1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Świat oszalał na punkcie jego prac. Poznajcie Donalda Robertsona, nową ikonę pop-artu

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)
Swoją nieoczywistą twórczością i wyrazistym stylem podbił świat. Jego prace są odważne, kolorowe i pełne humoru. Donald Robertson, na Instagramie znany jako @drawbertson, jest ulubionym artystą gwiazd i branży modowej. Poznajcie jego niezwykłą historię.

Ekspresyjne prace Donalda Robertsona utrzymane są w estetyce domowego pop-artu i kolażu. Zachwycają spontanicznym wyczuciem formy i koloru. Tego charakterystycznego stylu po prostu nie da się przeoczyć ani pomylić z czymkolwiek innym. Niebanalna twórczość zapewniła artyście ponad 220 tys. obserwujących na Instagramie, współpracę z największymi markami modowymi i urodowymi, a także uwielbienie gwiazd, w tym m.in. Beyoncé.

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)

Nowa gwiazda pop-artu

– Gdybym był grą planszową, pierwszym kwadratem byłyby przedmieścia Kanady, potem rzuciłem studia artystyczne, potem przeniosłem się do Paryża, potem zostałem artystą personelu MAC Cosmetics, potem był Nowy Jork – tłumaczył w jednym z wywiadów, gdy zapytano go o najważniejsze etapy życia. W swojej bogatej karierze Robertson odbył podróż od świata urody do branży wydawniczej i z powrotem. Pracował również dla redakcji amerykańskich wydań „Glamour”, „Marie Claire” i „Cosmopolitan”, a następnie marki Estée Lauder, której od 2007 roku jest dyrektorem kreatywnym. W międzyczasie tworzył na zlecenie największych firm branży modowo-urodowej, m.in. Smashbox i Bobbi Brown.

Zanim Donald Robertson stał się ulubionym ilustratorem gwiazd, prowadził całkiem zwyczajne życie: pracował na etacie, wychowywał piątkę dzieci i stronił od mediów społecznościowych. Choć rysował od zawsze, rozgłos zdobył w dopiero w 2012 roku, gdy jego asystent zachęcił go do założenia konta na Instagramie. Szybko okazało się, że jego kreskówkowe prace podobają się wielu użytkownikom platformy. Tak narodziła się nowa gwiazda pop-artu.

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)

Warhol ery Instagrama

Artystyczny świat Robertsona zamieszkują charakterystyczne postacie o wysokich i szczupłych sylwetkach, które stały się znakiem rozpoznawczym jego twórczości. Co ciekawe, to również one lata temu przyczyniły się do wyrzucenia rysownika ze szkoły artystycznej w Ontario. To, że ilustrator stronił (i nadal stroni) od realizmu, wyszło mu jednak na dobre. Z czasem rysowanie charakterystycznie wydłużonych sylwetek zapewniło mu sukces i niebywałą popularność w sieci.

Robertson jest artystą płodnym i nigdy nie bierze dnia wolnego. Nigdy nie kończą mu się pomysły i nigdy nie czuje się wyczerpany. Inspirują go kolory, celebryci, humor i... nowości. – Jeśli słyszę, że powstaje film o Muppetach, maluję Kermita. Jeśli trwa Tydzień Mody, maluję modę – powiedział w jednym z wywiadów. Chętnie tworzy kolaże, często przy użyciu farby, plastrów i taśm, a bohaterami jego sztuki zwykle są ikony popkultury: Anna Wintour, Karl Lagerfeld, Kanye West czy Królowa Elżbieta II. Najczęściej porównywany jest do Andy'ego Warhola, jednak głównym źródłem inspiracji są dla niego dzieła Wesa Andersona oraz Damiena Hirsta.

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)

Nowy rozdział: Sztuka dla Twojego wnętrza

Za sprawą limitowanej kolekcji dodatków do wnętrz Donald Robertson x Westwing Collection, artysta otworzył kolejny rozdział w swojej karierze, dzięki któremu zaprojektowane przez niego akcesoria w radosne wzory, mogą stać się ozdobą każdego domu. Gdy pracami Robertseona zainteresowała się marka Westwing, ten zgodził się bez wahania. – Jestem artystą i jak większość artystów mam ogromne ego. Bardzo się cieszę, że moja sztuka nie tylko będzie wisiała na ścianach, ale zdobiła również twoją kanapę – mówi.

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)

Prace, które stworzył Robertson, wykonane zostały z farby i taśmy. Bogactwo printów, kolorów i unikalnego stylu artysty, otwierają przed nami drzwi do krainy pop-artu i błyskawicznie poprawiają humor. Donald Robertson x Westwing Collection obejmuje dziesięć unikalnych wzorów, które pojawiły się na pościelach, poduszkach i zestawie talerzy. Elementem kolekcji jest też materiałowa torba, która będzie atrakcją dla fanów stylu artysty. Kolekcja dostępna jest na stronie westwing.pl. Wkrótce produkty z tej linii będą dostępne również na stronie westwingnow.pl.

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)

Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze