1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Nowy zestaw od LEGO – wzorowany na najsłynniejszym obrazie Vincenta van Gogha

Model obrazu van Gogha może być dekoracją domu. (Fot. materiały prasowe)
„Gwieździstą noc” kojarzy chyba każdy. To kultowy obraz van Gogha, który można podziwiać w Museum of Modern Art. (MoMA) w Nowym Jorku. Jednak już teraz jego namiastkę w domu może mieć każdy z nas – za sprawą nowego zestawu klocków LEGO z linii Ideas, zaprojektowanego przez 25-letniego fana LEGO z Hongkongu.

Nowy zestaw „Gwieździsta noc” powstał w hołdzie jednemu z najsłynniejszych postimpresjonistycznych dzieł na świecie, które Vincent van Gogh namalował w 1889 roku, zainspirowany widokiem z okna francuskiego klasztoru.

Kultowy obraz został wiernie odwzorowany w postaci klocków LEGO przez Trumana Chenga, 25-latka z Hongkongu, w ramach inicjatywy LEGO Ideas oraz we współpracy z nowojorskim muzeum MoMA. Model wiernie oddaje pełne ekspresji pociągnięcia i uderzenia pędzla, a także bogatą kolorystykę.

Już teraz każdy z nas może sam zbudować własną trójwymiarową wersję „Gwieździstej nocy” – to aż 2316 elementów. Ten kolekcjonerki zestaw dla dorosłych zawiera także minifigurkę van Gogha z pędzlem, paletą i sztalugą – można ją ustawić na specjalnej regulowanej podstawce. Sam model – który łatwo gdzieś postawicie lub powiesicie na ścianie – ma ok. 28 cm wysokości, 38 cm szerokości i 12 cm głębokości.

(Fot. materiały prasowe)

– To, co sprawia, że „Gwiaździsta noc” jest tak zniewalająca, to ekspresyjna praca pędzla i jaskrawe kolory, które opowiadają o wiecznym dążeniu ludzkości do doskonałości. Projekt Trumana był arcydziełem samym w sobie – pokazał, jak wiele różnych elementów i technik LEGO można wykorzystać do odtworzenia kultowego obrazu van Gogha. W Grupie LEGO chcemy inspirować świat do kreatywności, dlatego jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się powołać do życia ten zestaw we współpracy z tak kultową instytucją jak MoMA, pozwalając fanom na artystyczną zabawę klockami oraz stworzenie i wystawienie własnego arcydzieła – mówi Federico Begher, dyrektor Globalnego Marketingu LEGO.

Sam twórca koncepcji, Truman Cheng, dodaje: – Wymyślanie sztuczek i technik, aby oddać wygląd oryginalnego obrazu, było niesamowitą zabawą. Pociągnięcia pędzlem rozchodzą się w wielu kierunkach na księżycu i w wirującej chmurze, dlatego niezbędnym było kreatywne wykorzystanie klamry i elementów zaciskowych.

(Fot. materiały prasowe)

Już 25 maja zestaw pojawi się w sprzedaży dla uczestników VIP-owskiego programu LEGO oraz członków MoMA. Wszyscy inni będą mogli go nabyć od 1 czerwca – w sklepach LEGO, w MoMA Design Store w Nowym Jorku oraz online. Jego cena to 799,99 zł.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze