1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Eklektyczny miks form i kolorów. Tak mieszkają ilustratorzy Patryk Hardziej i Ada Zielińska

Po swoim mieszkaniu oprowadzają nas Patryk Hardziej i Ada Zielińska. (Fot. Mood Authors)
Zobacz galerię 11 Zdjęć
Prawie 150-metrowe mieszkanie znajduje się w zabytkowej gdańskiej kamienicy z początku XX wieku. Budynek został wybudowany w stylu neogotyckim, o czym świadczą ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne, stylistycznie nawiązujące do pobliskiego kościoła Św. Trójcy i Muzeum Narodowego Gdańsku. To właśnie tu mieszkają i pracują Patryk Hardziej i Ada Zielińska, duet jednych z najbardziej rozpoznawalnych ilustratorów w kraju.

Dom pełen temperamentu

Hardziej Studio poznaliśmy dzięki fenomenalnym projektom ilustracji oraz grafiki użytkowej: okładek płyt, identyfikacji wizualnej wydarzeń kulturalnych, znaków graficznych, książek czy wystaw. Patryk Hardziej jest multidyscyplinarnym ilustratorem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założycielem kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Ma na koncie współpracę m.in. z Levis, Converse, British Airways czy Amnesty International.

(Fot. Mood Authors)

Jego partnerka Ada Zielińska w swych pracach łączy nowoczesność z nostalgią lat 70. i 80., chętnie czerpie również z klasycznych technik analogowych. Ich prywatna przestrzeń zachwyca, kipiąc pomysłami i kolorami – odzwierciedlającymi barwne osobowości pary i ich estetyczne wyczucie.

(Fot. Mood Authors)

Przestrzeń twórczego odpoczynku

W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę. Pomimo otwartego planu zagospodarowania udało się oddzielić strefę pracy od części mieszkalnej za pomocą taktycznie rozmieszczonych przeszkleń. Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzi się dosyć swobodnie z racji małej liczby ścian, więc obie strefy funkcjonują jak zgrana całość. Antresola w kształcie litery L pozwala na obejście mieszkania z kilku stron; na dole mamy też bardzo użyteczne przejście z kuchni do salonu a stamtąd do pracowni – praktycznie bez otwierania drzwi.

(Fot. Mood Authors)

(Fot. Mood Authors)

(Fot. Mood Authors)

(Fot. Mood Authors)

(Fot. Mood Authors)

Salon z klimatyczną sofą i plakatami mistrzów

Sam loft posiada kilka funkcjonalności, które przenikają się ze sobą dzięki otwartym pomieszczeniom. Stylistycznie jest to połączenie nowoczesnej jasnej przestrzeni użytkowej z podkreślającymi charakter wnętrza dwiema wygodnymi skórzanymi sofami Genova i pufą polskiej marki Gala Collezione, docenianej na rodzimym rynku przez architektów i projektantów, oraz funkcjonalnym miejscem do pracy. Aranżację zwieńczono starymi plakatami twórców, takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczony został sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams). Mocnym punktem w przestrzeni jest wysoka na cztery metry biblioteczka, w której znajdują się książki z dziedziny grafiki i designu, zbierane przez Patryka i Adę latami.

(Fot. Mood Authors)

www.galameble.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze