1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Drewienka Palo Santo – jak można je wykorzystać?

(Fot. materiały partnera)
Słyszał o nich prawie każdy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką dobroczynną moc mają te drewienka. Palo Santo znane jest od dawna przede wszystkim w Ameryce Południowej, gdzie służy do okadzania domów i przynoszenia dobrej energii.

Co warto wiedzieć o Palo Santo?

Palo Santo to drewienko pochodzące z Bursera graveolens. Obecnie dzisiaj ważne jest, aby wybierać te drewienka, które zostały pozyskane w sposób etycznych, a więc w obumarłych gałęzi. Samo Palo Santo to po hiszpańsku „święte drzewo”. Określenie to doskonale oddaje sposób, w jaki postrzegało się i nadal postrzega to drzewo w Ameryce Środkowej czy Południowej.

Przede wszystkim w Meksyku, Kolumbii czy Argentynie było wykorzystywane w medycynie ludowej. Wierzono, że odstrasza złą energię i pozwala ją wypędzić z domu. Dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się je jako składnik kosmetyków, świec, perfum i olejków eterycznych, natomiast bardzo popularna jest także praktyka wykorzystywanie tego grubego drewienka o jasnobrązowym kolorze jako specyficznego rodzaju kadzideł.

Jakie działanie ma Palo Santo?

Palo Santo wyróżnia połączenie zapachu drewna i cytrusów. Charakterystyczny mocny zapach to połączenie nut drzewnych, cytrusowych i kadzidła. Palo Santo jest wykorzystywane bardzo często przy praktykach jogi lub medytacji. Uważa się bowiem, że poprawia nastrój, pomaga w relaksacji, łagodzi nerwowość i pozwala pozbyć się stresu. Przede wszystkim jednak wypędza złą energię i wspiera twórczość.

Co ciekawe, Palo Santo skutecznie także odstrasza komary. Obok białej szałwii jest to jeden z najpopularniejszych środków do smużenia, a więc „okadzania” przestrzeni. Wykorzystanie Palo Santo nawiązuje więc dalej bardzo silnie do dawnych rytuałów pielęgnacyjnych, relaksacyjno-urodowych. Palo Santo to jednak nie chwilowa moda, a sposób na realne wsparcie organizmu w wyciszeniu, uspokojeniu, ale i kreatywnym myśleniu.

Jak stosować?

Palo Santo przez wielu uznawane jest za najskuteczniejsze kadzidło, które pomaga oczyszczać umysł, zwiększać przepływ energii, dodawać chęci do działania. Sięgnij po nie po zakończonej pracy w domu lub kłótni, pomoże ci to zachować równowagę. Możesz je zapalić także, kiedy czujesz wdzięczność, chcesz utrwalić w sobie pamięć o dobrych rzeczach, które cię spotkały tego konkretnego dnia. Jak korzystać?

  1. Zapal drewienko – czasami może to trochę potrwać, ponieważ Palo Santo ma dużo żywicy, co nie ułatwia rozpalania.
  2. Trzymaj rozpalone drewienko w dół pod kątem 45 stopni.
  3. Pozwól, aby drewienko paliło się przez 15–30 sekund.
  4. Zdmuchnij ogień. Umieść drewno Palo Santo w żaroodpornym naczyniu, pozwól drewienku powoli się spalać.

Pamiętaj, aby trzymać Palo Santo w bezpiecznym miejscu i nigdy nie zostawiaj palącego się drewienka bez nadzoru. Stosuj wtedy, kiedy czujesz, że tego potrzebujesz.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze