1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jane Goodall – legendarna badaczka szympansów w kampanii australijskiej marki bielizny

Jane Goodall w kampanii bielizny marki Boody (Fot. screen Instagrama @boody)
Jane Goodall w kampanii bielizny marki Boody (Fot. screen Instagrama @boody)
Jane Goodall – 88-letnia brytyjska badaczka i największa znawczyni szympansów – wystąpiła w filmiku promującym bieliznę marki Boody. „Potrzeba dużej pracy, aby świat stał się lepszym miejscem, ale samo zaczęcie jest proste jak zmiana bielizny” – mówi Jane.

I z tego właśnie założenia wychodzi australijska marka bielizny Boody – wytwarzanej z bambusa, bawełny i wiskozy pozyskiwanych w naturalny sposób. Możemy małymi krokami zmieniać świat, podejmując decyzje z korzyścią dla środowiska, a jedną z nich jest chociażby wybór bielizny. Ta proekologiczna firma posiada m.in. certyfikat B Corp, czyli wyróżnienie zarezerwowane dla marek realizujących strategię zrównoważonego rozwoju.

Krótki, bo 30-sekundowy spot, został osadzony w Australii – chociaż sama Jane została nagrana na green screenie w londyńskim studiu. W filmiku pełni ona poniekąd rolę narratora, mówiąc m.in. że ludzie szukają nowych światów, gdy jeszcze tak wiele jest do zrobienia w tym, który zostawiamy za sobą. W klipie pojawiają się modele i modelki ubrani w bieliznę Boody. Zobaczcie sami.

Całe wynagrodzenie badaczki zostanie przeznaczone na rzecz prowadzonego przez nią instytutu – Jane Goodall Institute – który zajmuje się m.in. ochroną szympansów i ich siedlisk.

Kim jest Jane Goodall?

Jane jest urodzoną w 1934 roku w Londynie badaczką zwierząt, która działa na rzecz ich ochrony. Mówiąc naukowo jest prymatolożką (prymatologia to dział zoologii zajmujący się ssakami naczelnymi), etolożką (bada zachowania zwierząt) i antropolożką. Już jako dziecko interesowała się przyrodą, a jej ulubioną zabawką był pluszowy szympans. Miłość do szympansów została jej do dzisiaj, ponieważ kobieta została największą badaczką szympansów – prowadzi badania w Parku Narodowym Gombe w Tanzanii. To właśnie ona odkryła m.in., że szympansy posługują się narzędziami i używają ich podczas polowań. Odkryła również, że naczelne te mają rozwinięte życie społeczne. Tym samym udowodniła, że szympansy bardziej przypominają ludzi niż się zdawało. Badaczka odeszła też od tradycyjnych metod i zaczęła nazywać szympansy imionami, nie numerkami. Jane Goodall cały czas walczy o przetrwanie ukochanych zwierząt i szacunek do nich.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze