1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Podręczny tłumacz elektroniczny – powiedz „stop” barierze językowej

(Fot. materiały partnera)
Jak często słyszeliście z ust rodziców, że chcieliby gdzieś wyjechać za granicę, ale przecież nie znają języka, nie dogadają się, nic nie zrozumieją? A może sami tak mówicie? W dzisiejszych czasach brak znajomości języka nie jest żadną przeszkodą. Niedowiarkom zaraz udowodnimy dlaczego.

Tłumaczenie głosowe – nowa rzeczywistość

Marek co roku namawiał żonę, żeby pojechali z dziećmi na wakacje do Włoch. Słońce, piękne plaże, smaczne jedzenie. Oni spędziliby romantyczny czas, dzieci miałyby dużo atrakcji. Brzmi jak marzenie. Nie do końca… Paulina co roku konsekwentnie odmawiała. Niby kiedyś uczyła się angielskiego, jakieś podstawy zna, ale włoskiego w ogóle – co jak się zgubią? A co, jeśli coś się stanie i będą potrzebowali pomocy lekarza? Marek też nie zna żadnego języka obcego… Wakacje zamiast miłego czasu z rodziną stałyby się czasem wypełnionym stresem, niepokojem, lękiem.

Bariera językowa – to ona bardzo często powstrzymuje nas przed poznawaniem świata. Dotyczy to zarówno osób młodszych – np. rodzin z dziećmi – jak i starszych. Jednak czemu rezygnować z wyjazdu do innych krajów tylko z lęku przed obcym językiem?

Wyobraźmy sobie inny scenariusz.

Kaja stwierdziła, że w tym roku połączy Dzień Matki i Ojca i zabierze rodziców za granicę. Oboje są już po 60. i nie znają żadnego języka obcego. Ona zna podstawy angielskiego – i tyle. Jednak cała trójka jest zrelaksowana, uśmiechnięta, szczęśliwa. Chodzą do restauracji, do sklepów, a nawet do muzeów. I wszystko rozumieją. Jak? Za sprawą urządzenia do tłumaczenia języków obcych Vasco Translator M3. Jak to działa? Wystarczy włączyć urządzenie i wypowiedzieć zdanie, które chce się przetłumaczyć, a tłumacz Vasco – tłumaczy. A tłumaczenie głosowe to przecież podstawa, bo chcemy się z kimś porozumieć tu i teraz, szybko i bezstresowo.

(Fot. materiały partnera)

Szybkie tłumaczenie – długa lista korzyści

Ten szybki tłumacz obsługuje ponad 70 języków, pozwalając nawiązać kontakt z ponad 90 proc. ludności świata. Działa dwukierunkowo i tłumaczy w czasie krótszym niż 0,5 s., gwarantując dokładność tłumaczenia na poziomie 96 proc. dzięki zastosowaniu dziesięciu różnych silników tłumaczeniowych.

A jeśli obawiacie się, że aby go użyć, będziecie musieli szukać wi-fi – uspokajamy: to urządzenie działa bez wi-fi. W zestawie mamy bezpłatny i nieograniczony Internet – dożywotnio! – oraz kartę SIM. Czyli możecie korzystać z tłumacza wszędzie tam, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej. Ponadto nie potrzebujecie do tego żadnej aplikacji czy nawet smartfona – Vasco Translator M3 to samodzielne urządzenie.

Dodatkowo tłumacz Vasco to najlepsza wymowa na rynku – tłumaczony tekst jest wymawiany głosem rodzimego użytkownika. Dzięki temu macie pewność, że każdy was zrozumie. Zwłaszcza że mocne głośniki gwarantują, że tłumaczony tekst będzie słyszalny nawet w głośnym otoczeniu. Dodatkowo mikrofon z redukcją szumów umożliwi rozpoznawanie mowy na najwyższym możliwym poziomie dzięki eliminacji szumów z otoczenia nawet o 99 procent.

A gdyby tego było mało, funkcja Tłumacz Foto tłumaczy napisy, menu czy gazety w obcych językach – wystarczy, że zrobicie zdjęcie i w kilka sekund otrzymacie tłumaczenie w języku ojczystym, a to się przyda nie tylko w restauracji, lecz także chociażby w muzeum!

Podręczny tłumacz elektroniczny – trafiony prezent dla mamy i taty

Z tłumaczem Vasco wymówka w postaci bariery językowej znika. To też świetny pomysł na prezent – dla mamy, miłośniczki języków obcych, która chciałaby się nauczyć nowego języka; dla taty, właściciela firmy, który rozmawia z partnerami z różnych części świata; dla rodziców na emeryturze – aby bez obaw mogli korzystać z jesieni życia, np. podróżując po całym świecie. Dzień Matki i Ojca to świetna okazja, żeby podziękować rodzicom za trud włożony w nasze wychowanie, za obecność, za miłość – i podarować prezent, który jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Nawet jeśli wasi rodzice mają opory przed nową technologią – pokochają to urządzenie do tłumaczenia języków obcych, bo można z niego korzystać od razu po wyjęciu z pudełka. Nie trzeba niczego konfigurować czy instalować. Nie trzeba nawet kupować karty SIM!

(Fot. materiały partnera)

Tłumaczenie na wakacjach i nie tylko

Vasco M3 działa w prawie 200 krajach, więc potencjalne kierunki podróżnicze na te wakacje właśnie wam się rozszerzyły. Ten szybki tłumacz sprawdza się nie tylko na wakacjach. W XXI wieku coraz częściej mamy do czynienia z obcymi językami nawet w naszym kraju. Zarówno w kontaktach towarzyskich, jak i służbowych. Ten podręczny tłumacz elektroniczny posiada aplikację MultiTalk, która umożliwia prowadzenie rozmów grupowych z udziałem nawet 100 osób mówiących w różnych językach. To świetne rozwiązanie na spotkania biznesowe i konferencje, a także dla przewodników turystycznych rozmawiających z grupami osób z różnych krajów.

Dodatkowo funkcja TranslaCall daje możliwość tłumaczenia rozmów telefonicznych. Jeśli rozmówca mówi innym języku, możecie położyć obok telefonu Vasco Translator M3, a urządzenie przetłumaczy rozmowę – zarówno to, co wy mówicie, jak i to, co mówią rozmówcy. Tłumaczenia są zapisywane w historii i można je przesyłać na maila.

Dodatkowe zalety tłumacza Vasco to:

  • wydajna bateria – wystarcza na 180 godzin pracy w trybie czuwania i do 48 godzin pracy ciągłej;
  • wybór języka za pomocą rozpoznawania głosu;
  • bezpłatne aktualizacje.

Nie zapominajmy też o nowoczesnym i wyjątkowo pięknym wzornictwie. Tłumacz Vasco otrzymał nawet nagrody NY Product Design Awards oraz „Oscara designu” Red Dot, udowadniając, że jest urządzeniem zarówno funkcjonalnym, jak i wykonanym z dbałością o estetykę. Urządzenie do tłumaczenia języków obcych Vasco Translator M3 dostępne jest w aż 6 kolorach: Arctic White, Mint Leaf, Desert Rose, Black Pearl, Blue Ocean, Green Forest. No i nie bez powodów nazywane jest podręcznym – jego budowa sprawia, że bez problemu zmieścisz tłumacz do kieszeni czy małej torebki.

Ten podręczny tłumacz elektroniczny został zaprojektowany oraz opracowany w Unii Europejskiej.

Wszystkie dane są przechowywane w Niemczech i szyfrowane za pomocą protokołu SSL na specjalnym serwerze firmy; zgodnie z unijnymi standardami ochrony danych.

O firmie

Vasco Electronics jest światowym liderem w branży tłumaczy elektronicznych. Setki tysięcy użytkowników na całym świecie doceniło dbałość o szczegóły i wysoką jakość produktów firmy. Obecnie marka jest obecna na ponad 20 rynkach.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze