1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

5 niezwykłych miejsc w Polsce, które dostarczają niebywałych wspomnień

Na przełomie lipca i sierpnia w Tatrach kwitnie Wierzbówka, która tworzy przepiękne, różowe dywany. (Fot. iStock)
Festiwal balonów w Kapadocji, hanami w Japonii, karnawał w Rio de Janeiro i wiele innych lokalnych tradycji z różnych stron świata, po które pokonujemy tysiące kilometrów. Tymczasem w Polsce nie brakuje niezwykłych miejsc, które dostarczą nam równie niebywałe wspomnienia. Oto pięć z nich.

Różowe dywany w Tatrach

Tatry to idealne miejsce, w którym możemy połączyć aktywność fizyczną z odpoczynkiem w otoczeniu natury oraz polowaniem na wymarzone zdjęcie na Instagram. Warto odwiedzić je na przełomie lipca i sierpnia, bo wtedy, szczególnie w Dolinie Kościeliska, bardzo obficie rozkwita wierzbówka kiprzyca, która tworzy spektakularne różowe krajobrazy. Inne obszary, na których można spotkać wierzbówkę to m.in. Hala Gąsienicowa, Polana Waksmundzka, Toporowa Cyrhla i Przysłop Miętusi.

Zapalanie latarni na Ostrowie Tumskim

Wizyta we Wrocławiu nie może obejść się bez odwiedzenia Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta. Latarnik zapalający ręcznie gazowe latarnie w uliczkach tej dzielnicy to jeden z nieodłącznych symboli stolicy Dolnego Śląska. Do zapalenia jest aż 98 lamp. Wyczekiwać latarnika najlepiej na Placu Katedralnym. Właśnie tutaj mieści się 5-gwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław MGallery, który należy do najbardziej instagramowych miejsc we Wrocławiu. To między innymi zasługa designerskich wnętrz i zapierających dech w piersiach widoków na katedrę. Częścią hotelu jest restauracja Craft. To jedno z niewielu miejsc, z którego podziwiać można magiczny rytuał ręcznego zapalania latarni siedząc wygodnie przy stoliku, delektując się sezonową kuchnią i autorskimi koktajlami.

Najpiękniejsze zachody słońca

Zachody słońca są najpiękniejsze podczas wakacji nad morzem. Można udać się na przykład na Hel, by uchwycić latawce do kitesurfingu z czerwonym słońcem w tle. Z perspektywy plaży złota godzina wygląda bardzo malowniczo, ale istnieje też wiele alternatyw dla nadmorskich widoków. Do takich miejsc należy na przykład Szczeliniec Wielki, szczyt Gór Stołowych, z którego rozciąga się przepiękna panorama na Sudety i Kotlinę Kłodzką. Ciekawe zdjęcia z motywem zachodu słońca można też wykonać podczas zwiedzania ruin Zamku Ogrodzieniec leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Festiwale Kolorów

Festiwal Kolorów to największa i najbardziej kolorowa impreza w Polsce, która organizowana jest od kilkunastu lat w różnych miastach. Zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi sypkich, kolorowy proszków, które tworzą wielką, barwną chmurę. Poza kolorową częścią, imprezie towarzyszy muzyka na żywo oraz wiele innych atrakcji. To dobry moment, żeby naładować się pozytywną energią i zrobić niesamowite zdjęcia.

Dojrzewanie gron w winnicy

Enoturystyka, czyli turystyka winiarska, cieszy się coraz większą popularnością. To okazja do poznania nowych regionów, spacerowania wśród krzewów winorośli i spróbowania polskich win. Wyprawę do winnicy można połączyć z sesją zdjęciową w toskańskim stylu. Jedną z najpiękniejszych winnic w Polsce jest Winnica Gródek w województwie małopolskim. W lecie tętni zielenią, a słońce pięknie odbija się od Dunajca. Aby uzyskać prawdziwie wakacyjny klimat, najlepiej wybrać się do winnicy pod koniec sierpnia, kiedy kiście winogron są już niemal gotowe do zbiorów.

Artykuł na podstawie materiałów prasowych.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze