1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zbożowy superksiężyc: Wodnik nakłania do ważnych decyzji

Pełnia swoje maksimum osiągnie 12 sierpnia w piątek o godz. 3.35. To, co postanowimy w czasie najbliższych dwóch tygodni, może przełamać schematy, w których tkwimy już zbyt długo. (Fot. iStock)
Pełnia, która swoje maksimum osiągnie 12 sierpnia o godz. 3.35, to dobry czas na zatrzymanie się i zapytanie siebie: co ogranicza mnie w byciu sobą?

Dlaczego zbożowy superksiężyc?

To ostatni, trzeci już, superksiężyc tego roku. Dlaczego jest super? Bo znajduje się blisko Ziemi: jest wielki, jasny, błyszczący i oddziałuje z wielką mocą. Sierpniowa pełnia nazywana jest zbożową, bo dla rolników zaczyna się właśnie czas zbiorów. Rdzenni mieszkańcy Ameryki mówili na tę fazę lunarną – Księżyc Zielonej Kukurydzy, ponieważ gdy pojawiał się na niebie, ich kukurydza była już prawie gotowa do zbierania. Jeszcze inna nazwa to Pełnia Księżyca Jesiotrów, bo ryby te były wyjątkowo łatwą zdobyczą podczas tego zjawiska.

Znaczenie sierpniowej pełni w Wodniku

Sierpniowa pełnia kończy tercet superksiężyców, który rozpoczął się 14 czerwca. Proces wtedy rozpoczęty, czy to dotyczący pracy wewnętrznej, czy załatwiania różnych spraw, właśnie teraz dąży do kulminacji.

Pełnia w Wodniku oznacza, że gdy uporamy się ze starym, nowe możliwości mogą stanąć otworem i zostaniemy nimi mile zaskoczeni. Słońce podczas pełni znajduje się w znaku Lwa, podobnie jak Księżyc na 19 stopniu. To znak słoneczny, który reprezentuje nasze „ja” oraz pełnię potencjału.
Słońce w Lwie namawia nas, żebyśmy zaczęli wreszcie błyszczeć własnym światłem. Oś pełni Wodnik – Lew przynosi temat zdrowego egoizmu, potrzeby wyróżniania się, życia na własnych zasadach. I Wodnik, i Lew robią po prostu to, co chcą. Od tej zodiakalnej lustrzanej pary możemy nauczyć się siły przebicia i umiłowania wolności. Czas zbożowego superksiężyca jest dobry do tego, żebyśmy się zatrzymali i zapytali siebie: „Co mnie ogranicza w byciu sobą?”.

Najważniejsze aspekty pełni

Księżyc znajdzie się w koniunkcji do Saturna i będzie to dość osobliwe połączenie. Znak luny, czyli Wodnik, niesie powiew świeżości i chce definitywnie zerwać z przeszłością, a Saturn, nazywany też panem karmy, trzyma się jej kurczowo. Ten duet archetypów pomoże nam uwolnić się od wszystkiego, co nam już nie służy. Wodnik potrafi uwalniać się z kajdan ograniczeń, a Saturn oznacza kres tego, co na ten moment nie jest zgodne z naszą ścieżką. Przed nami szansa na uzdrowienie, oczyszczenie, transformację. Wodnik w swym działaniu jest bezwzględny (od tego, co postanowi, nie ma już apelacji), a Saturn swoim realizmem pozbawia nas złudzeń.

Zbożowy superksiężyc może zapoczątkować czas, w którym podejmiemy ważne decyzje, wiążące się z wzięciem na siebie odpowiedzialności, ale poczujemy, że jest to dla nas rozwojowe i ożywcze. Rozwiązania mogą wreszcie doczekać się sprawy, które ciągną się od dłuższego czasu. Może być potrzebne ostre wodnikowe cięcie lub saturniczne zdroworozsądkowe postępowanie, a często i jedno, i drugie.

Uran, patron Wodnika, znajdzie się w kwadraturze do osi pełni, co podniesie nam ciśnienie. Możemy poczuć paraliżujący lęk przed nowym, wrażenie pogrążania się w chaosie, ale i przymus działań, które przypominają zerwanie plastra. Nie będziemy już chcieli znosić niewygody i blokad. Uran aktywuje obecnie północny węzeł księżycowy, dzięki czemu będziemy mieć niemal pewność, że to, co teraz jest trudne, posłuży naszemu wyższemu dobru w niedalekiej przyszłości. Na szczęście Mars w Byku w trygonie do Plutona obdaruje nas wewnętrzną mocą, by działać z rozwagą, spójnie i skutecznie. Zaś Merkury w Pannie sprawi, że będziemy myśleć logicznie, dostrzegając głębszy sens naszych zamierzeń.


Czego twój znak może oczekiwać od zbożowej pełni?

Baran: Sierpniowa pełnia będzie dla ciebie wyjątkowo dynamiczna, ponieważ znajdzie się w 11 domu astrologicznym rządzonym przez śmiałego Urana. Dwa razy nie będzie trzeba ci powtarzać, żebyś zrobił porządki w swoich przyjaźniach. Jeśli działasz w grupie, która blokuje twoje aspiracje, odejdziesz. Zweryfikuj też swoje dalekosiężne cele, odśwież marzenia.

Byk: Jeśli twoja kariera osiągnęła krytyczny punkt zwrotny, poważnie zastanów się nad zmianą. Pełnia w 10 domu astrologicznym skłoni cię, żebyś zastanowił się, czy struktury, w których działasz, dają ci więcej zysków, czy może ograniczeń. Zastanów się nad swoim miejscem w życiu publicznym oraz relacjami z ludźmi, od których zależy twoja praca.

Bliźnięta: Poczujesz chęć, żeby uczyć się nowych rzeczy, może studiować, może zapisać się na szkolenie. Obecność pełni w 11 domu astrologicznym będzie cię kusić, żeby wyruszyć na skraj świata. Postaw na nowe zainteresowania i nieznane kierunki. Zrewiduj swoją filozofię życia.

Rak: Pełnia w 8 domu astrologicznym uzmysłowi ci, że posiadanie długów i zobowiązań to ciężar, od którego dobrze byłoby uwolnić. Dotyczy to zależności nie tylko finansowych, lecz wszelkich, jakich doświadczamy w relacjach. Rozwojowe będzie dla ciebie postawić na niezależność i wewnętrzną moc.

Lew: Na plan pierwszy wysuną się sprawy zamiecione pod dywan w związkach i spółkach. Pełnia w 7 domu astrologicznym pokaże, co jest nieprawdą w relacjach jeden na jeden. Poczujesz, że kto jak kto, ale zodiakalny Lew nie może udawać kogoś, kim nie jest. Zakomunikuj, co ci w duszy gra.

Panna: Pełnia wydarzy się w twoim 6 domu astrologicznym. Zmienisz swoją codzienną rutynę. Nowa dieta? Inne godziny medytowania? Więcej ruchu? Chodzi o to, żeby wybić się ze starego rytmu. Poeksperymentuj. Rozejrzyj się wśród współpracowników. Są obok ciebie osoby, z którymi współdziałanie już dawno przestało cię rozwijać?

Waga: Gorące lato trwa, a ty możesz poczuć ciężar obowiązków. Zbożowa pełnia w 5 domu astrologicznym może ograniczyć zabawę i przyjemności, bo bierze niej udział poważny Saturn. Nie frustruj się jednak. W pracy postaw na nowe kreatywne pomysły, zatrzymaj się, żebyś mogła na nie wpaść. Pochyl się też nad poczuciem własnej wartości.

Skorpion: Domowe porządki to hasło dla zbożowej pełni rozgrywającej się w 4 domu astrologicznym, jak jest w twoim przypadku. I nie chodzi tu jedynie dosłowne sprzątanie, ale rzucenie światła świadomości na wzorce rodzinne, a także rozeznanie się we własnym świecie emocjonalnym. Jeśli masz zaległe sprawy dotyczące nieruchomości, może nastąpić przełom.

Strzelec: Buzia na kłódkę – to sobie powtarzaj podczas zbożowej pełni, która zaktywizuje twój 3 dom astrologiczny. Twoje żywiołowe wypowiedzi, które zwykle potrafią porwać tłum, mogą tym razem być źle zinterpretowane i awantura gotowa. Pomyśl, z kim w niedalekiej przyszłości możesz zrobić jakieś intratne interesy lub od kogo możesz nauczyć się czegoś nowego.

Koziorożec: Myślenie o pieniądzach to twoja specjalność, a pełnia w 2 domu astrologicznym tylko to podkręci. Jeśli masz poczucie braku, inflacja spędza ci sen z powiek, boisz się o swoje oszczędności – uświadom sobie, że stare sposoby obchodzenia się z zasobami materialnymi w nowych okolicznościach straciły rację bytu. Umów się na spotkanie z doradcą finansowym.

Wodnik: To twoja pełnia w 1 domu astrologicznym. Zdasz sobie sprawę, że niezależnie od okoliczności, w jakich się znajdujesz, najważniejsze jest bycie autentycznym. Docenisz też wagę skutecznego działania i przystąpisz do akcji. Trzeba zerwać relację, złożyć wypowiedzenie? Podejmiesz tego typu decyzję i nie będziesz żałować.

Ryby: Poczujesz się jak ryba w wodzie, bo pełnia wydarzy się w 12 domu astrologicznym, który jest twoją przestrzenią. Układy planet zalecają nicnierobienie i wsłuchanie się w głos płynący z podświadomości. Zmiany i dla ciebie nadejdą, ale jeszcze za chwilę. W czas pełni je wykreujesz. Wizualizuj je.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze