1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Sprawdzanie numerów – dlaczego warto to robić?

(Fot. materiały partnera)
Dostajecie czasami połączenia od nieznanych numerów? Tak, my też. I czasami potrafią to być naprawdę uciążliwe telefony, szczególnie, gdy z niecierpliwością czekamy na połączenie w jakiejś ważnej sprawie. Za nieznanymi numerami najczęściej widzimy natrętnych telemarketerów i firmy, które chcą nam usilnie coś wcisnąć. Ale mogą się za nimi kryć również osoby, które nie mają dobrych zamiarów. To tzw. oszuści telekomunikacyjni, na których powinniśmy bardzo uważać. Zobaczcie, jak się przed nimi skutecznie bronić.

Plaga nieznanych numerów

Nieznane numery to jedne z najczęściej występujących w naszych telefonach komórkowych. Dzwonią pewnie nawet częściej niż te, które mamy zapisane w pamięci naszego telefonu komórkowego. To potrafi być naprawdę bardzo uciążliwe, szczególnie, kiedy po drugiej stronie telemarketer próbuje wciągnąć nas w różnego rodzaju dyskusje, obiecuje gruszki na wierzbie i nie rozumie słowa „nie”. Chyba każdy z nas to przechodził. Ale wiele osób w Internecie, i nie tylko, deklaruje, że spotkało ich coś dużo gorszego niż namolni dzwoniący. Po drugiej stronie słuchawki natknęli się bowiem na oszustów. I chociaż mówi się o tym dużo, chociaż są świadomi, zaczęli się zastanawiać, czy to aby czasem nie prawda. Potrafią podawać się za fundacje, za pracowników banków, call center, za policjantów. Sprzedają różne historie. I często dopinają swego – udaje im się wyciągnąć dane wrażliwe, a często kończy się to również wyłudzeniem pieniędzy. Potem można już tylko szukać wiatru w polu, takie są właśnie realia. Nikt nie potrafi rozpłynąć się w powietrzu tak, jak ktoś, kto kogoś oszukał. Na takie numery nie można oddzwaniać, nie można odbierać SMS-ów z dziwnymi linkami, nie można odbierać połączeń z nieznanych numerów tak, jak leci. Można się jednak przed tym bronić. I to skutecznie, w bardzo prosty sposób.

Sprawdzaj, kto do ciebie dzwoni

Okazuje się, że nie ma bardziej skutecznego sposobu na obronienie się przed nieznanymi numerami, a w zasadzie ich właścicielami, niż sprawdzenie numeru. Wszystko widać jak na tacy, bo zazwyczaj już ktoś się z takim numerem spotkał i dodał swoją ocenę i opinię. Czasami ludzie wystawiają opinie całymi masami. Do nas należy już później tylko decyzja, czy odbieramy połączenie od danego numeru, czy też nie.

Można również skorzystać ze specjalnych aplikacji, które instaluje się na telefonie, a które w czasie rzeczywistym dostarczają nam informacje o numerach, które do nas dzwonią. Dzięki temu nic nie musimy robić sami i oszczędzamy nieco czasu. To takie proste. Jeśli ktoś jest zainteresowany – więcej informacji znajdziesz na infonumer.pl.

Ochrońcie siebie i bliskich przed plagą oszustów telekomunikacyjnych.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze