyjny macOS. Jego największe zalety to intuicyjne użycie i interfejs, którego działanie jest identyczne od wielu lat.
W najnowszych – wciąż najsmuklejszych i lekkich jak piórko – laptopach MacBook Air zainstalowano czip M1, który nie jest po prostu kolejnym etapem rozwoju Maca, ale jego nowym otwarciem, przełomową technologią wpływającą na wszystkie aspekty pracy komputera: szybkość, wydajność baterii, cichość, bezpieczeństwo, jakość obrazu, multimedia.

Do codziennej pracy

Komputery Mac są kompatybilne z oprogramowaniem Microsoft Office, więc nie ma problemu z instalacją programów takich jak Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook. System oferuje również dostęp do Mac App Store – sklepu z aplikacjami, który umożliwia w prosty i bezpieczny sposób zainstalowanie mnóstwa użytecznych programów dostosowanych do indywidualnych potrzeb osobistych i biznesowych. Nowoczesny laptop może być platformą rozwoju.

W najnowszym systemie program iTunes został zastąpiony trzema nowymi aplikacjami: Apple Music, Apple TV i Podcasty, gdzie znaleźć można mnóstwo materiałów rozrywkowych, edukacyjnych i szkoleniowych.

Na wyświetlaczu Retina obrazy zachwycają realizmem i niespotykanym dotąd bogactwem detali. Tekst jest ostry i wyraźny. Kolory oszałamiają intensywnością. A szyba wyświetlacza sięga samych krawędzi obudowy, skupiając całą uwagę na zawartości ekranu. Jakość obrazu i dźwięku w najnowszych laptopach sprawia, że stają się one przenośnym centrum rozrywki.

Piękne połączenie

Najnowszy system macOS Monterey zwiększył też integrację pomiędzy urządzeniami od Apple. Mac i iPhone połączone są za pomocą jednego konta Apple ID i pozwalają użytkownikowi na odbieranie/wykonywanie połączeń oraz odbieranie/wysyłanie wiadomości SMS/iMessage za pomocą dowolnego urządzenia.

– Wysyłanie SMS-ów z komputera jest naprawdę wygodne. Cenię sobie niezwykle tę integralność komputera i komórki. Na przykład notatki, które robię w telefonie, widoczne są na moim komputerze. Myśli, które „złapałam” do notatnika komórki, mogę potem wykorzystać w materiałach szkoleniowych na komputerze. Korzystam z tego bardzo często.
Mój laptop błyskawicznie łączy się również z telefonem, kiedy znajduje się w miejscu bez wi-fi, komórka staje się dla niego hotspotem – mówi Marta.

Wartą uwagi jest również funkcja Sidecar, która pozwala na to, żeby iPad stał się dodatkowym wyświetlaczem dla komputera. Urządzenia mogą się połączyć przewodowo lub bezprzewodowo, a iPad poza pełnieniem funkcji drugiego wyświetlacza może być także tabletem graficznym.

Funkcja Uniwersalnego Sterowania również rozszerza możliwości naszych urządzeń. Wystarczy, że obok MacBooka znajdzie się iPad, co pozwoli na używanie jednego zestawu myszy z klawiaturą, by sterować obydwoma urządzeniami bez konieczności przełączania się między nimi. Można również przy pomocy tej funkcji kopiować i przenosić tekst, pliki lub zdjęcia z jednego urządzenia i wklejać je w drugim, nie wymaga to zbędnego i czasochłonnego przesyłania tych treści z jednego urządzenia na drugie.

Nie do przecenienia jest również funkcja Time Machine – to narzędzie do wykonywania kopii zapasowych, które komputer Mac potrafi odtworzyć po awarii z otwartymi przez użytkownika aplikacjami. Tak samo z migracją na nowszy komputer – wszystko dzieje się samo. Time Machine potrafi przywrócić wszystkie elementy systemu od ustawień i tapety, przez aplikacje, po wszystkie pliki. Zupełnie jakby użytkownik przesiadł się ze starego komputera na nowy.

Przyjazny design

Funkcjonalność przede wszystkim. Jednak przedmiot, z którym przebywamy 8–10 godzin na dobę, powinien być po prostu ładny, cieszyć oko i za każdym razem, kiedy na niego zerkniemy, sprawiać przyjemność. To wartość, która ma swoją cenę.

Elegancki, delikatny i uniwersalny design MacBooka Air idealnie komponuje się i w nowoczesnym biurze, i w sali do ćwiczeń, i w kolorowej kawiarni.

Najnowsza wersja MacBooka Air dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnym, gwiezdnej szarości i złotym.

Fot. Zwierciadlo.pl

Projektanci najnowszego MacBooka Air pomyśleli o czymś jeszcze. Laptop automatycznie dostosowuje punkt bieli na wyświetlaczu do temperatury barw w otoczeniu, dzięki czemu wszystko wygląda naturalnie. Zamiast męczyć oczy – cieszy je.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze