1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Horoskop fortuny. Kogo lubią pieniądze?

Horoskop fortuny. Kogo lubią pieniądze?

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
W czołówce najbogatszych znaków plasuje się skromna, ale inteligentna Panna. Pieniądze gromadzić potrafią także Byk i Koziorożec. Do zarabiania skutecznie motywowani ambicjami są Baran oraz Skorpion. A Strzelcowi po prostu się powodzi.

Najbogatsze znaki zodiaku


W świecie rekinów biznesu, czyli ludzi o bardzo zasobnych portfelach, zdecydowanie wybijają się znaki ziemskie: Byk, Koziorożec i Panna. Ta ostatnia na liście najbogatszych zajmuje pierwsze miejsce. Bo rozsądna, zapobiegliwa, przewidująca, metodycznie inteligenta. Równie dużo sukcesów, co znaki żywiołu ziemi, ma na polu bogactwa zawzięty Skorpion – mistrz samokontroli, ambicji, nieziemskiej intuicji oraz wyrachowania. Na brak dużych sum na kocie nie może narzekać król luksusu, czyi Lew. Uwielbia być na szczycie, nie można odmówić mu cech przywódczych oraz umiłowania pieniądza. Również Baran o niespożytych siłach potrafi zrobić fortunę pod warunkiem, że będzie podbijał ciągle nowe terytoria i da sobie niezliczone okazje do rywalizowania. Materialne szczęście w kosmogramie przynosi Jowisz, planeta która rządzi zodiakalnym Strzelcem. Jako jego podopieczny cieszy się powodzeniem, które dotyczy również sfery finansów. Jak widać przyjaciółmi pieniędzy są znaki żywiołu ziemi oraz ognia, i jako jedyny przedstawiciel wody – Skorpion.

Planeta fortuny oraz strażnik oszczędności

Jeśli zastanawiamy się nad naszym stosunkiem do pieniędzy, warto sprawdzić, gdzie w naszym horoskopie znajduje się Jowisz – planeta materialnego szczęścia. Zależy ono bowiem od położenia tej planety w domach astrologicznych oraz aspektów, które go łączą z innymi planetami. Więcej zer na koncie oznacza jego obecność w domu zasobów materialnych, czyli drugim, oraz dziesiątym – kariery. A także dobre koneksje ze Słońcem, Wenus i Plutonem. Jeśli te warunki nie są spełnione, Jowisz owszem przyniesie wzrost gotówki uśmiechu losu, ale nie obędzie się również bez spektakularnych porażek finansowych. Jowiszowcy zaliczają pieniężne „górki i dołki”, ich fortuna toczy się kołem i to nie oni zaliczani są do potentatów biznesowych, ale potrafią i mają za co cieszyć się życiem.

Jeśli zaś chcemy mieć pieniądze stale i planować budżet, konieczna jest obecność w horoskopie pozytywnie aspektowanego Saturna. Planeta ta, najczęściej kojarząca się z wyrzeczeniami, blokadami i trudami życia, w swojej jaśniejszej stronie przynosi zdolności organizatorskie, dojrzałość, obowiązkowość a także nadzwyczajną pracowitość. Właściciel takiego Saturna potrafi inwestować, skonstruować wybitny biznesplan i wytrwale dążyć do celu, jakim jest zdobycie pieniędzy, które są mu potrzebne do tego, żeby poczuć się bezpiecznie.

Za sam przepływ gotówki, skąpstwo bądź hojność oraz umiejętność dawania i brania oraz cieszenia się darami życia w horoskopie urodzeniowym odpowiadają Wenus i Księżyc.

Horoskop fortuny. Kogo lubią pieniądze?

Upłynnisz każdą gotówkę czy raczej skąpisz? Wydatki planujesz skrupulatnie a może masz szeroki gest? W jaki sposób podchodzisz do pieniędzy? Każdy znak zodiaku robi to po swojemu. Jak?

Baran: Pieniądze same w sobie niewiele dla ciebie znaczą, ale są ważnym środkiem do osiągnięcia celu. Chętnie finansujesz swoje przygody, śmiałe przedsięwzięcia. Na sportowe wyczyny, ryzykowne eskapady, niepewne interesy spontanicznie i bez zastanowienia wydasz każdą sumę. Bez ołówka w ręku, za to brawurowo.

Znak Barana na szczycie drugiego domu zapowiada skłonność do zdobywania pieniędzy w sposób zdecydowany a nawet raptowny. Zasoby idą w parze z koniecznością zawalczenia o swoje, działań agresywnych i przywódczych. Można zarobić, będąc menadżerem, przedsiębiorcą, osobą zarządzającą.

Byk: Twoje poczucie własnej wartości w dużym stopniu zależne jest od zawartości konta bankowego. Zapewne jesteś posiadaczem lokat oraz rachunków oszczędnościowych. Potrzebujesz pieniędzy, by gromadzić rzeczy, mieć pełną spiżarnię i dostatnio urządzony dom. Potrafisz jednak nadszarpnąć kartę kredytową, ulegając swoim luksusowym zachciankom, bo lubisz rozkoszować się przyjemnościami życia.

Znak Byka na szczycie drugiego domu ten daje szanse na zarobienie pieniędzy zdobyte na popularności społecznej, działalności bankowej oraz handlowej a także rzemiośle artystycznym. Byk może mieć pewne pieniądze płynące ze sprzedaży płodów rolnych czy dzierżawie ziemi.

Bliźnięta: Planowanie nie jest waszą mocną stroną, bywacie chaotyczne, ale zaskakująco dobrze dbacie o pieniądze. Wynika to z tego, że są one źródłem upragnionej przez was wolności. Macie głowę do biznesu i doskonale wiecie, na czym zarobić dzięki kontaktom z ludźmi. Kasę wydajecie najchętniej na podróże, książki, czasopisma oraz gadżety komunikacyjne.

Znak Bliźniąt na szczycie drugiego domu daje zmienność zarobków i kapryśność losu jeśli chodzi o stan konta. Można jednak dużo zarobić w zawodach, które związane są z przekazywaniem informacji. A zatem Bliźnięta rozpoczynające dom pieniędzy to otwarte drzwi do kariery dziennikarskiej, publicystycznej, podróżniczej, nauczycielskiej (zwłaszcza przy nauce języków obcych).Rak: Jesteś zazwyczaj ostrożny i nieco zalękniony. Tak też postępujesz z pieniędzmi. Boisz się, że stracisz kruche poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa, dlatego bywa, że skąpisz. Jeśli na coś wydasz większe pieniądze, będzie to jedzenie, bo rodzinne obiady sprawiają, że czujesz się pewniej. Jesteś też hojny dla bliskich, zwłaszcza tych którzy znajdują się pod twoją opieką. Zlitujesz się też nad każdym zwierzakiem potrzebującym pomocy.

Znak Raka na szczycie drugiego domu to dochody ze źródeł i powiązań rodzinnych. Udają się wszelkie biznesy z członkami rodziny lub prowadzone w domu lub miejscu urodzenia. Pieniądze można też zarobić na fotografii rodzinnej, badaniach historycznych, handlu starymi meblami, opiece nad dziećmi czy starszymi ludźmi. Przy Raku, władcy Księżyca, dochody mogą być zmienne i zależne od stanu emocji na dany moment.

Lew: Jako królewski znak lubisz przepych, więc nie liczysz się z pieniędzmi. Kochasz imponować, zadziwiać i być oklaskiwanym. A to wymaga luksusowej otoczki i co za tym idzie – nakładów pieniężnych. Chętnie wydasz pieniądze na biżuterię, ubrania z najnowszych kolekcji, najmodniejsze gadżety. Te rzeczy mają wspólny mianownik – są widoczne.

Znak Lwa na szczycie drugiego domu przynosi wpływy finansowe z tytułu sprawowania władzy. Karierę można zrobić w polityce, ale także jako jubiler, właściciel sklepu z luksusowymi przedmiotami czy kreator mody. Znak Lwa w tym miejscu może przynieść pieniądze z aktorstwa czy handlu dziełami sztuki.

Panna: Niby masz skromne potrzeby, ale umiesz planować i masz wyśrubowane wymagania, bo kupujesz przedmioty najwyższej jakości: ekologiczne jedzenie, ubrania z naturalnych tkanin, wytrzymałe wyposażenie wnętrz. A to kosztuje. Na szczęście jednak inteligencja i pracowitość systematycznie zasilają twoje konto bankowe.

W przypadku znaku Panny na szczycie drugiego domu praca, przynosząca dochód, może być żmudna i wymagająca podporządkowania oraz systematyczności, ale sytuacja finansowa jest stabilna i bezpieczna. Zapobiegliwość Panny przynosi zwykle talent do oszczędzania oraz duże zdolności organizatorskie.

Waga: Pieniądze się ciebie nie trzymają - gubi cię twoje umiłowanie wygody i skłonność do wyrafinowania. Poza tym najbardziej troszczysz się o to, co myślą o tobie inni, więc wydajesz na garderobę, zabiegi kosmetyczne, intelektualne rozrywki. Wygląd oraz bycie na topie są dla ciebie na tyle istotne, że wpędza cię w finansowe kłopoty. Na szczęście twoja patronka Wenus wyciąga cię z nich z pomocą innych ludzi.

Znak Wagi na szczycie drugiego domu przynosi dochody uzależnione są od umów, kontaktów z partnerami biznesowymi a także małżeństwa. Ulubione dla pieniędzy są tu dziedziny związane z prawem, dyplomacją oraz sztuką, dekoracją wnętrz, modą. Zarabianie pieniędzy wymaga wiele taktu oraz dyplomacji.Skorpion: Pieniądze są ci niezbędne, by kontrolować rzeczywistość i innych ludzi. To twoje tajne narzędzie. Chowasz je w tajemnicy, by wpływać i rządzić zakulisowo. Z pełnym kontem czujesz się bezpieczniej, dlatego jesteś trochę chytry. Pieniądze są twoim mrocznym przedmiotem pożądania. Żeby je zdobyć, sięgniesz nawet po manipulację.

Znak Skorpiona na szczycie drugiego domu to dobre rokowania na duże pieniądze zdobyte dzięki determinacji i uporowi. Dochody mogą mieć jednak źródło dość tajemnicze bądź związane z przełamywaniem jakiegoś tabu związanym na przykład z umieraniem czy cierpieniem (domy pogrzebowe, hospicja, szpitale).

Strzelec: Urodzony hazardzista to ty. Nie jesteś jednak bankrutem, bo zawdzięczasz to opiece anioła stróża, jesteś przecież największym szczęściarzem zodiaku. Zatem z rozmachem wydajesz na dalekie podróże, zaskakujące wszystkich prezenty, warsztaty rozwoju osobistego, kursy językowe i jeszcze masz co jeść.

Ze znakiem Strzelca na szczycie drugiego domu można liczyć na naprawdę niezłe zarobki płynące z działalności oświatowej, wydawniczej czy reklamowej. Dużo zyskuje się na podróżach i kontaktach z cudzoziemcami. Trafiają się nagrody, premie, duże prowizje a na koniec życia porządna emerytura. Zagrożeniem może być nadmiar pracy i brak koncentracji na jednym celu.

Koziorożec: Ekstrawagancja nie jest twoją bajką. Raczej oszczędne bytowanie i przemyślane odkładanie na emeryturę. Jako znak ziemski lubisz solidne przedmioty, więc stawiasz na praktyczność i wtedy nie liczysz się z gotówką. Jednocześnie jednak potrafisz żyć jak asceta, zazwyczaj masz mało potrzeb. Pracujesz ciężko a pieniądze niemal same się odkładają w okrągłe sumki

Znak Koziorożca na szczycie drugiego domu oznacza ciężką pracę, ale dająca solidne dochody. Związane są one z prestiżem i wysoką pozycją społeczną. Wymagają jednak sporego wysiłku, najwyższej sumienności, sporych wyrzeczeń, działania w obrębie sztywnej struktury. Zazwyczaj dochodzi się do dużych oszczędności, ale nie bez skłonności do skąpstwa.

Wodnik: Bujasz w obłokach swoich ideałów i patrzysz bardziej w przyszłość niż w swoje rachunki. Pochłaniają cię ważniejsze sprawy niż codzienność z nudnymi wymogami. Możesz więc zalegać z czynszem. Ratuje cię twoja innowacyjność, która jest doceniana dobrymi zarobkami. Jeśli wyłączą ci prąd, ty po prostu zrobisz przelew i znowu masz światło oraz energię do zbawiania świata.

Przy znaku Wodnika na szczycie drugiego domu pełną kieszeń zapewnia pomysłowość, techniczne nowinki, zwracanie się w stronę awangardy. Wszystko zależy od innowacyjności, błyskotliwości i nagłego działania. Pieniądze pojawiają się jakby znikąd i szybko też znikają. Zarabianie jest wiecznym ciągiem początków i końców.

Ryby: Coś takiego jak finanse raczej ciebie nie dotyczą, podobnie jak sprzątanie i inne rutynowe ziemskie czynności. Czy cierpisz biedę? Nie. Bo czuwa nad tobą opatrzność. Właśnie dlatego, że niewiele chcesz, wiele dostajesz i w tym pozornym chaosie nieźle sobie radzisz. Jakoś masz pieniądze na wyjazdy medytacyjne i na płyty z muzyką relaksacyjną. Jak to robisz. Tego nie wie nikt. Nawet ty.

Przy znaku Ryb na szczycie drugiego domu w sprawach materialnych panuje nieopisany wprost bałagan, ale końcowe saldo na koncie nie daje powodów do narzekań. Ryby opiekujące się domem pieniędzy sprawiają małe i duże cuda finansowe zwłaszcza w sytuacjach beznadziejnych, przynosząc dochody w takich dziedzinach jak: terapie, opieka medyczna, artyzm, duchowość.

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata?

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze