1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zgubiłeś telefon podczas podróży? Namierz go aplikacją

(Fot. materiały partnera)
Codziennie prawie każdy z nas korzysta z telefonu komórkowego. Nowoczesne urządzenia stały się niemal podstawowym narzędziem kontaktu na odległość, pracy, nauki czy przeglądania sieci. Nic więc dziwnego, że są one nieodłącznym elementem naszych podróży czy codziennego przemieszczania się. Ich niewielkie rozmiary i duża wartość sprawiają jednak, że łatwo je gubimy i przyciągają one uwagę złodziei. Zgubienie telefonu lub jego kradzież mogą być jednak dopiero początkiem naszych problemów. Okazuje się jednak, że można im zaradzić.

Dlaczego warto zadbać o możliwość namierzenia telefonu?

Codziennie jesteśmy narażeni na różnorodne oszustwa i wyzwania, które mają związek z rozwojem technologicznym. Chyba każdy z nas zdaje sobie obecnie sprawę, że nawet połączenie z nieznanego numeru może mieć opłakane skutki w postaci na przykład utraty oszczędności. Jeszcze groźniejsze może być fizyczne utracenie dostępu do naszego telefonu. Dlaczego to takie niebezpieczne? Smartfony to dziś prawdziwe bazy danych o ich właścicielach, w ich pamięci masowej znajdziemy dane do kont bankowych, mediów społecznościowych czy innych serwisów. Ponadto w niepowołane ręce trafić mogą nasze zdjęcia, prywatne rozmowy czy baza naszych kontaktów. Nic więc dziwnego, że zgubienie telefonu lub jego kradzież potrafią wywołać panikę i sporo osób interesuje się możliwością zlokalizowania urządzenia. Rekordy popularności biją też zapytania, jak namierzyć telefon bez wiedzy jego właściciela. Okazuje się, że w sieci znajdziemy sporo informacji dotyczących takich rozwiązań. Jak wybrać najlepsze z nich?

Jaką aplikację do namierzania wybrać?

Wśród narzędzi do namierzania i lokalizowania telefonu znajdziemy zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje i serwisy. Warto w tym miejscu wyróżnić portal https://lokalizo.pl i powiązaną z nim aplikację, które posiadają szereg funkcji niezwykle przydatnych z punktu widzenia użytkownika. Za ich pośrednictwem możemy między innymi uzyskać dostęp do obecnej lokalizacji urządzenia, historii jego położenia czy kopii wiadomości tekstowych i rejestru połączeń. Takie rozwiązanie może zainteresować na przykład rodziców, którzy chcą mieć kontrolę i pieczę nad telefonami swoich pociech. Do prawidłowego działania aplikacji i korzystania z wszelkich funkcji niezbędne jest uiszczenie opłaty i odpowiednia konfiguracja (przed skorzystaniem warto więc zapoznać się z regulaminem, zasadami działania i cennikiem). Wśród dostępnych opcji i ustawień niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie można znaleźć więcej informacji na temat serwisu i mobilnego programu? Szczegóły i zasady działania opisane zostały tutaj.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze