Eklektyczny miks form i kolorów. Tak mieszkają ilustratorzy Patryk Hardziej i Ada Zielińska
Dom pełen temperamentu
Hardziej Studio poznaliśmy dzięki fenomenalnym projektom ilustracji oraz grafiki użytkowej: okładek płyt, identyfikacji wizualnej wydarzeń kulturalnych, znaków graficznych, książek czy wystaw. Patryk Hardziej jest multidyscyplinarnym ilustratorem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założycielem kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Ma na koncie współpracę m.in. z Levis, Converse, British Airways czy Amnesty International.
Jego partnerka Ada Zielińska w swych pracach łączy nowoczesność z nostalgią lat 70. i 80., chętnie czerpie również z klasycznych technik analogowych. Ich prywatna przestrzeń zachwyca, kipiąc pomysłami i kolorami – odzwierciedlającymi barwne osobowości pary i ich estetyczne wyczucie.
Przestrzeń twórczego odpoczynku
W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę. Pomimo otwartego planu zagospodarowania udało się oddzielić strefę pracy od części mieszkalnej za pomocą taktycznie rozmieszczonych przeszkleń. Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzi się dosyć swobodnie z racji małej liczby ścian, więc obie strefy funkcjonują jak zgrana całość. Antresola w kształcie litery L pozwala na obejście mieszkania z kilku stron; na dole mamy też bardzo użyteczne przejście z kuchni do salonu a stamtąd do pracowni – praktycznie bez otwierania drzwi.
Salon z klimatyczną sofą i plakatami mistrzów
Sam loft posiada kilka funkcjonalności, które przenikają się ze sobą dzięki otwartym pomieszczeniom. Stylistycznie jest to połączenie nowoczesnej jasnej przestrzeni użytkowej z podkreślającymi charakter wnętrza dwiema wygodnymi skórzanymi sofami Genova i pufą polskiej marki Gala Collezione, docenianej na rodzimym rynku przez architektów i projektantów, oraz funkcjonalnym miejscem do pracy. Aranżację zwieńczono starymi plakatami twórców, takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczony został sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams). Mocnym punktem w przestrzeni jest wysoka na cztery metry biblioteczka, w której znajdują się książki z dziedziny grafiki i designu, zbierane przez Patryka i Adę latami.
www.galameble.com