1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

„Rozmowy z przyjaciółmi” – wnętrza z charakterem

„Rozmowy z przyjaciółmi” (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 9 Zdjęć
O tym się mówi i to trzeba oglądać. Tym razem zachwycamy się wnętrzami z serialu „Rozmowy z przyjaciółmi”. Choć na pierwszym planie znajdują się skomplikowane relacje i emocje, to scenografia dotrzymuje im kroku. Odkryj design, który jest odzwierciedleniem psychologii bohaterów.

„Rozmowy z przyjaciółmi” to nowy miniserial na HBO Max na podstawie debiutanckiej powieści o tym samym tytule, autorstwa irlandzkiej pisarki Sally Rooney. Reżyser Lenny Abrahamson po raz drugi podejmuje się ekranizacji książki pisarki, i to w tak krótkim czasie po wielkim sukcesie zmysłowego serialu „Normalni ludzie”. Jednak choć oba seriale kipią od emocji, to właśnie w „Rozmowach z przyjaciółmi” jest wyeksponowane to, co kochamy najbardziej – design. Aranżacje wnętrz są ucztą dla widza i idealnym tłem do trudnych rozmów prowadzonych przez czwórkę głównych postaci: Frances, jej ex-partnerkę Bobbi oraz artystyczne małżeństwo Melissę i Nicka. Czworokąt ich relacji jest bazą skomplikowanej narracji. Z punktu widzenia miłośników wysmakowanych wnętrz skupimy się na domach Melissy i Nicka.

„Rozmowy z przyjaciółmi” (Fot. materiały prasowe)

Kuchnia Melissy i Nicka

Najlepsze rozmowy prowadzi się w kuchni, z kieliszkiem w dłoni. W ten sposób są szczere, bardziej autentyczne i naturalne. Melissa i Nick to młode, artystyczne małżeństwo, ona jest eseistką i fotografką, on – aktorem. Wynajęty przez nich dom jest perfekcyjny – przestronny, zaprojektowany z pasją, akcentujący ikony designu. Projektowany tak, by być oazą inspiracji dla kreatywnej pary. Kuchnia małżonków współgra z ich charakterem. W centrum kompozycji, nad wyspą kuchenną są dwie największe, czerwone lampy Flowerpot VP2 projektu Vernera Pantona, marki &Tradition. Odzwierciedlają one ruch Flower Power lat 60., czyli przełamywanie konwencji i bardziej otwarty, nowoczesny sposób myślenia, promujący pokój i harmonię.

Prezentowane na otwartych półkach kieliszki, ceramika i akcesoria do gotowania są minimalistyczne, zaprojektowane przez najwybitniejszych designerów, z najlepszych materiałów. Para gustuje w wizjonerskich obiektach, które są też bardzo praktyczne. Do tej kolekcji należą: kieliszki marki Holmegaard, naczynia do gotowania Emile Henry, czy dekoracyjne akcesoria Alessi. Wisienka na torcie w aranżacji serialowej scenografii są abstrakcyjne grafiki i obrazy współgrające z charakterem domowników. W kuchni znajduje się skomplikowana abstrakcja organiczna, nawiązująca do zawiłości labiryntu, którą można interpretować jako trudności w relacji małżeńskiej. Przy tym kolorystyka obrazu jest spójna z ikoniczną lampą Pantona.

„Rozmowy z przyjaciółmi” (Fot. materiały prasowe)

Salon oraz jadalnia Melissy i Nicka

W salonie i jadalni rozgościły style skandynawski i mid-century modern. Oba pomieszczenia sprzyjają bankietom i imprezom koktajlowym w większym gronie. W salonie tradycja miesza się z nowoczesnością połowy wieku. Na perskim dywanie, duży tekowy stół i komplet duńskich krzeseł z plecionymi siedziskami. W drugiej, bardziej kameralnej jadalni przy patio stół w stylu rustykalnym z siedziskami vintage nie do pary, wśród których wyróżnia się krzesło 3107 projektu Arne Jacobsena, dodające charakteru.

W tych pomieszczeniach zachwyca sztuka. Umieszczone tu obrazy są bardziej formalne, geometryczne przez co racjonalne i zachowawcze. Salon i jadalnia to reprezentacyjnej części domu, choć są dostępna dla wszystkich i sprzyjają rozmowom typu small-talk, to właśnie tu często poruszane są te bardziej intymne, ale też wyważone rozmowy.

„Rozmowy z przyjaciółmi” (Fot. materiały prasowe)

Willa wakacyjna w Chorwacji

Podróże inspirują i tworzą dobrą atmosferę do rozmów, nawet takich, które wydają się trudne do wyrażenia w najbliższymi gronie. Z podróży do słonecznej Chorwacji szczególnie zachwycają kolorowe, ceramiczne misy i wiszące dekoracyjne talerze. Receptura tej aranżacji to zupełna swoboda. Liczy się tu ilość, kolor i nietradycyjne połączenia. Zachwycają plecione ozdoby wyeksponowane na surowej kamiennej ścianie lub rustykalnym drewnie. Idealnie w klimat wypoczynku nad Adriatykiem wpiszą się dodatki w stylu vintage – kolorowa ceramika i zabytkowe srebra. Ta kontrastowa mieszanka, z meblami z rattanu i wikliny podkreśli spontaniczność konwersacji. Umilajacym wakacyjny czas dodatkiem będzie zaparzacz do kawy french press marki Hay. Różnorodność produktów Vila Hermanos sprawia, że zabierzesz swój ulubiony zapach gdziekolwiek zapragniesz. Podczas gdy spray zapachowy Apothecary Black Fig and Neroli może podróżować w torebce czy plecaku podręcznym, świeca i dyfuzor Apothecary Italian Cities Florence świetnie dopełnią atmosferę domową, ale też sprawdzą się w biurze i na spotkaniu biznesowym. A Ty, gdzie zabierzesz Vila Hermanos?

Tym za co można podziwiać całą scenografię serialu „Rozmowy z przyjaciółmi” jest naturalny charakter, który sprzyja długim i często bardzo trudnym rozmowom. Można powiedzieć, że indywidualne wnętrza były tworzone w oparciu o psychologiczny charakter bohaterów. Każde oddaje osobowość właściciela.

„Rozmowy z przyjaciółmi” (Fot. materiały prasowe)

Selekcję mebli, oświetlenia, akcesoriów oraz dodatków inspirowanych stylistyką serialu znajdziecie w ofercie sklepu yestersen.com.

Źródło: yestersen.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze