1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Pora na szuflady! Zaplanuj je z PEKĄ

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Możliwości przechowywania każdej szuflady są naprawdę spore, ale to jednocześnie niemałe wyzwanie, jak jej nie zagracić. O to zadbają systemy służące wewnętrznej organizacji szuflad. Poznaj je, a dowiesz się jak usprawnić nie tylko zarządzanie miejscem w kuchni, ale też jak zawsze mieć wszystko pod ręką.

Odpowiednio zaplanowany układ w szufladzie zapewnia nie tylko utrzymanie w ryzach sztućców i wszelkich innych kuchennych akcesoriów, ale przede wszystkim sprawia, że wszystkie niezbędne przyrządy nie gubią się i masz je pod kontrolą. Szuflada równa się sztućce – to ciągle najczęściej spotykane zastosowanie w polskich kuchniach. I słusznie, bo dzięki elastycznym wkładom można je perfekcyjnie zorganizować. Jakie wybrać spośród tylu rozmaitych możliwości? Odpowiedź jest prosta – to zależy od szerokości twojej szuflady i potrzeb.

Wkład na sztućce SCOOP (Fot. materiały partnera) Wkład na sztućce SCOOP (Fot. materiały partnera)

Jeśli urządzasz kuchnię po raz pierwszy i jeszcze nie wiesz dokładnie jakie będą twoje potrzeby skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań i zastosuj CLASSICO lub SCOOP. To trwałe i łatwe w czyszczeniu systemy, które ułatwiają organizację przechowywania sztućców w szufladzie. Szersze przegrody wewnętrzne sprawiają, że możesz zyskać więcej przestrzeni na akcesoria o nietypowych kształtach i wymiarach, co w codziennej pracy w kuchni ma znaczenie. Wkłady te można dopasować do szerokości całej szuflady, w zakresie od 30 do 120 cm. Dzięki temu możesz zagospodarować naprawdę każdą przestrzeń.

Wkład na sztućce CLASSICO (Fot. materiały partnera) Wkład na sztućce CLASSICO (Fot. materiały partnera)

Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą przechowywać w szufladach nie tylko sztućce, ale i przyprawy, proponujemy wkłady SEPARADO, które można zestawić z matami antypoślizgowymi. Można je również dociąć do wymiaru, podobnie, jak i maty, co czyni tę parę niebywale elastyczną w zastosowaniu. System na sztućce, akcesoria i przyprawy wraz z dodatkowymi podziałkami i matami dają ci takie możliwości wyboru, że twoja szuflada będzie królestwem porządku i świetnego designu.

Wkład drewniany (Fot. materiały partnera) Wkład drewniany (Fot. materiały partnera)

Jeśli z czasem twoje wymagania się zmieniły, masz coraz więcej akcesoriów, zmieniasz kuchnię na większą po przeprowadzce – śmiało możesz zmienić sposób przechowywania sztućców i akcesoriów kuchennych. Postaw wówczas na modułowość i jeszcze większą elastyczność. Proponujemy elementy z drewna, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać. Właśnie to jest ich największą zaletą – możesz dzięki nim stworzyć taką kombinację, jaką chcesz i w danym momencie potrzebujesz. System drewnianych wkładów został zaprojektowany do szuflad o głębokości od 500 mm do maksymalnie 650 mm. Doskonale pasuje do szuflad większości producentów mebli.

Fine Line Mosaiq zostały stworzone z myślą o wysokich i niskich szufladach. Do niskich, w których przechowywane są sztućce i przybory kuchenne, najlepsze są kwadratowe lub prostokątne tacki, blok na noże czy uchwyt na folię aluminiową. Jeśli masz wyższe szuflady – tym lepiej! Możesz w nich zastosować pojemne, drewniane skrzynki. Szuflady mają tę zaletę, że są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Wystarczy, że wysuniesz szufladę na zewnątrz i masz pełen dostęp. Drewniane moduły mają otwory na uchwyty, dzięki czemu możesz je łatwo wyjąć i wnętrze po prostu wyczyścić. Kolejna ich zaleta to funkcjonalność – możesz w nich przechowywać nie tylko sztućce, ale również pojemniczki z przyprawami, małe buteleczki i wszelkie inne drobiazgi podzielone na przykład według ich zastosowania. Prawda, że to niebywale funkcjonalne?

System SpaceFlexx (Fot. materiały partnera) System SpaceFlexx (Fot. materiały partnera)

Skoro poruszamy temat przechowywania w szufladach innych przedmiotów niż sztućce trzeba koniecznie przypomnieć o matach antypoślizgowych. Są nieocenione, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie przechowywane są małe, ale kruche przedmioty, czyli na przykład pojemniczki ze szkła. Antypoślizgowe właściwości mat sprawiają, że przy otwieraniu się nie przesuną, ale przede wszystkim nie zbiją. Mata wytłumia dźwięk – co w przypadku metalowych przedmiotów również ma znaczenie. Elegancki kolor i tekstura to zalety, o których mało się pisze, ale my podkreślamy je konsekwentnie. Mata antypoślizgowa to niezwykle praktyczny, ale również piękny element wykończenia szuflady. Potrafi naprawdę cieszyć oko i podnieść poziom estetyki wnętrza. A do tego otrzymujesz zabezpieczenie przed zawilgoceniem i przesuwaniem się przedmiotów, zatem naprawdę warto odczarować maty antypoślizgowe. Możesz je dowolnie dopasować do wielkości powierzchni przechowywania docinając matę dokładnie pod wymiar. Czego chcieć więcej?

System SpaceFlexx wielokrotnie polecaliśmy na przechowywanie pudełek na żywność, ale możesz je wykorzystać z powodzeniem również w innych celach. System ma taką funkcjonalność, która sprawia, że utrzymuje przedmioty w miejscu. Dlaczego zatem nie przechowywać w nim chemii domowej? Butelki, spreje i aerozole często są różnych kształtów, a ich waga zmienia się, bo płynu, który jest wewnątrz ubywa. Im lżejszy plastikowy przedmiot tym bardziej „tańczy” w szufladzie czy szafce. A kiedy włożysz go do systemu SpaceFlexx masz pewność, że jest skutecznie unieruchomiony.

Mata antypoślizgowa (Fot. materiały partnera) Mata antypoślizgowa (Fot. materiały partnera)

Możliwości wykorzystania szuflad są przeogromne i często odkrywamy coraz to nowsze. Jeszcze niedawno nie pomyślelibyśmy o przechowywaniu talerzy w szufladzie – teraz to rekomendowane rozwiązanie, które zapobiega budowaniu wysokich i chwiejnych stosów. Szuflada to bez wątpienia królowa przechowywania, trzeba tylko o nią odpowiednio zadbać, nie zagracać i utrzymywać w porządku, a będziesz się nią cieszyć długie lata!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze