1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia

Czas na złote myśli z mamą! Lista pytań, które warto zadać

(Fot. iStock)
Dzień Matki to doskonała okazja na rozmowy i zacieśnianie więzów rodzinnych. Warto więc odłożyć obowiązki na później i zaplanować czas tak, aby spędzić go z mamą. Co robić w Dzień Matki? O co warto zapytać mamę w ten ważny dzień? Oto lista przykładowych pytań, które powinieneś zadać.

Dzień Matki można uczynić bardziej wyjątkowym, przeprowadzając z mamą „wywiad”. Zadawanie ciekawych pytań o przeszłość i marzenia może być świetną zabawą i szansą na zacieśnianie więzi rodzinnych. Złote myśli to zabawa, która może mieć duże znaczenie w historii całej rodziny. Niektóre opowieści warto zapisać w pamiętniku albo dołączyć zdjęcia z przeszłości. Taka kronika rodzinna będzie świetną pamiątką dla przyszłych pokoleń – pozwoli lepiej poznać członków rodziny.

Do rozmowy z mamą warto się odpowiednio przygotować. Świetnie sprawdzi się zwykła lista pytań lub zabawa w pytanie-wyzwanie. Na czym polega? Najpierw zadajesz pytanie o dowolną rzecz lub sytuację z czasów młodości, a mama musi opatrzyć swoją opowieść jakimś „dowodem” – np. pokazać zdjęcie, starą zabawkę ze strychu czy przedmiot, który wiąże się z opowiedzianą historią. Sposobów na urozmaicenie zabawy jest naprawdę mnóstwo, a wszystko zależy od waszych możliwości.

9 propozycji pytań, które warto zadać mamie

Być może często słyszeliśmy historie mam z czasów dzieciństwa, oglądaliśmy stare zdjęcia czy przeglądaliśmy sentymentalne przedmioty. Jednak kim tak naprawdę były mamy, zanim stały się mamami? Zamiast zadawać ogólne pytania, jak spędziły dzieciństwo czy czasy nastoletnie, warto przygotować konkretny scenariusz rozmowy, posiłkując się wcześniej przygotowaną listą pytań. W przypadku tej zabawy czas nie gra roli – najlepiej zaplanować cały dzień na pogawędkę. W końcu Dzień Matki jest tylko raz w roku, dlatego warto go celebrować. Rozmowę można zacząć od jednego z przykładowych pytań:

 1. Jaka była najbardziej szalona rzecz, którą zrobiłaś?
 2. Jaki koncert/festiwal wspominasz najlepiej?
 3. Jak spędzałaś wakacje, kiedy byłaś mała?
 4. Jaka była Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?
 5. Co najbardziej lubiłaś robić w dzieciństwie?
 6. Jaki był Twój wymarzony zawód?
 7. Co zrobiłaś kiedyś w tajemnicy przed rodzicami?
 8. Czy miałaś jakieś zwierzęta, jeśli tak, to jakie?
 9. Jaki smak z dzieciństwa pamiętasz najbardziej?

Pytań może być znacznie więcej, będą się różnić w zależności od tego, jak dobrze znamy swoją mamę. Ważne, że każde pytanie może zachęcić do dalszej opowieści. Może uda się odnaleźć ulubioną bajkę z dzieciństwa mamy lub koncert, na którym spotkała swoją pierwszą miłość? Dobrze jest wcześniej przygotować ulubione przekąski i wyjątkową herbatę. Wśród klasycznych propozycji przoduje Twinings – postawcie na wasze ulubione smaki (np. Lady Grey, English Breakfast, Earl Grey lub Green Tea Jasmine) i cieszcie się rozmową. Herbata tej marki to również dobry pomysł na prezent. Miłośniczki tego napoju z pewnością docenią upominek złożony z różnych rodzajów herbat w eleganckich puszkach.

grafika

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze