1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak randkować z poszczególnymi znakami zodiaku?

Każdy znak zodiaku ma cechy i upodobania, o których lepiej wiedzieć przez pierwszą randką. (Fot. iStock)
Lato sprzyja miłości. Na wakacyjnych randkach idźmy za głosem serca, ale też weźmy pod uwagę to, z jakim znakiem mamy do czynienia. Bykowi i Skorpionowi lepiej nie dawać powodów do zazdrości, z Lwem nie opłaci się brak szczerości, a z Koziorożcem nie warto stawiać na swoim.  

Baran, Lew, Strzelec – jak randkować ze znakami żywiołu ognia?

Najważniejsza rada: nie naciskaj, to oni muszą mieć wrażenie, że rozdają karty.

Baran
Na randkach jest wyluzowany i pełen uroku, bo najczęściej dostaje to, czego chce. Również w miłości. Jeśli cię lubi, nie będziesz mieć problemów z uwiedzeniem go, bo jest szybki i zawsze chętny, by podjąć akcję. Jednak lepiej ciut mu się opierać i pozwolić zapracować na twoje zaangażowanie. Wtedy bardziej go zaintrygujesz i rozbudzisz jego pragnienia. Randkowanie z Baranem warto traktować z przymrużeniem oka i być na wszystko przygotowaną. Pamiętaj, że ten znak jest najbardziej niesfornym dzieciakiem zodiaku i zawsze chce więcej. Gdy z nim flirtujesz, często zmieniaj zasady gry, inaczej się znudzi. Gdy się wyrywa, puść go. Nie goń, bo zacznie uciekać jeszcze szybciej. Wróci, jeśli nie będziesz naciskać. Kiedy się oddala, sprawdza, czy jesteś wystarczająco niezależna. Jakiś rywal w pobliżu tylko podsyci jego apetyt. Bądź silna.

Lew
Bądź przygotowana na bukiety z co najmniej tuzina róż, lot helikopterem, kolacje w najmodniejszej knajpie w mieście. I bądź tymi wszystkimi teatralnymi gestami Lwa zachwycona. Chwal! Dobrze wiedzieć, że to, co zniechęci Lwa, to małostkowość. Jeśli masz tendencje, żeby brać odwet lub skąpić pieniędzy lub pomocy dla przyjaciół czy rodziny, Lew cię nie polubi. Doceni za to poczucie humoru i taniec nad ranem na stole. Nie spodoba mu się, jeśli jesteś z natury harcerką, osobą oszczędną, bardzo serio. Nie będzie też zadowolony, gdy odkryje nieszczerość. Pamiętaj, że Lew to łowca. Jest niezależny i lubi zwyciężać, ale jest zbyt dumny by rywalizować. Musi wierzyć, że to jego pomysłem jest rozwijanie tej relacji. Nie wyręczaj go niepotrzebnie. Skoro Lew dąży do wygranej, interesują go nagrody. Bądź nią.

Strzelec
Tajemnicą poderwania Strzelca jest bycie bezpośrednią w komunikacji, ale nieco powściągliwą w okazywaniu uczuć. Trzeci znak żywiołu ognia lubi zdobywać i kręci go pozostawanie w niepewności. Jednocześnie jest zbyt niecierpliwy i żywiołowy, żeby bez końca prowadzić wstępne gierki. Na randkach ze Strzelcem przyda się wyczucie, żeby to wyważyć. Miej baczenie na jego obietnice, które mogą okazać się boleśnie niespełnione, jeśli za szybko się zaangażujesz. Poczekaj, aż się zakocha, wtedy poznasz jego prawdziwe oblicze, wygląda na jowialnego i takiego, który nie lubi się przywiązywać, ale dba o dobro bliskich mu osób. Jest najhojniejszy ze wszystkich znaków, doceń jego szeroki gest, kiedy będziesz od niego dostawała świetne prezenty. Nie mów: „Nie trzeba było”, tylko się ciesz. Powodów do śmiechu na randkach ze Strzelcem będzie wiele, bo jest zabawny. Bywa bardzo niewierny, ale równocześnie to kandydat na najbardziej lojalnego partnera, gdy odda swoje serce. Bądź cierpliwa.

Byk, Panna, Koziorożec – jak randkować ze znakami żywiołu ziemi?

Najważniejsza rada: zdobądź ich zaufanie, miłość traktują poważnie.

Byk
Randkowanie z Bykiem wygląda jak uwodzicielskie tango, na przemian powolne i dynamiczne, ale cały czas ekscytujące. W miłości u Byka wiele spraw dzieje się pod powierzchnią. Tez znak zodiaku pragnie autentycznej bliskości, dlatego jak się zakochuje, to absolutnie na poważnie. I zwykle mija trochę czasu, zanim to poczuje i okaże. Kiedy jednak się zaangażuje, nie ma dla niego odwrotu, ponieważ zmiana nie jest zgodna z jego stałą naturą. W miłości chce być odpowiedzialny i pragnie być dla ukochanej osoby oparciem. Najważniejsze jest dla niego zaufanie. Dlatego nigdy nie wprawiaj Byka w zbytnią zazdrość, bo zemści się po cichu i metodycznie. Z tym znakiem zodiaku nie warto zbyt szybko iść do łóżka. Nie musi to być łatwe, bo wenusjański Byk jest niesamowicie zmysłowy, ale pamiętaj, że on seks traktuje serio. Minie trochę czasu i rozpoznasz w nim wrażliwca, który jest jednocześnie męski i namiętny. Bądź romantyczna.

Panna
Randkowicz spod znaku Panny może wydawać się z pozoru nieprzystępny i cichy, a kiedy indziej rozmowny i życzliwy. Panna, chociaż jest znakiem ziemskim i lubi czuć grunt pod nogami, ma jakość zmienną. Przede wszystkim jest wrażliwa, a nawet przewrażliwiona, i bardzo nie lubi tego pokazywać. Raz pokaże serce na dłoni, raz je schowa, i trzeba to przetrwać. Miej świadomość, że w czasie, gdy wasza relacja będzie się rozwijać, ona będzie prowadzić ze sobą wewnętrzne dysputy. Zawsze musi bowiem wysłuchać umysłu, rozpatrzyć racjonalne argumenty i w końcu uczynić, jak wypada. Z jakiego powodu? Każda Panna dąży do ideału. Jest do bólu logiczna, ale też idealistyczna, dlatego uważaj, bo ma wysokie wymagania. Dobrze, żebyś na randce pokazała, że czytasz, jesteś okrzesana i w jakiś sposób praktyczna. Nie zrań Panny, bo wycofa się szybciej, niż zauważysz. Okazuj szacunek i akceptację. Bądź taktowna.

Koziorożec
Do pary szuka kogoś lojalnego, stabilnego, rodzinnego. Randka z nim może przebiegać w stylu rozmowy kwalifikacyjnej. Dobrze, jeśli w twoim CV znajdą się rozwaga i odpowiedzialność. Ale Koziorożec jednocześnie lubi się zabawić i pośmiać, ponieważ szuka okazji do zrelaksowania się – na co dzień bowiem zwykle ciężko pracuje. Jeśli spotykasz się z Koziorożcem i myślisz o nim przyszłościowo, pokaż mu się z tej dojrzałej życiowo strony. Podobają mu się zawodowe ambicje i ogólna schludność. Temu znakowi zodiaku lepiej nie mówić, co ma robić, bo jest z natury dyrektywny. Będzie zadowolony, jeśli trochę wejdziesz w rolę podwładnej, bo wtedy zacznie stroszyć piórka i poczuje się męski oraz w swoim żywiole. Zaimponujesz mu, jeśli w życiu kierujesz się określonymi zasadami i wartościami. Nie zaakceptuje braku odpowiedzialności i zbytniej frywolności. Pokaż, że znasz się na rzeczy i wiesz, co mówisz. Przy Koziorożcu nie pokazuj, że jesteś rozrzutna. Bądź skromna.

Bliźnięta, Waga, Wodnik – jak randkować ze znakami żywiołu powietrza?

Najważniejsza rada: pokaż się z elokwentnej strony, podchodź do randkowania elastycznie.

Bliźnięta
Są mącicielami i lubią wprowadzać zamieszanie. Ich problem, także podczas randkowania, polega na tym, że tak naprawdę nie wiedzą, czego chcą. Potrzebują kogoś, kto nie będzie miał im tego za złe, nie przyprze do muru. Będzie za to z nimi zabawnie flirtował i imprezował, traktując to całe randkowanie z lekkością i swobodą. Wtedy Bliźnięta mogą zacząć się poważnie interesować kimś takim. Warto wiedzieć, że ten znak zodiaku najpierw zakochuje się umysłem. Połączenie intelektualne jest ważniejsze niż seksualne, zwłaszcza na początku znajomości. Dlatego przed randką przejrzyj newsy ze świata i przypomnij sobie, na czym się znasz, żebyś mogła popisać się wiedzą i błyskotliwością. Bądź czujna, czy egzemplarz Bliźniąt, z którym się spotykasz, jest gotowy na związek. Chyba, że tobie wcale nie o niego chodzi, to w porządku, baw się, zwłaszcza w luźnym czasie wakacyjnym. Bliźnięta to doskonała kandydatura na letni romans, który skończy się wraz z upalnymi dniami. Doceniaj, jak mężczyzna sypie anegdotami, jak opowiada o swoich podróżach. Jeśli chcesz się Bliźniętom spodobać, pokaż że jesteś wszechstronna i nie przeszkadza ci, że poczekasz, aż przyjaźń przerodzi się w miłość. Bądź jak dziewczyna z sąsiedztwa.

Waga
Każdą Wagę pociąga piękno w każdej postaci. Oraz harmonia. Na randce z Wagą nie należy przeginać z niecenzuralnym wysławianiem się i warto wyglądać naprawdę ładnie, choć nie ostentacyjnie (sprawdzą się beże). Podczas spotkań z Wagą trzeba wiedzieć, że ona przede wszystkim najpierw obserwuje. Dlatego robi wrażenie zdystansowanej i nieco chłodnej. To prawda, że nie jest wylewna, ale na partnerstwie zależy jej jak na niczym innym. Chociaż wydaje się nieco eteryczna, w głowie ma dokładny obraz tego, czego szuka w miłości. Jeśli nie pasujesz do tego ideału, nie będzie tracić na ciebie czasu, bo jest z natury wykalkulowana i lubi kształtować swoje przeznaczenie. W miłosnych wyborach kieruje się przede wszystkim potrzebą dostarczenia sobie spokoju i komfortu. Chodzi tu nie tyle o sferę materialną, ile o ogólny brak w życiu dramatów, konfliktów, zbyt skomplikowanych sytuacji. Zadbaj o to, żeby atmosfera randki była przyjemna, a rozmowa toczyła się gładko. Uważaj, żeby nie pokazać agresji, braku manier, nieznajomości trendów. Wagi mają w sobie sporo snobizmu. Potrzebują czasu, żeby ostatecznie się zadeklarować, więc jak sprawy z Wagą będą wyglądać na poważniejsze, nie wywieraj presji. Bądź damą.

Wodnik
Randkowanie z wolnym ptakiem to nie lada sztuka. Nawet jeżeli Wodnik zaangażuje się w relację, jego ogromna potrzeba wolności i niezależności nie znika. Jeśli go bliżej poznasz, zorientujesz się, że on wszystko chce robić w zgodzie ze sobą, a wygląda to na upór i przekorę. Zechcesz go zmusić do czegoś, pryśnie, gdzie pieprz rośnie w ułamku sekundy. Na randkach z Wodnikiem należy postępować ostrożnie. Dobrym sposobem jest pokazanie mu się z wyjątkowej i ekscentrycznej strony. Wodniki lubią dziwactwa, dlatego nudna randka z nim może okazać się ostatnią. Nie należy jednak przeszarżować z szaleństwami, bo Wodniki choć oryginalne – są powściągliwe. Chodzi bardziej o to, żebyś pokazała, że w jakiejś dziedzinie idziesz pod prąd, że nie zważasz na ogólnie przyjęte normy, no i że jesteś w jakiś sposób idealistyczna. Masz hobby, pasję i jesteś gotowa razem działać i się przyjaźnić. Masz też ochotę poznać grupę, do której należy Wodnik. Pamiętaj o tym, że jest błyskotliwy i ma przebłyski geniuszu, więc nie oszukasz go tanią gierką. Doceń to, że jest fascynujący, i nie licz na wiele, jeśli chodzi o bliskość. Bądź nowoczesna.

Rak, Skorpion, Ryby – jak randkować ze znakami żywiołu wody?

Najważniejsza rada: nie igraj z ich uczuciami, bo to wrażliwcy, którzy nie wybaczą zranienia.

Rak
Nie bądź zdziwiona, jeśli Rak zaprosi cię na randkę do swojego domu. Nic w tym niebezpiecznego, on po prostu lubi być na swoim terenie i jest po prostu nieuleczalnym domatorem. Jeśli więc liczysz na imprezę w klubie do białego rana, zmień znak randkowicza. Jeśli jednak lubisz domowe jedzenie, pozostań przy Raku, bo jest duże prawdopodobieństwo, że cię nakarmi czymś w rodzaju leniwych pierogów. Z Rakiem można też miło spędzić czas nad rzeką lub jeziorem, to jego klimaty. O czym powinnaś wiedzieć, spotykając się z Rakiem? Dość szybko przyjdzie ci wziąć na klatę ogrom jego emocji. Tak, kaprysy i dąsy też. Jeśli się obrazi, nie bierz tego osobiście. Rak lubi się droczyć, podpuszczać, ironizować i być uszczypliwy. Jeśli przejdziesz zwycięsko przez tę próbę, Rak pokaże swój miękki brzuszek. Jest z natury opiekunem, osobą pełną czułości, ale jednocześnie zawsze będzie wymagał oddania i wyłączności, co wiąże się z jego wrodzoną zaborczością. Z nim nie ma zbyt długiej fazy flirtowania i uwodzenia, bo szybko do gry wchodzą uczucia. Dlatego, jeśli myślisz o poważnym związku, zapewnij mu poczucie bezpieczeństwa. Wtedy Rak się zadeklaruje do grobowej deski. Bądź ciepła i wyrozumiała.

Skorpion
Jeśli chcesz poznać, co to znaczy intensywność, zacznij randkować ze Skorpionem. Potrzebujesz poczuć swoje pierwotne instynkty i iść na całość? Umawiaj się z tym znakiem. Spotykając się z nim, dotkniesz surowej siły i poznasz, co to znaczy czuć ekstremalnie. Ale nie od razu. Skorpion na randkach najpierw się przyczaja, akcja rozwija się wolno, ale w powietrzu czuć magnetyzm. Uwodzi swoją tajemnicą i wewnętrzną mocą, niby wiele się nie dzieje, ale nie możesz przestać o nim myśleć. Przyjaciółce mówisz, że chyba masz na jego punkcie obsesję – i o to właśnie mu chodzi. Dlatego zachowaj przytomność. Jeśli ci na nim zależy, wykaż, że jesteś tak samo silna wewnętrznie jak on. Zachowaj niezależność i miej swoje sekrety. Ze Skorpionem nie wykładamy kart na stół, tylko jak najdłużej pozwalamy się uwodzić. Znakiem, że Skorpionowi zależy, jest jego niestrudzone dążenie do adorowania. Jeśli się oddala, może już nie wrócić. Skorpion doceni, że jesteś seksowna, ale nie zaakceptuje, że flirtujesz z innym mężczyzną. Nie zapomni. Bądź jego obietnicą.

Ryby
Podczas randkowania z Rybami padają mity na temat słabości tego znaku. Owszem, już od początku znajomości wydają się ciche, kochające, łagodne. Ale warto wiedzieć, że gdy Ryby wejdą w relację i stwierdzą, że jest im dobrze, tak rozegrają sytuację, że druga strona przyjdzie do nich na kolanach. Ryby wiedzą, jak zarządzać energią i jak działa wszechświat, dlatego stają się magnesem dla tego, czego pragną. Może ci się wydawać, że to kandydatki na ofiarę, ale niepostrzeżenie ty staniesz się ich ofiarą, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Ryby wyczuwają wszystko, dlatego podczas randek testują, czy jesteś dla nich ideałem. To marzycielski znak, ale taki, który spełnia swoje marzenia, a przynajmniej do tego dąży. Zdarza się, że mniej świadome Ryby zadowolą się okruchami miłości, ale gdy przyjdzie im się wreszcie rozczarować, znikną szybciej, niż się pojawiły. I padnie drugi mit na ich temat – ten o poświęcaniu. Podążają wiernie za swoją wizją miłości ze zdumiewającym spokojem i cierpliwością. Na randce z nimi doświadczysz ich talentu współodczuwania i gotowości do niesienia pomocy, które można pomylić z empatią. Tak, Ryby będą cię badać. Bądź czujna.

Zapisy na sesje astrologiczne na stronie: https://sesjeastrologia.com/
Astrologiczne aktualności na profilu sesjeastrologia na Instagramie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze